Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Konkurs plastyczny z okazji Zbąszyneckiego Święta Seniora rozstrzygnięty!

Konkurs plastyczny dla dzieci do lat 6: indywidualnie lub z placówek przedszkolnych z terenu Gminy Zbąszynek pod hasłem: „Odkrywamy zbąszynecką krainę z babcią i dziadkiem” ogłoszony został w ramach obchodów Święta Seniora w Gminie Zbąszynek. Organizatorem konkursu był Dzienny Dom „Senior –Wigor”.
Celem konkursu było tworzenie i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz tradycji rodzinnych, ukazanie form wspólnego spędzania czasu wolnego, zachęcanie do odkrywania bogactwa historycznego i przyrodniczego Gminy Zbąszynek, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości dzieci oraz promowanie uzdolnień plastycznych dzieci.
Jury biorąc pod uwagę: zgodność pracy z hasłem konkursu oraz jego celami, wykonanie pracy pod względem estetycznym, samodzielność i oryginalność ujęcia tematu oraz ogólny wyraz artystyczny dokonało wyboru prac do nagród.
 
czytaj dalej

I LUBUSKI SEJMIK SENIORÓW

„Lubuskie – region spełniający oczekiwania Seniorów” to hasło I Lubuskiego Sejmiku Seniorów, który odbył się 16 października 2017 r. w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego. Obrady zainaugurowały XIX Lubuski Tydzień Seniora. Celem wydarzenia, którego inicjatorką jest marszałek Elżbieta Anna Polak było zmotywowanie osób starszych do uczestnictwa w życiu społecznym i politycznym regionu oraz dzielenie się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem. W Sejmiku Seniorów zasiada 30 radnych, z tego dwóch Radnych Seniorów z Gminy Zbąszynek – Władysław Kozak i Tadeusz Sierżant. Radnych i gości w imieniu marszałek Elżbiety Anny Polak powitał wicemarszałek Romuald Gawlik: Chcemy jeszcze wiele przekazać młodemu pokoleniu. To my jesteśmy spoiwem dla młodych i średnich pokoleń. Zależy nam na tym, by Radni Seniorzy opowiedzieli o swoich oczekiwaniach – mówił wicemarszałek.  Następnie przedstawił założenia polityki senioralnej w województwie lubuskim.
czytaj dalej

IX LUBUSKI KONGRES KOBIET

Około pół tysiąca Lubuszanek wzięło udział w tegorocznym – IX Lubuskim Kongresie Kobiet, który odbył się 14 października 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim  w Zielonej Górze. Naszą Gminę reprezentowały Jolanta Muchowska i Katarzyna Rucioch.
W tym roku Lubuski Kongres Kobiet odbywał się pod hasłem: Kobiety solidarne w działaniu. I panie pokazały, że to nie tylko slogan. Sala Kolumnowa Sejmiku Województwa pękała w szwach. Wśród gości byli m.in. posłanka Katarzyna Osos, ambasadorki woj. lubuskiego – aktorka Joanna Brodzik i projektantka mody Ewa Minge, redaktor naczelna Wysokich Obcasów Ewa Wieczorek, burmistrz Żar Danuta Madej, wójt gminy Nowa Sól Izabela Bojko, radna Gorzowa Grażyna Wojciechowska, radne Sejmiku Anna Synowiec, Anna Chinalska i Grażyna Dereń, radni Edward Fedko i Klaudiusz Balcerzak, prof. Beata Trzop i prof. Wiesław Hładkiewicz z Uniwersytetu Zielonogórskiego, w imieniu wojewody - szefowa zielonogórskiej delegatury LUW Brygida Grzybowicz, była też inicjatorka Wschowskich Kongresów Kobiet Urszula Chudak i wielu innych gości.
czytaj dalej

Śniadanie z burmistrzem w ramach obchodów Zbąszyneckiego Tygodnia Seniora

W dniu 13 października 2017 roku w Dziennym  Domu  „Senior-Wigor” odbyło się spotkanie Burmistrza Zbąszynka Wiesława Czyczerskiego z  Radą Seniorów Gminy Zbąszynek, kierownikami jednostek organizacyjnych gminy oraz sołtysami. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Powiatu Świebodzińskiego – Alojzy Jokiel, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku – Jan Mazur, ksiądz dziekan Zdzisław Przybysz, ksiądz proboszcz Jerzy Kordiak, pełnomocnik burmistrza ds. ochrony zdrowia – Krzysztof Krzywak. Spotkanie było okazją do przedyskutowania spraw nurtujących środowisko zbąszyneckich seniorów oraz przedstawienia włodarzom potrzeb i oczekiwań tej grupy naszych mieszkańców.   
Podczas spotkania Burmistrz Zbąszynka podziękował wszystkim osobom działającym na rzecz osób starszych za ich zaangażowanie i oddanie w prowadzone działania  oraz omówił najważniejsze kwestie prowadzonej przez lokalny samorząd polityki senioralnej, przedstawił efekty zrealizowanych już działań oraz plany na przyszłość. Odczytany został również list Pani Elżbiety Rafalskiej - Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej skierowany za pośrednictwem Burmistrza Zbąszynka do naszych seniorów w związku z obchodami Zbąszyneckiego Tygodnia Seniora. 
czytaj dalej

II Turniej Chińczyka

W dniu 10 października 2017 roku, w ramach obchodów Zbąszyneckiego Tygodnia Seniora, w Dziennym Domu Senior-Wigor rozegrano II Turniej Chińczyka. W turnieju wzięło udział dwanaście dwuosobowych drużyn zbąszyneckich seniorów reprezentujących następujące organizacje senioralne działające na terenie naszej gminy: Związek Kresowian, Związek Emerytów i Rencistów Kolejowych, Zbąszynecki Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Dzienny Dom „Senior-Wigor”. Gościnnie w turnieju udział wzięła drużyna radnych Rady Miejskiej w Zbąszynku oraz drużyna z zaprzyjaźnionego Domu Dziennego Pobytu w Sulechowie. Turniej składał się z pięciu pojedynków drużynowych. Każdy pojedynek kończył się zliczaniem i sumowaniem punktów uczestników i całych drużyn. Walka była bardzo zacięta i   emocjonująca. Wszystkim seniorom, pomimo początkowej tremy, dopisywał humor. Pierwsze miejsce zdobywając 249 punktów zajęła drużyna „Kresowianie I” w składzie: Stanisława Kozak i Wiesław Jarzyna.  Drugie miejsce zdobywając  237 punktów zajęli „Kresowianie II” w składzie: Maria i Marian Mosiewiczowie, a na miejscu trzecim uplasował się Dom Dziennego Pobytu Sulechów. Zwyciężczynią, która indywidualnie zdobyła największą liczbę punktów podczas całego turnieju została Pani Stanisława Kozak.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za obecność  i  dobrą zabawę. Już dziś zapraszamy za rok na kolejne zmagania z Chińczykiem.
czytaj dalej

List minister

List marszałka

Tydzień Seniora czas zacząć

W poniedziałek, 09 października 2017 roku zainaugurowany został uroczyście Zbąszynecki Tydzień Seniora. Z tej okazji na sali widowiskowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się koncert galowy, w którym udział  wzięli zaproszeni goście: włodarze Gminy Zbąszynek- Zastępca Burmistrza Jan Makarewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur, Przewodniczący  Rady Powiatu Świebodzińskiego Alojzy Jokiel, ksiądz dziekan Zdzisław Przybysz, ksiądz proboszcz Jerzy Kordiak,  delegacja Świebodzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Andrzej Zygmaniak z małżonką, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy oraz główni uczestnicy tego wieczoru seniorzy i seniorki z gminy Zbąszynek.
Koncert rozpoczął się od uroczystej inauguracji VI roku akademickiego  Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Do udziału w tegorocznych zajęciach zapraszali seniorów członkowie zarządu ZUTW Maria Jokiel i Piotr Cegłowski. Słuchacze odśpiewali dumnie „Gaudeamus”,  po czym na scenie zaprezentowała się grupa wokalna ZUTW  „Akademia”. W dalszej części koncertu wystąpił Zespół Śpiewaczy „Dąbrowszczanka” i Zespół Taneczny „Tęcza”. Część artystyczną zakończył występ seniorów z Dziennego Domu „Senior – Wigor”.
czytaj dalej

Czy można prosić Panią, Pana do tańca?

W dniu 04 października 2017 roku na sali tanecznej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyły się pierwsze zajęcia nauki  tańca towarzyskiego dla seniorów z Gminy Zbąszynek.  Kurs prowadzi Pani Jolanta Bechyne – pedagog, instruktor tańca, jedyna na ziemi lubuskiej posiadająca międzynarodowe certyfikaty taneczne wydane w Wielkiej Brytanii przez Imperial Society Teachers of Dancing:- Licentiate Ballroom Dancing- Licentiate Latin American Dancing, kwalifikacje w dziedzinie tańca zdobyte na dwuletnim stacjonarnym kursie kwalifikacyjnym drugiego stopnia organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Sztuki, sędzia tańca turniejowego Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Podczas zajęć seniorzy uczyli się podstawowych kroków takich tańców towarzyskich jak: walc angielski i wiedeński, salsa, foxtrot, cha- cha, rock-roll. Pani Jolanta była pod ogromnym wrażeniem zdolności tanecznych  naszych seniorów oraz ich zaangażowania w zajęcia. Seniorom dopisywał humor a taniec dostarczył wszystkim pozytywnej energii. Kurs zorganizowany został przez Zbąszynecki Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Dzienny Dom „Senior-Wigor”. Zajęcia odbywają się w każdą środę od godz. 17.30. Zapraszamy!!!
czytaj dalej

WYCIECZKA DO ROGOZIŃCA

 
W dniu 27 września 2017 roku, na zaproszenie młodzieży szkolnej, seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku udali się do Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu. Spotkanie miało charakter integracji międzypokoleniowej. Seniorzy zostali powitani przez Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Głos Kniei”, którzy zagrali kilka utworów na rogach. Następnie wraz z młodzieżą zwiedzili teren szkolny i   udali się na grzybobranie.  Po obfitych zbiorach grzybów wypili wspólnie gorącą kawę i zaśpiewali piosenki przy akompaniamencie akordeonu. Podczas spotkania uczestnikom dopisała zarówno pogoda jak  i humor. Seniorzy byli zachwyceni gościnnością i życzliwością z jaką się spotkali. Młodzieży i nauczycielom  jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zorganizowanie spotkania i zapraszamy na kolejne, tym razem do  naszego Domu. Do zobaczenia….
czytaj dalej
1 ... 16 17 18 19 20 ... 25 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego