Kalendarium

Kalendarz imprez

Foto

  • 21-11-2016

Obchody święta niepodległości

Obchody Dnia Niepodległości w Gminie Zbąszynek rozpoczęła Msza Św. w Kościele Parafialnym w Zbąszynku, odprawiona przez Księdza Dziekana Zdzisława Przybysza w intencji Ojczyzny. W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe: PZW Gminne Koło w Zbąszynku, Polskiego Związku Działkowców, Ochotniczej Straży Pożarnej z Rogozińca, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego ze Zbąszynka, gminnych placówek oświatowych, delegacje jednostek organizacyjnych Gminy, władze Gminy oraz mieszkańcy.
Po Mszy Św. nastąpił przemarsz ulicami Zbąszynka, prowadzony przez uczniów z Ogniska  Muzycznego działającego przy Szkole Podstawowej w Dąbrówce Wlkp., pod pomnik Chrystusa Króla. Przybyłych mieszkańców i gości powitał Komendant Związku Drużyn ZHP w Zbąszynku hm. Zbigniew Buśko. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur, który w krótkim przemówieniu przywitał przybyłych gości, dziękując za obecność i wspólne uczczenie jednego z najważniejszych wydarzeń w historii narodu polskiego.
Dzień wcześniej w sali kinowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury miał miejsce koncert zorganizowany przez uczniów ZST w Zbąszynku pod opieką pani Teresy Szulczewskiej. ZOK pomagał od strony technicznej.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego