Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

  • 08-06-2019

ZUTW ZAKOŃCZYŁ VII ROK AKADEMICKI

 
 
W dniu 06 czerwca słuchacze Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyznaczyli sobie spotkanie na stadionie OSiR Zbąszynek. W tym dniu uroczyście kończyli VII rok akademicki. Na to spotkanie w plenerze, przy grillu przybył Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, Jan Mazur przewodniczący Rady Miasta, Katarzyna Rucioch kierownik Domu Senior-Wigor, Malwina Kubicka dyrektor ZOK oraz gospodarz obiektu, kierownik OSiR Marcin Minta. 
Słuchacze ZUTW dziękując za dotychczasową współpracę podarowali burmistrzowi i pani Katarzynie Rucioch swoje prace malarskie. Malowane na szkle obrazy bardzo podobały się obdarowanym, podziwiali je także pozostali uczestnicy spotkania. Burmistrz dziękował i gratulował wszystkim słuchaczom ZUTW wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz dążenia do aktywności fizycznej. Pokazując wszystkim otrzymany obraz mówił, że teraz widzi, iż przydzielone ZUTW pieniądze nie idą na marne. Obiecywał dalszą pomoc, zwłaszcza finansową. Po tym wystąpieniu zaprezentowała się grupa wokalna „Akademia” i zaprosiła słuchaczy do wspólnej zabawy.
VII rok akademicki kończy 90 słuchaczy, którzy w tym roku uczestniczyli w zajęciach 11 grup tematycznych. Śpiewającą grupę wszyscy mogli przed chwilą podziwiać, prace naszych plastyków ozdabiają hol Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor. Uczymy się języków obcych, bardziej aktywnych zapraszamy na rowery i spacery nordic walking. W naszych wyprawach odwiedzamy ciekawe miejsca, bierzemy czynny udział w życiu naszej gminy. Trwa kurs tańca towarzyskiego, który będzie trwał nadal o ile będą chętni. Mamy za nami bogaty rok. W październiku uczestniczyliśmy w II Forum Seniorów Regionu Kozła. W listopadzie byliśmy w Teatrze Muzycznym w Poznaniu na musicalu „Evita”.  Luty był bogatym w wydarzenia, braliśmy udział w Igrzyskach Sportowych Seniorów w Zbąszyniu, oraz odwiedziliśmy Teatr Lubuski i podziwialiśmy spektakl „Edit Piaf”. Dwa dni temu zwiedzaliśmy kanały Spreewaldu. Przed nami czas wolny, a już myślimy o VIII roku akademickim. Planujemy rozpoczęcie wycieczką do Torunia, ale to przed nami, przed nami też VIII rok akademicki, na który wszystkich zapraszamy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

38Galeria zdjęć: ZAKOŃCZENIE VII ROKU ZUTW

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego