Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Czy można prosić Panią, Pana do tańca?

W dniu 04 października 2017 roku na sali tanecznej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyły się pierwsze zajęcia nauki  tańca towarzyskiego dla seniorów z Gminy Zbąszynek.  Kurs prowadzi Pani Jolanta Bechyne – pedagog, instruktor tańca, jedyna na ziemi lubuskiej posiadająca międzynarodowe certyfikaty taneczne wydane w Wielkiej Brytanii przez Imperial Society Teachers of Dancing:- Licentiate Ballroom Dancing- Licentiate Latin American Dancing, kwalifikacje w dziedzinie tańca zdobyte na dwuletnim stacjonarnym kursie kwalifikacyjnym drugiego stopnia organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Sztuki, sędzia tańca turniejowego Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Podczas zajęć seniorzy uczyli się podstawowych kroków takich tańców towarzyskich jak: walc angielski i wiedeński, salsa, foxtrot, cha- cha, rock-roll. Pani Jolanta była pod ogromnym wrażeniem zdolności tanecznych  naszych seniorów oraz ich zaangażowania w zajęcia. Seniorom dopisywał humor a taniec dostarczył wszystkim pozytywnej energii. Kurs zorganizowany został przez Zbąszynecki Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Dzienny Dom „Senior-Wigor”. Zajęcia odbywają się w każdą środę od godz. 17.30. Zapraszamy!!!
czytaj dalej

WYCIECZKA DO ROGOZIŃCA

 
W dniu 27 września 2017 roku, na zaproszenie młodzieży szkolnej, seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku udali się do Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu. Spotkanie miało charakter integracji międzypokoleniowej. Seniorzy zostali powitani przez Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Głos Kniei”, którzy zagrali kilka utworów na rogach. Następnie wraz z młodzieżą zwiedzili teren szkolny i   udali się na grzybobranie.  Po obfitych zbiorach grzybów wypili wspólnie gorącą kawę i zaśpiewali piosenki przy akompaniamencie akordeonu. Podczas spotkania uczestnikom dopisała zarówno pogoda jak  i humor. Seniorzy byli zachwyceni gościnnością i życzliwością z jaką się spotkali. Młodzieży i nauczycielom  jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zorganizowanie spotkania i zapraszamy na kolejne, tym razem do  naszego Domu. Do zobaczenia….
czytaj dalej

MORZE NASZE MORZE

 
 
W dniach 22-25 września 2017 roku grupa seniorów z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku  przebywała nad morzem w miejscowości Pustkowo. Był to czas poświęcony na zwiedzanie  naszego pięknego kraju, wzajemną integrację, wspaniałą aktywizację ruchową na świeżym powietrzu oraz odpoczynek. Seniorzy byli pod wielkim wrażeniem nadmorskiego krajobrazu. Dla niektórych było to pierwsze w życiu spotkanie z naszym polskim morzem. Wszyscy chętnie spacerowali po plaży, karmili mewy, zbierali muszelki i kamienie korzystając przy tym z pięknej pogody,  która towarzyszyła nam w trakcie całego pobytu. Seniorzy nie kryli zmęczenia po długich spacerach,  ale jednocześnie wyrażali ogromne zadowolenie i wdzięczność  za umożliwienie spędzenia kilku dni nad morzem. Podczas wycieczki seniorzy zwiedzili  Międzyzdroje, Pustkowo  i Rewal.
 
czytaj dalej

BLISKIE SPOTKANIE Z ZUS-em

 
 
W ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior” w naszym Domu odbyła się prelekcja przedstawiciela ZUS Świebodzin na temat bezpieczeństwa kontaktów ZUS-Klient oraz działań ZUS na rzecz Seniorów. Spotkanie było okazją do wyjaśnienia seniorom nurtujących ich spraw związanych z otrzymywanymi świadczeniami z ubezpieczenia społecznego oraz zasad obowiązujących przy ubieganiu się o powyższe świadczenia.

Zbąszyneckie Święto Seniora

  • 19-09-2017

Kurs tańca

  • 15-09-2017

Wizyta księdza Józefa

06 września 2017 r. zaszczycił Nas swoją obecnością  ks. Józef  Białasik,  który pochodzi ze Zbąszynka, a obecnie przebywa na misjach w  Boliwii. Seniorzy przyjęli go bardzo serdecznie. Z zaciekawieniem słuchali  jak opowiada o życiu,  kulturze i religii tego narodu. Wspólnie z księdzem oglądnęli zdjęcia  z Boliwii i mieli okazję zobaczyć jak wygląda codzienne życie księdza. Na zakończenie ksiądz Józef,  ku zaskoczeniu wszystkich,  udał się z Seniorami na ćwiczenia z rehabilitacji  i ćwiczył wspólnie z nimi. Seniorzy nie kryli zadowolenia i uśmiechu.
 
Boliwia leży na kontynencie Ameryki Południowej. Jest krajem 3 razy większym od Polski, zamieszkałym przez 10 mln ludzi. W dużym procencie mieszkańcy to Indianie. Są to ludzie niewysocy, krzepcy, bardzo otwarci, lecz tropikalny klimat sprawia, że bardzo leniwi. Temperatura latem osiąga 40 stopni, a zimą, która obecnie tam  trwa, zatrzymuje się na + 10 stopniach. Indianie są narodem bardzo biednym. Wioska, w  której ksiądz mieszka  nie ma prądu, wodociągu ani żadnych  udogodnień. Drogi są piaszczyste i nierówne.
czytaj dalej

Jeziorko Kożlarskie

 
 
W dniu 30 sierpnia 2017roku w środę, Seniorzy z Dziennego Domu Senior -Wigor spędzili dzień na Jeziorku Kożlarskim w Chlastawie. Była to już ich kolejna wizyta , gdyż bardzo chętnie lubią tam jeździć. Dzień rozpoczęli od spaceru wokół jeziorka .Poranne ,rześkie powietrze sprawiło, że Seniorzy chętnie chcieli pospacerować ,oglądali zwierzątka na wyspie i podziwiali jeziorko. Potem były gry i zabawy na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała, było słonecznie i bardzo ciepło.  Czas upłynął w miłej i pogodnej atmosferze, Seniorzy zmęczeni ,ale zadowoleni powrócili do domu.
czytaj dalej

Wizyta niezwykłego gościa…

 
18 sierpnia Dzienny Dom Senior-Wigor odwiedził kominiarz Pan Wojciech Wittke, który żartobliwie mówi o sobie „Akuszer przewodów kominowych” J. Opowiedział Seniorom o swojej pracy, jak również pokazał sprzęt, który jest mu do pracy niezbędny.
            Przesądy mówią, że widząc kominiarza należy jak najszybciej złapać się za guzik, wtedy taki kominiarz może przynieść szczęście. Wizyta kominiarza to nie tylko dobra wróżba i konieczność. To również troska o zdrowie własne i rodziny. Podopieczni Naszego Domu mieli mnóstwo pytań do Pana Wojtka, dzięki którym uświadomili sobie korzyści, jakie niesie ze sobą praca kominiarza.
             Nasz dzisiejszy gość zostawił szczęście oraz wywołał uśmiech na twarzach Seniorów.
czytaj dalej

Święto pszczół

 
 
8 sierpnia z okazji Święta Pszczoły odbyło się w Naszym Domu spotkanie z Mistrzem Pszczelarstwa Panią Teresa Sikucińską.
            Pani Teresa opowiedziała Seniorom o życiu pszczół, o tym jak powstaje miód i jakimi pracowitymi stworzeniami są pszczoły. Bardzo dużo emocji wśród Naszych podopiecznych wzbudziły akcesoria potrzebne do pracy pszczelarzowi. Ponadto Seniorzy mogli spróbować produktów pszczelich takich jak: miód. Podczas spotkania każdy otrzymał słoiczek pysznego miodu rzepakowego. Na zakończenie Seniorzy zadawali mnóstwo pytań pani Teresie, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Podsumowaniem zajęć było pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie było niezwykle ciekawe i uświadomiło wszystkich, że pszczoły spełniają w naszym środowisku bardzo ważną rolę, a my powinniśmy o to środowisko dbać.
czytaj dalej
1 ... 17 18 19 20 21 ... 25 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego