Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Wizyta ratowników medycznych

W dniu 15 stycznia 2018r.zaprosiliśmy do naszego Domu ratowników medycznych. Tematem spotkania było jak ustrzec się przed grypą w okresie zimowym. Seniorzy zainteresowani tematem zadawali pytania, ratownicy radzili co robić aby nie zachorować i jak zapobiegać powikłaniom.
czytaj dalej

Życzenia

Wigilia Seniorów

W dniu 20 grudnia seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku spotkali się przy wigilijnym stole, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie świąteczne życzenia  i wspólnie kolędować. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Zbąszynka – Wiesław Czyczerski, Przyjaciel Domu – Krzysztof Krzywak, Psychoterapeuta – Ewa Brankowska-Szarłan, Psycholog – Artur Riedel. Oprawę muzyczną spotkania przygotował Pan Dariusz Kowalski. Rozpoczynając spotkanie Kierownik DDS-W powitała wszystkich zebranych. Następnie głos zabrał Burmistrz a po nim Pan Krzysztof Krzywak. Obaj złożyli wszystkim uczestnikom spotkania świąteczne życzenia, w których dominował motyw zdrowia i spokoju ducha. Pani Kierownik Katarzyna Rucioch przekazała również  życzenia od Przewodniczącego Rady Miasta Jana Mazura. Po krótkich wystąpieniach gości przyszedł czas na podzielenie się opłatkiem i złożenie sobie nawzajem życzeń. Po życzeniach zasiedliśmy do wieczerzy, którą rozpoczął Pan Krzysztof Krzywak  przewodnicząc wspólnej modlitwie. Na świątecznym stole królowały tradycyjne, wigilijne potrawy przygotowane przez Bar „Pod Semaforem” w Zbąszynku. Po degustacji potraw rozpoczęło się wspólne śpiewanie kolęd. Spotkanie było okazją do wspólnej rozmowy oraz spędzenia czasu w miłej i przyjaznej atmosferze, wprowadziło nas w nastrój zbliżających się Świat Bożego Narodzenia.
 
czytaj dalej

Wizyta uczniów z Technikum Leśnego

W minionym tygodniu gościliśmy w Naszym Domu „Senior-Wigor” uczniów Technikum Leśnego w Rogozińcu oraz uczniów Gimnazjum w Zbąszynku.
                Uczniowie Technikum Leśnego przyjechali wraz z opiekunem Dariuszem Kowalskim. Tematem spotkania było wspólne śpiewanie znanych nam kolęd oraz rozmowa o zwyczajach bożonarodzeniowych w naszych domach.
                Uczniowie z Gimnazjum przyszli do Nas ze swoją wychowawczynią Panią Edytą Urbanek. Mile spędzony czas wypełniliśmy ozdabianiem bombek oraz wspólnym śpiewaniem kolęd przy akompaniamencie gitar.
czytaj dalej

Spotkanie z Mikołajem

W dniu 06 grudnia 2017roku z okazji „Mikołajek” Seniorzy z Dziennego Domu ”Senior-Wigor” spotkali się wspólnie z osobami niepełnosprawnymi w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury .Przy ciepłym poczęstunku mieli okazję na rozmowę i wspólną integrację, był śpiew i tańce na parkiecie. Wydarzenie to uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zbąszynku, wspólnie z osobami niepełnosprawnymi  przedstawiający spektakl pt.”Królowa Śniegu” ,  przygotowany pod kierunkiem Pani Agnieszki Rucioch. Na zakończenie spotkania, miłą niespodzianką była wizyta  św. Mikołaja ,który wszystkich uczestników imprezy obdarował prezentem.
czytaj dalej

Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim oraz Dzielnicowym

Miesiąc listopad zakończył się  spotkaniami ze Strażnikiem Miejskim Leszkiem Bochniakiem oraz Dzielnicowym Erykiem Wawrzynowiczem.
                Strażnik Miejski pokazując prezentację opowiedział Seniorom o swojej pracy oraz przedstawił zakres kompetencji. Tematem spotkania była również prawidłowa segregacja śmieci, to jak ważna jest segregacja dla ochrony środowiska, w którym wszyscy żyjemy. Wizyta Pana Leszka Bochaniaka na zakończenie wzbogacona została materiałem filmowym umożliwiającym uczestnikom zajęć przyjrzenie się jak funkcjonuje pobliska sortownia odpadów.
Głównym tematem spotkania z Dzielnicowym były sposoby oszukiwania osób starszych. Podczas tego typu spotkań Seniorzy mają możliwość otrzymania natychmiastowej i wyczerpującej informacji na temat wybranych zagadnień dotyczących bezpieczeństwa. Na spotkaniu Dzielnicowy poświęcił dużo uwagi oszustwom dokonywanym tzw. metodą „na wnuczka”. Uczestnicy zajęć wysłuchali także o innych coraz to nowszych metodach działania oszustów, oraz jak postępować  aby nie stać się ich ofiarami. Ponadto poruszono ważny temat bezpieczeństwa seniorów jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Nasi Seniorzy na tego typu pogadankach, chętnie wysłuchują porad, oraz zadają pytania na nurtujące ich zagadnienia. Spotkania w Dziennym Domu Senior-Wigor w takim gronie odbywają się cyklicznie.
czytaj dalej

Dzien Pluszowego Misia

 
 
W dniu 24 listopada o okazji Dnia Pluszowego Misia, Seniorzy ponownie gościli w Przedszkolu pod Muchomorkiem w Zbąszynku, przydzieleni do grup , zostali z uśmiechem i radością przywitani przez dzieci. W grupach Seniorzy czytali dzieciom bajki, potem odbyły się gry i zabawy taneczne ,a na koniec wspólnie oglądneli bajkę filmową przedstawiającą historię pluszowego misia. Czas spędzony z dziećmi upłynął Seniorom w miłej i pogodnej atmosferze.
czytaj dalej

Seans filmowy

 
 
W piątek 17 listopada 2017r. odbył się w Naszym Domu seans filmowy na który zostały zaproszone dzieci z Niepublicznego Przedszkola pod Muchomorkiem w Zbąszynku z  grupy ”Jagódki” ze swoją panią Magdaleną Jokiel. Dzieci  z Seniorami z zaciekawieniem oglądały bajki, które niosą ponadczasowe przesłanie: „Miś Uszatek”,” Pszczółka Maja” ,”Bolek i Lolek” czy „Wilk i Zając”. Była to kolejna okazja do integracji międzypokoleniowej.
czytaj dalej

Z wizytą u dzieci...

 
W dniu 09 listopada 2017r. grupa seniorów  z Dziennego Domu Senior-Wigor w Zbąszynku udała do  Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem w Zbąszynku w odwiedziny do naszych milusińskich, aby razem z nimi uczcić Święto Niepodległości. Czas upłynął przy wspólnej zabawie, śpiewaniu piosenek i wykonywaniu prac plastycznych związanych ze zbliżającym się świętem.
Seniorzy zostali bardzo serdecznie i ciepło przyjęci przez dzieci i personel przedszkola. Na zakończenie spotkania zostali obdarowani ślicznym upominkiem od dzieci. Spotkania z dziećmi to dla seniorów emocje i  miłe przeżycie, gdyż kochają dzieci i każde odwiedziny w przedszkolu wywołują u nich uśmiech i zadowolenie. Jeszcze raz dziękujemy za miłe przyjęcie i za wspaniały klimat.
czytaj dalej

Wizyta Przedszkolaków

 
Szczere uśmiechy na twarzach Seniorów z DDSW wywołała wizyta dzieci z Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Zbąszynku. Przedszkolaki spotkały się z Seniorami 06.11.2017r., by wysłuchać czytanych przez nich bajek  oraz wierszyków, dzieci starannie się przygotowały, gdyż były przebrane za bohaterów ponadczasowych książek. Uważnie słuchały czytania Seniorów i wesoło wtórowały podczas czytania wierszy. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i tańca przy muzyce. Na dzieci czekał także słodki poczęstunek. Te miłe chwile wniosły do DDSW nie tylko wiele radości, ale i pokazały jak ważna jest integracja międzypokoleniowa.
czytaj dalej
1 ... 17 18 19 20 21 ... 28 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego