Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

BLISKIE SPOTKANIE Z ZUS-em

 
 
W ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior” w naszym Domu odbyła się prelekcja przedstawiciela ZUS Świebodzin na temat bezpieczeństwa kontaktów ZUS-Klient oraz działań ZUS na rzecz Seniorów. Spotkanie było okazją do wyjaśnienia seniorom nurtujących ich spraw związanych z otrzymywanymi świadczeniami z ubezpieczenia społecznego oraz zasad obowiązujących przy ubieganiu się o powyższe świadczenia.

Zbąszyneckie Święto Seniora

  • 19-09-2017

Kurs tańca

  • 15-09-2017

Wizyta księdza Józefa

06 września 2017 r. zaszczycił Nas swoją obecnością  ks. Józef  Białasik,  który pochodzi ze Zbąszynka, a obecnie przebywa na misjach w  Boliwii. Seniorzy przyjęli go bardzo serdecznie. Z zaciekawieniem słuchali  jak opowiada o życiu,  kulturze i religii tego narodu. Wspólnie z księdzem oglądnęli zdjęcia  z Boliwii i mieli okazję zobaczyć jak wygląda codzienne życie księdza. Na zakończenie ksiądz Józef,  ku zaskoczeniu wszystkich,  udał się z Seniorami na ćwiczenia z rehabilitacji  i ćwiczył wspólnie z nimi. Seniorzy nie kryli zadowolenia i uśmiechu.
 
Boliwia leży na kontynencie Ameryki Południowej. Jest krajem 3 razy większym od Polski, zamieszkałym przez 10 mln ludzi. W dużym procencie mieszkańcy to Indianie. Są to ludzie niewysocy, krzepcy, bardzo otwarci, lecz tropikalny klimat sprawia, że bardzo leniwi. Temperatura latem osiąga 40 stopni, a zimą, która obecnie tam  trwa, zatrzymuje się na + 10 stopniach. Indianie są narodem bardzo biednym. Wioska, w  której ksiądz mieszka  nie ma prądu, wodociągu ani żadnych  udogodnień. Drogi są piaszczyste i nierówne.
czytaj dalej

Jeziorko Kożlarskie

 
 
W dniu 30 sierpnia 2017roku w środę, Seniorzy z Dziennego Domu Senior -Wigor spędzili dzień na Jeziorku Kożlarskim w Chlastawie. Była to już ich kolejna wizyta , gdyż bardzo chętnie lubią tam jeździć. Dzień rozpoczęli od spaceru wokół jeziorka .Poranne ,rześkie powietrze sprawiło, że Seniorzy chętnie chcieli pospacerować ,oglądali zwierzątka na wyspie i podziwiali jeziorko. Potem były gry i zabawy na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała, było słonecznie i bardzo ciepło.  Czas upłynął w miłej i pogodnej atmosferze, Seniorzy zmęczeni ,ale zadowoleni powrócili do domu.
czytaj dalej

Wizyta niezwykłego gościa…

 
18 sierpnia Dzienny Dom Senior-Wigor odwiedził kominiarz Pan Wojciech Wittke, który żartobliwie mówi o sobie „Akuszer przewodów kominowych” J. Opowiedział Seniorom o swojej pracy, jak również pokazał sprzęt, który jest mu do pracy niezbędny.
            Przesądy mówią, że widząc kominiarza należy jak najszybciej złapać się za guzik, wtedy taki kominiarz może przynieść szczęście. Wizyta kominiarza to nie tylko dobra wróżba i konieczność. To również troska o zdrowie własne i rodziny. Podopieczni Naszego Domu mieli mnóstwo pytań do Pana Wojtka, dzięki którym uświadomili sobie korzyści, jakie niesie ze sobą praca kominiarza.
             Nasz dzisiejszy gość zostawił szczęście oraz wywołał uśmiech na twarzach Seniorów.
czytaj dalej

Święto pszczół

 
 
8 sierpnia z okazji Święta Pszczoły odbyło się w Naszym Domu spotkanie z Mistrzem Pszczelarstwa Panią Teresa Sikucińską.
            Pani Teresa opowiedziała Seniorom o życiu pszczół, o tym jak powstaje miód i jakimi pracowitymi stworzeniami są pszczoły. Bardzo dużo emocji wśród Naszych podopiecznych wzbudziły akcesoria potrzebne do pracy pszczelarzowi. Ponadto Seniorzy mogli spróbować produktów pszczelich takich jak: miód. Podczas spotkania każdy otrzymał słoiczek pysznego miodu rzepakowego. Na zakończenie Seniorzy zadawali mnóstwo pytań pani Teresie, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Podsumowaniem zajęć było pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie było niezwykle ciekawe i uświadomiło wszystkich, że pszczoły spełniają w naszym środowisku bardzo ważną rolę, a my powinniśmy o to środowisko dbać.
czytaj dalej

Aktywnie z muzyką

 
W minionym tygodniu w  naszym Domu znowu było głośno i wesoło ,a to za sprawą „Spotkań z muzyką”, które prowadzi dla nas Pan Darek Kowalski. Seniorzy dali popis swoich talentów muzycznych, gdyż każdy mógł zaśpiewać piosenkę i odkryć w sobie muzykalną duszę.
czytaj dalej
  • 31-07-2017

Spotkanie z Siostrą Laurą

 
20 lipca 2017roku gościliśmy w naszym Domu Siostrę Laurę pochodzącą ze Zbąszynka, która obecnie przebywa w mieście Kambia położonym w Afryce.
Droga Siostra zachwyciła nas swoimi opowieściami i zdjęciami. Przedstawiła kulturę, obyczaje i codzienne życie mieszkańców Afryki. Wywarła pozytywne wrażenie na Seniorach, którzy z zachwytem jej słuchali, zaimponowała niesieniem pomocy ludziom, a w szczególności dzieciom.
Na zakończenie spotkania Seniorzy nie kryjąc łez wzruszenia podziękowali Siostrze za przybycie i zaśpiewali wspólnie pieśń religijną pt.” Życzymy, życzymy…”
czytaj dalej
  • 25-07-2017

Zajęcia w ogrodzie

 
 
Lato w tym roku nas nie rozpieszcza, dlatego też wykorzystujemy każdą nadarzającą się chwilę i przy sprzyjającej pogodzie spędzamy czas  w przydomowym ogrodzie. Świeże powietrze i promienie słońca pozytywnie wpływają na seniorów wprawiając wszystkich w dobry nastrój. Zajęcia w ogrodzie to świetna forma relaksu i integracji.
czytaj dalej
1 ... 20 21 22 23 24 ... 28 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego