Kalendarium

Kalendarz imprez

Alerty

III edycja Rajdu Koziołka

Już 1 września odbędzie się III edycja Rajdu Koziołka organizowanego przez Nieformalną Grupę „Wiesioło” w Dąbrówki Wielkopolskiej oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zbąszynku. Rajd na orientację to wspaniała okazja do sprawdzenia się w terenie przy użyciu mapy i kompasu. Przewidziane są trzy trasy: 12-kilometrowa trasa rodzinna, 15-kilometrowa trasa indywidualna oraz 40-kilometrowa trasa rowerowa.Baza rajdu znajduje się w Technikum Leśnym w Rogozińcu. 
Na czym polegają zawody na orientację? 
W zawodach na orientację zawodnik ma za zadanie w jak najkrótszym czasie pokonać trasę odnajdując zaznaczone na mapie punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny. Zawodnik dokonuje wyboru wariantu odnajdywania kolejnych punktów tak, aby przebyć jak najkrótszy dystans.
Więcej na temat tego jak wygląda rajd tutaj
Ile to kosztuje? Jest bezpłatny! Dzięki uprzejmości dyrektora Zespołu Szkół Leśnych, ale także sponsorom (m. in. Gminie Zbąszynek, sołectwu Dąbrówka Wielkopolska czy firmie MetaPack Poland) rajd jest bezpłatny dla uczestników. Do tego najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody.Na mecie będzie można zjeść niebecz- regionalną zupę oraz kołocz – pyszne ciasto drożdżowe.W poprzednich edycjach rajdu uczestniczyło około 200 osób. Organizatorzy rajdu liczą na pobicie rekordu w tym roku. Budowniczym tras jest Rafał Kucharski, a kierownikiem zawodów Marek Pych. 
Zapisy odbywają się na stronie internetowej www.rajdkoziolka.pl i potrwają do 26 sierpnia 2018 r. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego