Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

  • 10-11-2017

Gmina Zbąszynek na 7 miejscu w Polsce!!!

Gmina Zbąszynek po raz kolejny jako jedyna w woejwództwie lubuskim znalazła się wśród najlepszych gmin miejsko – wiejskich w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Organizatorami rankingu są: Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP oraz  Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego ”Teraz Polska”. Wyniki tegorocznej edycji najdynamiczniej rozwijających się Gmin w Polsce  zostały zaprezentowane 6 listopada br. podczas konferencji pt. „Zrównoważony Rozwój Społeczno-Gospodarczy Jednostek Samorządu Terytorialnego”, która odbyła się w Sejmie RP.  Nagrodę za 7 miejsce w kategorii gmin miejsko – wiejskich dla Gminy Zbąszynek odebrał Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski.
Ranking, uwzględniający wszystkie polskie miasta i gminy, opracowywany jest na podstawie 15 wskaźników. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1000 mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1000 mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków.
Ranking Jednostek Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju ma na celu monitorowanie zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego gmin i regionów jako jednostek samorządu terytorialnego oraz promocję rozwoju na bazie opracowanych wzorców.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami Rankingu w załączeniu oraz na stronie Serwis Samorządowy.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego