Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Aktywnie z muzyką

 
W minionym tygodniu w  naszym Domu znowu było głośno i wesoło ,a to za sprawą „Spotkań z muzyką”, które prowadzi dla nas Pan Darek Kowalski. Seniorzy dali popis swoich talentów muzycznych, gdyż każdy mógł zaśpiewać piosenkę i odkryć w sobie muzykalną duszę.
czytaj dalej
  • 31-07-2017

Spotkanie z Siostrą Laurą

 
20 lipca 2017roku gościliśmy w naszym Domu Siostrę Laurę pochodzącą ze Zbąszynka, która obecnie przebywa w mieście Kambia położonym w Afryce.
Droga Siostra zachwyciła nas swoimi opowieściami i zdjęciami. Przedstawiła kulturę, obyczaje i codzienne życie mieszkańców Afryki. Wywarła pozytywne wrażenie na Seniorach, którzy z zachwytem jej słuchali, zaimponowała niesieniem pomocy ludziom, a w szczególności dzieciom.
Na zakończenie spotkania Seniorzy nie kryjąc łez wzruszenia podziękowali Siostrze za przybycie i zaśpiewali wspólnie pieśń religijną pt.” Życzymy, życzymy…”
czytaj dalej
  • 25-07-2017

Zajęcia w ogrodzie

 
 
Lato w tym roku nas nie rozpieszcza, dlatego też wykorzystujemy każdą nadarzającą się chwilę i przy sprzyjającej pogodzie spędzamy czas  w przydomowym ogrodzie. Świeże powietrze i promienie słońca pozytywnie wpływają na seniorów wprawiając wszystkich w dobry nastrój. Zajęcia w ogrodzie to świetna forma relaksu i integracji.
czytaj dalej

Wizyta Wojewody Lubuskiego

W dniu dzisiejszym mieliśmy zaszczyt gościć w naszym Domu Wojewodę Lubuskiego -Władysława Dajczaka. W spotkaniu z Wojewodą uczestniczyli: Starosta Powiatu Świebodzińskiego – Zbigniew Szumski, Burmistrz Zbąszynka - Wiesław Czyczerski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku – Jan Mazur, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Zbąszynku – Henryk Budych, członkowie Zarządu Rady Seniorów Gminy Zbąszynek oraz  przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu naszej gminy skupiających w swych  szeregach seniorów i działających na rzecz tej grupy społecznej. Podczas spotkania omówiono najważniejsze kwestie prowadzonej przez lokalny samorząd polityki senioralnej, przedstawiono efekty zrealizowanych już działań oraz plany na przyszłość. Seniorzy podzielili się spostrzeżeniami i uwagami na temat działalności swoich organizacji.Wojewoda, w krótkim wystąpieniu,  podziękował za zorganizowanie spotkania z seniorami, wyraził uznanie za aktywność władz samorządowych w działaniach na rzecz osób starszych oraz zadeklarował swoje wsparcie dla kolejnych inicjatyw. Po spotkaniu z przedstawicielami organizacji senioralnych Wojewoda odwiedził seniorów z naszego Domu w czasie ich codziennych zajęć, rozmawiał z nimi,  zaśpiewał wspólnie  piosenkę podczas zajęć muzycznych.
czytaj dalej
  • 03-07-2017

6 zasad bezpiecznego seniora konsumenta

Trudne do zrozumienia umowy, mała czcionka, nagabywanie przez akwizytora, oferowanie seniorom usług, z których nigdy nie będą korzystać – to główne problemy, z którymi zgłaszają się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów osoby starsze. Podpowiadamy jak ochronić się przed nieuczciwymi praktykami handlowymi, na co zwracać uwagę. Oto sześć zasad bezpiecznego seniora konsumenta:
czytaj dalej
  • 29-06-2017

Bezpłatne zajęcia fizjoterapii dla seniorów

Burmistrz Zbąszynka i Dzienny Dom „Senior – Wigor” ogłasza nabór na bezpłatne zajęcia fizjoterapii dla osób 60+.
 
Informacje ogólne:
• Wniosek – zgłoszenie należy złożyć w biurze  Dziennego Domu „Senior-Wigor”  w dni robocze w godz. 13:30 -15:00, w terminie do 21 lipca 2017 r.;
• Pierwszeństwo udziału mają emeryci, renciści, bezrobotni którzy nie uczestniczą w żadnej formie aktywności;
• Zajęcia mają charakter gimnastyki rehabilitacyjno-zdrowotnej.
 
Zajęcia prowadzić będzie mgr Ewa Gardaszewska  - Małecka w sali aktywności ruchowej Dziennego Domu „Senior – Wigor”.
 
Liczba miejsc ograniczona do 15 osób w grupie - 2 grupy.
 
Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod nr tel. 68 322 28 14 lub  w siedzibie Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku ul. Kosieczyńska 4.

Program Wsparcia i Aktywności Osób Starszych

W dniu 29 czerwca 2017 roku podczas sesji Rady Miejskiej przyjęty zostanie Program Wsparcia i Aktywności Osób Starszych w Gminie Zbąszynek na lata 2017-2020, który ma na celu stworzenie Gminy jeszcze bardziej przyjaznej osobom w wieku senioralnym. W załączeniu przedstawiamy projekt opracowanego Programu.
 
  • 19-06-2017

Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka

W dniu 14 czerwca 2017 roku gościliśmy  w naszym  Domu  Zespół  Śpiewaczy „Dąbrowszczanka” z Dąbrówki Wlkp. Seniorzy byli zachwyceni śpiewem i muzyką zespołu .Znane piosenki biesiadne sprawiły ,że na twarzach seniorów pojawił się uśmiech i wzruszenie przypominające im czasy z młodych lat, kiedy takie piosenki gościły na spotkaniach rodzinnych prawie w każdym domu. Wspólne śpiewanie sprawiło poprawę humoru i „podrygiwanie „w rytm znanych, ludowych piosenek.
„Dąbrowszczanka” w swym repertuarze ma piosenki i pieśni:dawne dąbrowickie,- śpiewane gwarą dąbrowicką przy różnych okazjach, biesiadne i kościelne, a przede wszystkim te zapomniane. Swoją działalnością i śpiewem umila i uatrakcyjnia imprezy kulturalno – oświatowe. Bierze udział w festiwalach, biesiadach z piosenką, w regionie i poza nim. Jest laureatem wielu festiwali. Otrzymała nagrody i wyróżnienia w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich przeglądach prezentując śpiew, gwarę, tradycje i stroje dąbrowickie. Zespół prezentuje autentyczne stroje dąbrowickie: kobiety zamężnej, odświętnie ubranej w sić i storki, których ozdobą są pięknie ułożone i haftowane kopki.. Zespół istnieje już 17 lat . Założony w 2000 roku. Tworzą go seniorzy z Dąbrówki Wielkopolskiej, byli członkowie Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca, kapel, orkiestry dętej. Założycielem i kierownikiem zespołu jest: Ewa Kubicka.
 
 
czytaj dalej
  • 12-06-2017

Wizyta w Winnym Grodzie

W dniu 09 czerwca 2017 roku seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku udali się na wycieczkę turystyczno – krajoznawczą do Zielonej Góry. Swoją wizytę w Winnym Grodzie rozpoczęli od odwiedzenia Centrum Handlowego Focus Mall, w którym większość z nich była po raz pierwszy w życiu.  Godziny poranne umożliwiły uniknięcie tłoku  klientów,  spokojne zwiedzenie obiektu oraz dokonanie zaplanowanych zakupów. Z centrum handlowego seniorzy udali się do Planetarium Wenus, gdzie uczestniczyli w pokazie pt. „Ziemia we Wszechświecie”. Podczas czterdziestopięciominutowej  wyprawy w kosmos poznali budowę naszego Układu Słonecznego, widzieli z bliska jego obiekty: Słońce, planety, ich księżyce i planetoidy oraz zaznajomili się z przyczynami pozornego ruchu Słońca i kreślonych na tle gwiazd skomplikowanych torów planet obserwowanych z poruszającej się dokoła Słońca Ziemi. Po zakończeniu gwiezdnej podróży seniorzy pojechali do zielonogórskiej Palmiarni. Palmiarnia to cenna wizytówka Zielonej Góry nie tylko dzięki  prezentowanej tam  egzotycznej roślinności ale przede wszystkim historii i tradycji miasta.  W pięknym obiekcie, wśród palm i ogromnego daktylowca kanaryjskiego, seniorzy poczuli się przez chwilę jak w tropiku.   Palmiarnia była ostatnim punktem wizyty w Winnym Grodzie. Podczas całej wycieczki  dopisywał wszystkim humor i co najważniejsze piękna, słoneczna pogoda. W godzinach południowych seniorzy zmęczeni ale bardzo zadowoleni  wrócili do swoich domów.
czytaj dalej

Pierwsze spotkanie Zarządu Rady Seniorów Gminy Zbąszynek

W dniu 06 czerwca 2017 roku, w siedzibie Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku, odbyło się pierwsze spotkanie  Zarządu Rady Seniorów Gminy Zbąszynek.
Podczas spotkania ustalono zasady pracy Zarządu RS:
 
               - spotkania Zarządu odbywać się będą w DDS-W co dwa miesiące, w każdą pierwszą środę miesiąca, w razie
                 potrzeby i pojawiających się problemów  istnieje możliwość częstszego zwołania spotkania;
               - spotkania zwoływane będą telefonicznie,
               - spotkania będą protokołowane.
czytaj dalej
1 ... 18 19 20 21 22 ... 25 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego