Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

  • 09-11-2022

SZKOLENIE Z ZAKRESU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY

W dniu 08.11.2022 roku odbyło się szkolenie z zakresu przeciwdziałania przemocy. W szkoleniu uczestniczyli członkowie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Zbąszynku,  Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Zbąszynku, pracownicy socjalni, policjanci oraz pedagodzy szkolni. Szkolenie prowadził Pan Adam Grochoła - prokurator Prokuratury Rejonowej w Słubicach, członek Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Urzędzie Miasta i Gminy w Słubicach, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, od 2012 roku prowadzący szkolenia z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie w jednostkach pomocy społecznej na terenie całej Polski.
Celem szkolenia było podniesienie kompetencji osób pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie czego rezultatem będzie prowadzenie efektywnych i skutecznych działań pomocowych na rzecz osób i rodzin w kryzysie.  Szkolenie było okazją do odświeżenia i usystematyzowania posiadanej już wiedzy z zakresu przemocy, nabycia nowych informacji, uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania i wątpliwości pojawiające się w codziennej pracy a także integracji i wymiany doświadczeń służb pomocowych działających na terenie Gminy Zbąszynek.
Podczas spotkania nastąpiło podpisanie porozumienia o współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku i Firmy TOP-MED w zakresie podejmowania wspólnych działań pomocowych na rzecz osób i rodzin w kryzysie wynikającym z przemocy domowej. Porozumienie określa zasady podejmowania wspólnych działań pracowników socjalnych i pracowników służby zdrowia podczas interwencji w rodzinie. Ze strony OPS umowę podpisała kierownik OPS – Katarzyna Rucioch, ze strony  Firmy TOP-MED. – Jakub Lelito Prezes Zarządu LLP Spółka z o.o.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: SZKOLENIE Z ZAKRESU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego