Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

SPOTKANIE W SPRAWIE POWOŁANIA GMINNEJ RADY SENIORÓW

W dniu 06 kwietnia 2017 roku w Dziennym Domu „Senior-Wigor” odbyło się spotkanie w sprawie powołania Gminnej Rady Seniorów. Inicjatywa tego przedsięwzięcia wypłynęła w październiku 2016 roku podczas spotkania Burmistrza Zbąszynka z seniorami w ramach obchodów Zbąszyneckiego Tygodnia Seniora.
We wczorajszym spotkaniu udział wzięło 16  przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Gminy Zbąszynek skupiających w swych szeregach seniorów i działających na rzecz tej grupy społecznej. Na wstępie uczestnicy spotkania ustalili nazwę przyszłej rady – Rada Seniorów Gminy Zbąszynek.  Następnie zespół założycielski przedstawił koncepcję funkcjonowania Rady w naszej Gminie, zgodnie z którą będzie ona oparta  na formule partnerstwa społecznego.  Omówiony został projekt regulaminu  Rady Seniorów do którego uczestnicy zgłosili swoje uwagi. Przedstawione zostały również główne założenia opracowywanego Programu Wsparcia i Aktywności Osób Starszych w Gminie Zbąszynek na lata 2017-2020. Obecnie przedstawiciele uczestniczących w spotkaniu organizacji przekażą pozyskane informacje swoim członkom, skonsultują omawiane projekty dokumentów oraz  wybiorą spośród siebie przedstawicieli do Rady.  
Oficjalne podpisanie uchwały o powołaniu Rady Seniorów Gminy Zbąszynek nastąpi w dniu 26 kwietnia 2017 roku o godz.. 10,00 w Dziennym Domu „Senior-Wigor”.
W załączeniu przedstawiamy projekty dokumentów omawianych na spotkaniu.   
 

KAMPANIA "BEZPIECZNY I AKTYWNY SENIOR"

 
 
W ramach realizacji polityki senioralnej trwa zapoczątkowana w grudniu 2016r. przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kampania informacyjna „Bezpieczny i Aktywny Senior”. Celem głównym kampanii jest podwyższenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat kwestii związanych z bezpieczeństwem i aktywnością osób starszych.
Pierwszym filarem jest bezpieczeństwo osób starszych. Założeniem kampanii w tym obszarze jest pobudzenie świadomości społecznej na temat bezpieczeństwa osób starszych, a co za tym idzie ograniczenie liczby przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych, ochronę interesów konsumentów (seniorów) oraz promocję zdrowego i bezpiecznego stylu życia wśród seniorów.
Na stronach Ministerstwa znajdziemy szczegółowe informacje dotyczące m.in. wsparcia oferowanego osobom starszym w ramach systemu pomocy społecznej, w tym także informator/poradnik, który pozwoli Państwu na wybór odpowiedniej i bezpiecznej placówki świadczącej całodobową opiekę i wsparcie.
Wszystkich Państwa zachęcamy do zapoznania się z założeniami kampanii oraz materiałami opublikowanymi na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz profilu facebookowym Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
 
 

Powitanie wiosny

W dniu 21 marca liczna grupa Seniorów z Naszego Domu przygotowywała marzannę. Kukłę pełniącą rolę marzanny  wykonano z dwóch połączonych ze sobą kijów i barwnych materiałów, do jej budowy użyto również słomy.  Palenie marzanny to stary słowiański zwyczaj. Marzanna jako symbol zimy, którą w rytualny sposób palono lub topiono miała przywołać wiosnę i zapewnić urodzaj. Takie pożegnanie zimy wśród wesołych piosenek oraz barwnego pochodu miało miejsce i w Naszym Dziennym Domu Senior-Wigor.  Podpalenie marzanny na terenie Naszego Domu z pewnością przyczyni się do tego, że zima przez kilka najbliższych miesięcy już do Zbąszynka nie wróci.
czytaj dalej

Dzień Kobiet

Jak co roku, w Dniu Kobiet, na spotkanie z Seniorkami przybył Burmistrz Zbąszynka-Wiesław Czyczerski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej- Jan Mazur. W krótkich przemowach zaproszeni goście  życzyli wszystkim paniom w dniu ich święta zdrowia, pogody ducha, uśmiechu na twarzy  i zadowolenia z pobytu w naszym Domu. Następnie każda pani otrzymała z rąk burmistrza i przewodniczącego kwiatek i bon na badanie densytometryczne w kierunku osteoporozy. Wspólne świętowanie  uświetnił nam muzycznie p. Dariusz Kowalski.  Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Było okazją do rozmowy z włodarzami na tematy nurtujące seniorów oraz podzielenia się w tej kwestii własnymi opiniami i uwagami.
czytaj dalej

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Dnia 5 marca 2016 roku seniorzy z  Dziennego Domu Senior-Wigor,  na zaproszenie Burmistrza Zbąszynka Wiesława Czyczerskiego, udali się autokarem do Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.
Wyjątkowy dwuczęściowy koncert oparty był na polskiej muzyce, pieśniach, tańcach ludowych oraz narodowych. Przepiękne stroje w jakich występują artyści Zespołu „Śląsk” swoją bogatą kolorystyką i formą perfekcyjnie oddawały nastrój wykonywanych utworów. Przeważającą część programu stanowiły kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układ choreograficzny Elwiry Kamińskiej. W programie nie zabrakło ponadczasowych utworów tj. „Karolinka” czy „Szła Dzieweczka” oraz tańców: „Trojak”, „Kujawiak-Oberek”, „Polonez-Mazurek”.
Dynamika koncertu i barwne kostiumy sceniczne tworzyły widowisko, które przeniosło Nas w świat malowniczej kultury ludowej. Około godziny 21:00 zadowoleni i pełni pozytywnej energii wróciliśmy do domów. Z pewnością na długo zapamiętamy i będziemy bardzo miło wspominać to jakże ważne dla nas wydarzenie.
 
 
czytaj dalej

WIZYTA W McDONALDS

W dniu dzisiejszym  seniorzy z naszego Domu udali się do restauracji szybkiej obsługi McDonalds do Rogozińca. Żaden z nich nie miał jeszcze w swoim życiu okazji odwiedzić  tego miejsca. Seniorzy mogli popróbować  oferowanych tam posiłków w postaci kanapek, napojów i deserów, a także dodatków, takich jak frytki i sałatki. Wizyta w McDonalds wywarła na nich ogromne wrażenie. Wszyscy byli zachwyceni wystrojem sali, smakiem potraw, których nigdy wcześniej nie jedli oraz atmosferą tam panującą. Czas spędzony w restauracji upłynął nam na wspólnej rozmowie,  żartach i zabawie. Pokrzepieni cieleśnie, w dobrych humorach, pełni pozytywnej energii wróciliśmy szczęśliwie do domów. Czekamy na kolejne takie imprezy…..
 
czytaj dalej

SPOTKANIE Z MŁODZIEŻĄ Z ZST W ZBĄSZYNKU

W dniu 25 stycznia 2017 roku gościliśmy w naszym Domu uczniów z Zespołu Szkół Technicznych  Zbąszynku z wychowawczynią Panią Zytą Buchwald. Niska frekwencja wśród seniorów spowodowana chorobami nie przeszkodziła nam w spędzeniu miłego przedpołudnia z młodym pokoleniem. Młodzież zaprezentowała seniorom jasełka, do których sami napisali bardzo nowoczesny scenariusz  oparty na wydarzeniach jakie mają miejsce w każdej rodzinie podczas przedświątecznej gorączki. Miejscem tych wydarzeń był hipermarket. W przedstawieniu pojawiły się diabły i anioły, dzieci małe i duże oraz seniorzy. Kwestie słowne przeplatane były  muzyką, zdarzenia śmieszne przeplatały się z poważnymi. Seniorzy byli zachwyceni występem młodzieży i ich zaangażowaniem w odgrywane role, za co nagrodzili ich gromkimi brawami. Młodzież była natomiast zaskoczona wspaniałym przyjęciem w naszym Domu i już zapowiedzieli kolejną wizytę. Każde spotkanie seniorów z  młodym pokoleniem jest wspaniałą formą integracji międzypokoleniowej.
czytaj dalej
  • 20-01-2017

SENIORZY NA WIECZORZE KOLĘD

W dniu 19 stycznia 2017 roku seniorzy z naszego Domu wzięli udział w „Wieczorze kolęd” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Zbąszynku, który odbył się w sali kinowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury.  Podczas czterogodzinnego koncertu kolęd na scenie zaprezentowały się   instytucje samorządowe  działające na terenie gminy,  śpiewające rodziny, ksiądz dziekan oraz zbąszynecka schola młodzieżowa.  Seniorzy, zachęceni gromkimi brawami  bardzo licznie zgromadzonej publiczności,  zaśpiewali pięknie dwie kolędy:  „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Do śpiewu akompaniował seniorom na keyboardzie Pan Dariusz Kowalski  Pomimo ogromnej tremy jaka towarzyszyła naszym wykonawcom na scenie, występ  był bardzo udany. Po zejściu ze sceny wszyscy dumni i uśmiechnięci zajęli swoje miejsca i podziwiali kolejnych wykonawców. Seniorzy bardzo zmęczeni ale zadowoleni wrócili do domów.  Wszyscy jednym głosem stwierdzili, że czekają już na kolejne występy…….
czytaj dalej

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

W środę 11.01.2017r. gościliśmy po raz kolejny Pana Stefana Pańczochę. Na początku wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy, a następnie ruszyliśmy do tańca. Spotkania z muzyką są jedną z najważniejszych imprez w życiu Seniorów DDS-W. Mieszkańcy Domu po raz kolejny pokazali jak potrafią być szczęśliwi i pełni energii. Było sympatycznie. To jedna z bardziej wymagających kondycyjnie imprez. Kiedy w Naszym Domu rozbrzmiewają dźwięki muzyki Seniorzy pokazują, że są w dobrej kondycji i w tańcu nie odpuszczają. Było kolorowo, tanecznie i bardzo energetycznie!
czytaj dalej

ŻYCZENIA NOWOROCZNE

Niech Nowy Rok 2017 przyniesie wszystkim same dobre chwile,
Niech da garść sukcesów i niech sypnie mocno groszem,
Niech da zdrowie i pozwoli zrealizować marzenia,
Niech zapewni towarzystwo życzliwych osób i morze szczerej miłości.
Niech  wiedzie się Nam wszystkim jak najlepiej w Nowym Roku!
 
Seniorzy i pracownicy
Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku
1 ... 20 21 22 23 24 ... 25 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego