Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

POŻEGNANIE STAREGO ROKU

 
 
W dniu 30 grudnia 2016 roku, podczas ostatnich zajęć w 2016 roku, seniorzy pożegnali stary rok.  Odświętnie ubrani, z uśmiechem na ustach spędzili miłe chwile w Domu. W czasie spotkania przygrywała im muzyka. Seniorzy tańczyli i śpiewali, ciesząc się wspólną obecnością. Pracownicy Domu udekorowali salę i przygotowali na ten dzień sylwestrowe przekąski. Przeprowadzili również gry i zabawy integracyjne. Spotkanie było ponadto okazją do podsumowania rocznego działania Domu.
czytaj dalej

ŻYCZENIA

W tych dniach tak pięknych i oczekiwanych,
gdy gasną spory i goją się rany,
życzymy zdrowia, szczęścia, miłości,
a mały Jezus niech w sercach zagości.
Szczerości duszy, zapachu ciasta,
przyjaźni, która jak miłość wzrasta.
Kochanej twarzy, co rano budzi,
a wokół szczerych, życzliwych ludzi.
SENIORZY i PRACOWNICY DDP SENIOR - WIGOR

WIZYTA DZIECI Z SP ZBĄSZYNEK

 
 
 
W dniu 21 grudnia 2016 roku gościliśmy w naszym Domu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zbąszynku z wychowawczynią Panią Ewą Badeńską oraz pedagogiem szkolnym Panią Małgorzatą Drosik. Dzieci wystąpiły przed seniorami w przepięknym i niezwykle wymownym przedstawieniu „Opowieść wigilijna”  Karola Dickensa.
czytaj dalej

SPOTKANIE WIGILIJNE

 
W dniu 20 grudnia 2016 roku seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku spotkali się przy wigilijnym stole, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie świąteczne życzenia  i wspólnie kolędować. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Zbąszynka – Wiesław Czyczerski, Przewodniczący Rady Miejskiej – Jan Mazur, Ksiądz Proboszcz – Jerzy Kordiak, Pełnomocnik Burmistrza ds. służby zdrowia – Krzysztof Krzywak, Kierownik OPS – Danuta Kłos, Przewodnicząca GKRPA – Alina Jagaciak oraz grupa uczestników projektu „Razem Łatwiej” z opiekunami i wykładowcami. Oprawę muzyczną spotkania przygotował pan Stefan Pańczocha. 
czytaj dalej

WIZYTA W OPERZE

 
 
W dniu 17 grudnia 2016 roku seniorzy z naszego Domu udali się do Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu na „Wieczór kolęd” w wykonaniu chóru i orkiestry kameralnej teatru pod dyrekcja Mariusza Otto. Chór Teatru Wielkiego od lat cieszy się najwyższą marką wśród polskich chórów operowych, co często podkreślają krytycy. 
czytaj dalej

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIAT.

 
 
 
W pierwszym tygodniu grudnia 2016 roku seniorzy z  naszego Domu wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Zbąszynku oraz z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Zbąszynku rozpoczęli przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. 
czytaj dalej

DZIEŃ Z MIKOŁAJEM

 
 
 
W dniu 06 grudnia 2016 roku Mikołaj wraz ze Śnieżynkami nie zapomniał o seniorach i odwiedził również nasz Dom.
czytaj dalej

ANDRZEJKOWE SPOTKANIE Z MUZYKĄ

 
 
W dniu 23 listopada w naszym Domu odbyło się cykliczne spotkanie z muzyką, tym razem związane ze zbliżającymi się Andrzejkami. Spotkanie prowadził jak zawsze niezastąpiony Pan Stefan Pańczocha. 
czytaj dalej

SENIORZY Z WIZYTĄ W SULECHOWIE

 
 
W dniu 18 listopada 2016 roku delegacja seniorów z naszego Domu gościła w Dziennym Domu Emeryta i Rencisty „Promyk” w Sulechowie, gdzie wzięła udział w Balu Andrzejkowym. Impreza zainicjowała współpracę między naszymi placówkami. 
czytaj dalej

14 LISTOPADA - ŚWIATOWY DZIEŃ CUKRZYCY

W dniu dzisiejszym, w  ramach obchodów Światowego Dnia Cukrzycy,  w naszym Domu odbyło się spotkanie z pielęgniarką Urszulą Lemańską poświęcone cukrzycy. 
Tegoroczne hasło obchodów Światowego Dnia Cukrzycy, to  „Zobacz cukrzycę” albo „Cukrzyca: skierujmy na nią oczy, okażmy jej serce”.   
Dzień ten jest okazją do przypomnienia o problemie, z którym żyje wielu ludzi, ale również uświadomienia społeczeństwu niebezpieczeństwa związanego ze wzrostem zachorowań na cukrzycę.
czytaj dalej
1 ... 21 22 23 24 25 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego