Kalendarium

Kalendarz imprez

Ważne Społecznie

 • 06-04-2023

LEPIEJE - konkurs

 • Zakończył się I etap konkursu-zabawy pt. "Lepieje 2023". Wpłynęło 16 propozycji. JURY wybiorze trzy najciekawsze "lepieje" o Zbąszynku. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w lipcu.
  Drugi etap konkursu w 2024 r.
  Przykład: LEPIEJ W ZBĄSZYNKU W PARKU POSPRZĄTAĆ, NIŻ PO ULICACH BEZ CELU SIĘ KRZĄTAĆ.
   
- Konkurs - zabawa zostaje przedłużony do piątku, 9 czerwca br. ZAPRASZAMY.
 
2023 rok to ROK poetki Wisławy Szymborskiej, 100 rocznica urodzin. Jej wiersze niosą mądrość i subtelny, niepowtarzalny humor, są przy tym dobre na każą okazję.
Można też sięgnąć po jej zabawne „Lepieje”, a także – korzystając z wzorów poetki – próbować tworzyć własne. Świetna zabawa!
Lepieje – co to za gatunek?
"Lepiej" - krótki, żartobliwy wierszyk o strukturze dwuwiersza, rymowany, zazwyczaj pisany ośmiozgłoskowcem. Pierwszy wers lepieja zaczyna się od słowa: „lepiej”, „lepszy”, „lepsza”, „lepsze”, natomiast drugi wers od słowa: „niż”, „niźli”, „niżeli”, „aniżeli”.
 
W ramach realizacji NPZ i SRPS z okazji zbliżających się rocznic: 100 lecia ZBĄSZYNKA i 100 rocznicy urodzin WISŁAWY SZYMBORSKIEJ oraz 105 rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI zapraszamy NA KONKURS. Konkurs zabawa na LEPIEJE. 
TEMATYKA ZBĄSZYNEK I NIEPODLEGŁOŚĆ. Jeden z przykładów; Lepiej w Zbąszynku w parku posprzątać, niż po ulicach bez celu się krzątać.
 
Szczegóły na plakacie w załączeniu.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego