Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Wizyta dzieci z okazji Dnia Seniora

 
 
Z okazji Dnia Seniora przybyli do nas uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Zbąszynku ze swoją serdeczną nauczycielką p. Magdaleną Prządką.
Zaprezentowali nam swoje wierszyki, historyjki a także nieprzeciętny talent muzyczny, bowiem większość przepięknie zagrała na flecie, inni na gitarze, a jedna z uczennic zagrała na mało znanym instrumencie o nazwie klawesyn.
Były oklaski, uśmiech i łzy w oczach z podziwiania młodych talentów. Pięknie dziękujemy za miłą atmosferę i zapraszamy każdego wolnego dnia.
czytaj dalej

Stroiki na Wszystkich Świętych

 
 
Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, przynosimy kwiaty, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...
W minioną środę Seniorzy wykonali na zajęciach stroiki ,którymi udekorują groby bliskich na zbliżającą się uroczystość Wszystkich Świętych. W wykonanie włożyli dużo serca  i własnych umiejętności ,każdy stroik był niepowtarzalny. Dekorując wspominali zmarłych, których już z nimi nie ma ,co skłoniło do wzruszeń i zadumy. Na zakończenie prac, Seniorzy byli bardzo dumni i zadowoleni  z wykonania pięknych stroików.
 
 
 
 
czytaj dalej

Wizyta podróżnika

 
Dnia 24 pażdziernika ponownie gościliśmy w naszym Domu podróżnika Pana Andrzeja Pasławskiego.”Wilno-barok na siedmiu wzgórzach” to tytuł pokazu multimedialnego, jaki przywiózł Pan Andrzej na spotkanie z seniorami. Przedstawił urokliwe zabytki takie jak: Brama Ostrobramska, Cudowny Obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej, Wileńska Starówka, słynna Góra Trzech Krzyży, Zamek Giedymina, Wileńska wieża telewizyjna. Seniorzy nie kryli podziwu i zachwytu  z oglądanych zdjęć. Wprowadził ich w niezwykłą podróż sentymentalną, skłonił do refleksji i pochylenia się nad brzegiem historii.
czytaj dalej

Spotkanie z muzyką

W dniu 20 października 2017 roku, w Centrum Kultury i Folkloru w Dąbrówce Wlkp.   odbyło się spotkanie seniorów z muzyką pt. „Co nam w duszy gra”. Spotkanie było okazją do podsumowania  Zbąszyneckiego Święta Seniorów trwającego w naszej gminie od 9 października br.  Gospodarzem imprezy był Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka, który wykonał znane i lubiane piosenki ludowe i biesiadne angażując do
wspólnej zabawy licznie zgromadzonych na sali seniorów. Dźwięczne utwory tworzyły miłą i ciepłą atmosferę wprowadzając wszystkich zebranych w radosny nastrój. Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówce Wlkp. przygotowało dla seniorów ciepłą kawę i herbatę oraz pyszny, słodki poczęstunek.  Na początku imprezy  przedstawiono wyniki konkursu plastycznego ogłoszonego przez Dzienny Dom „Senior-Wigor” dla przedszkolaków  pt. „Odkrywamy zbąszynecką krainę z babcią i dziadkiem”. Nagrody naszym milusińskim wręczył Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski.  W przerwie biesiady seniorzy mieli możliwość zwiedzenia miejscowej  Izby Pamiątek Regionalnych.  Na zakończenie spotkania wszyscy w dobrych humorach zgodnie powtarzali, że muzyka łączy ludzi i jest lekarstwem dla ich ciała i duszy. Organizatorami  spotkania byli: Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka, Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówce Wlkp. oraz Dzienny Dom „Senior-Wigor” w Zbąszynku.
czytaj dalej

Spotkanie Seniorów z historią

W dniu 19 października 2017 roku  w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury w Klubie Bongo, w ramach Zbąszyneckiego Święta Seniorów odbyło się spotkanie seniorów z Panem Rafałem Rzeszuto (Nadleśnictwo Babimost). Tematem prelekcji był „Zapomniany arsenał na Depocie”. Pan Rafał w bardzo przejrzysty sposób przedstawił historię powstania Depotu. Szczegółowa prezentacja pełna była archiwalnych zdjęć, mapek i planów. Uczestnicy spotkania poznali prawdę o Arsenale. Dla wielu z nich Depot kojarzony był do tej pory wyłącznie z bunkrami. Wszystkie te mity zostały obalone. Organizatorami  spotkania byli: ZUTW i ZOK
czytaj dalej

Msza św. w intencji Seniorów

W dniu 19 października 2017 roku, w ramach obchodów Zbąszyneckiego Tygodnia Seniora odprawiona została w Kościele Parafialnym w Zbąszynku msza św. w intencji seniorów z Gminy Zbąszynek. Mszę odprawił ksiądz wikariusz  Jakub Świątek, a  celebrowali mu ksiądz proboszcz Jerzy Kordiak oraz ojciec duchowny z Seminarium Duchownego w Paradyżu Zygmunt Zapaśnik. Seniorzy przygotowali obstawę liturgiczną mszy św.: czytanie Słowa  Bożego - Jan Mikuła, modlitwa wiernych – Anna Pracuk i Barbara Dudek  a dary nieśli – Czesłąwa Kowalska, Stanisław Wodecki i Władysław Kozak.
czytaj dalej

Jesienne spotkanie z uczniami

 
 
W dniu 17 października gościliśmy w Naszym Domu uczniów z klasy IB Szkoły Podstawowej w Zbąszynku z wychowawczynią Panią Agnieszką Rucioch, którzy wspólnie z Seniorami robili jesienne prace plastyczne. Za pomocą kartek, nożyczek, kleju i kolorowych paseczków powstały piękne, kolorowe liście. Z okazji  „Tygodnia Seniora” podopieczni Naszego Domu mogli usłyszeć od dzieci szczere, płynące z serca życzenia, otrzymali również upominek w postaci latarni i drewnianej figurki oraz ogrom książek, które z pewnością znajdą miejsce w Naszej „domowej bibliotece”. Każde spotykanie seniorów z dziećmi jest przez nich bardzo wyczekiwane, wywołuje ogromne emocje i jest wspaniała formą integracji międzypokoleniowej.
czytaj dalej

Biesiada w Sulechowie

W dniu 18 października 2017 roku seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku brali udział w I Biesiadzie z Kabaretem zorganizowanej przez Dom Dziennego Pobytu Emeryta i Rencisty „Promyk” OPS CUS Sulechów. Impreza odbyła się na sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury im. F.Chopina / dawny zbór /.  Seniorzy zaprezentowali programy artystyczne w postaci scenek kabaretowych i utworów biesiadnych. Na scenie oprócz naszych seniorów wystąpili seniorzy z Trzebiechowa,  Bojadeł,  Zielonej Góry i Sulechowa. Wszystkim artystom towarzyszył uśmiech i radość. Licznie zgromadzona na sali publiczność nagradzała każdy występ gromkimi brawami. Seniorzy ze Zbąszynka ubrani w barwne stroje  wykonali trzy piosenki biesiadne: „Chłopaki, chłopaki”, „ Z Dąbrówki do Zbąszynia” oraz „ Kwiatek czerwony”. Do śpiewu akompaniował nam na akordeonie  p.Dariusz Kowalski. Pomimo ogromnej tremy towarzyszącej naszym wykonawcom podczas występu wszystko poszło znakomicie. Na zakończenie części artystycznej wszystkie grupy uczestniczące w biesiadzie odebrały z rąk Burmistrza Sulechowa oraz organizatorów imprezy okolicznościowe dyplomy i statuetki, a także kosz ze słodkościami i kwiaty. Spotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem. Nasi seniorzy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni późnym wieczorem wrócili szczęśliwie do domów.  Przyjaciołom z Sulechowa gratulujemy świetnej organizacji imprezy i jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie.
czytaj dalej

Wieczór poetycki dla Seniorów

17 października 2017r. o godz.16.00  w Klubie Muzycznym ”Bongo” Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się Wieczór Poetycki dla seniorów, zatytułowany „Wędrówką jedną życie jest człowieka”. Podczas spotkania usłyszeliśmy wiersze  wybitnych poetów, które recytowały seniorki z Dziennego Domu „Senior -Wigor”: Iwona Lichtarowicz, Eleonora Fryśna i Barbara Dudek. Seniorzy: Czesława Zaleska, Kazimiera Wodecka, Władysław  Kozak oraz uczennice CKUiZ w Zbąszynku: Kamila Augustyniak, Aleksandra Strugała i Paulina Jasińska. Narratorami były: Teresa Szulczewska, Malwina Kubicka i Dorota Zelno. Wieczór upłynął przy dźwiękach pianina i śpiewu nastrojowych, lirycznych piosenek w wykonaniu Jakuba Kostrzewskiego, Mileny Jakubowskiej, Kamili Suwiczak, Aleksandry Strugały i Agnieszki Kozy. Wykonawcy zabrali słuchaczy w niezapomnianą podróż w świat poezji, która pozwoliła na chwilę się zatrzymać ,wzruszyć i pomyśleć nad sensem życia i przemijania. Na zakończenie spotkania współorganizatorzy zostali obdarowani piękną różą od Pana Krzysztofa Krzywaka, w podziękowaniu za pomysł i zorganizowanie Wieczorku .
czytaj dalej

Konkurs plastyczny z okazji Zbąszyneckiego Święta Seniora rozstrzygnięty!

Konkurs plastyczny dla dzieci do lat 6: indywidualnie lub z placówek przedszkolnych z terenu Gminy Zbąszynek pod hasłem: „Odkrywamy zbąszynecką krainę z babcią i dziadkiem” ogłoszony został w ramach obchodów Święta Seniora w Gminie Zbąszynek. Organizatorem konkursu był Dzienny Dom „Senior –Wigor”.
Celem konkursu było tworzenie i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz tradycji rodzinnych, ukazanie form wspólnego spędzania czasu wolnego, zachęcanie do odkrywania bogactwa historycznego i przyrodniczego Gminy Zbąszynek, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości dzieci oraz promowanie uzdolnień plastycznych dzieci.
Jury biorąc pod uwagę: zgodność pracy z hasłem konkursu oraz jego celami, wykonanie pracy pod względem estetycznym, samodzielność i oryginalność ujęcia tematu oraz ogólny wyraz artystyczny dokonało wyboru prac do nagród.
 
czytaj dalej
1 ... 18 19 20 21 22 ... 28 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego