Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 16-07-2018

WARSZTATY KOŹLARSKIE

W dniach 10 – 14 lipca br. muzycy z Ludowego Ogniska Muzycznego z Dąbrówki Wlkp., przebywali w Łagowie Lubuskim na I Warsztatach Koźlarskich. Organizatorem wyjazdu byli opiekunowie ogniska tj. (Jan Prządka, Ewa Kubicka, Bożena Jędrzejczak). Podczas pięciodniowego pobytu, Koźlarze brali udział w zajęciach ze swoim Mistrzem i z Panią Ewą. Był też czas na zwiedzanie, gry i zabawy w plenerze, ognisko i orzeźwiającą kąpiel w jeziorze. Kapela zagrała także kilka koncertów:  w Pensjonacie Sage, przy Zamku Joanitów, na ulicach Łagowa L. oraz w ośrodku Leśnik, gdzie muzycy wystąpili wraz z grupą akordeonistów z Niemiec.
czytaj dalej
 • 16-07-2018

MORDERSTWO POD PRYSZNICEM

W piątek, 13 lipca br. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury powstał Escape Room. Scenariusz przygotowała firma z Zielonej Góry. Uczestnicy w ciągu 60 minut musieli odgadnąć, kim jest morderca. Zadanie nie należało do najłatwiejszych. Na „detektywów” czekało kilkanaście haseł do złamania i odnalezienie kodu do sejfu, który skrywał klucz do wyjścia. W przedsięwzięciu, z uwagi na ograniczenia czasowe, mogły wziąć udział tylko 4 drużyny, 5-osobowe. Tylko jednej drużynę udało się rozwiązać tajemnice morderstwa i to jeszcze przed upływem czasu. Drużyna otrzymała certyfikaty. Zaledwie kilka sekund zabrakło najmłodszym uczestnikom do rozwiązania piątkowej zagadki. Grupa również otrzymała certyfikaty w podziękowaniu za znakomitą grę. Pozostałe drużyny nie zmieściły się w regulaminowym czasie.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne wydarzenia.
czytaj dalej
 • 10-07-2018

WYŚPIEWALI PIERWSZE MIEJSCE

W niedzielę, 08.07.2018r. Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka wziął udział w VI Festiwalu Piosenki w Tarnowie pn. „Śpiewamy na Ludowo”. Grupa mogła udać się na festiwal dzięki wsparciu finansowemu lokalnych sponsorów. W wydarzeniu wzięły udział 23 zespoły, z których niezależne jury wyłoniło zwycięzcę. Jest nam niezmiernie miło przekazać informacje, że to właśnie Dąbrowszczanka została najwyżej oceniona i otrzymała tytuł laureata festiwalu.
czytaj dalej
 • 09-07-2018

WYCIECZKA DO BOGILU

W piątek, 06.07.2018r. zorganizowaliśmy pierwszy wakacyjny wyjazd. Celem wycieczki była kraina zabaw Bogilu w Jabłonnej. Pogoda dopisała, dzieci mogły korzystać z atrakcji w hali oraz tych zlokalizowanych na dworze. Zabawa trwała blisko 5h i nie było chwili na nudę. W drodze powrotnej, zrobiliśmy podsumowanie wycieczki i  wszyscy stwierdziliśmy, że najmniej przyjemności sprawiła nam jazda Bogilu Ekspresem. Najwięcej frajdy przyniosły gigantyczne dmuchańce i gokarty.
 
czytaj dalej
 • 05-07-2018

SUKCESY W KAZIEMIERZU

W dniach 22-24 czerwca 2018r. muzycy z Ludowego Ogniska Muzycznego w Dąbrówce Wlkp. reprezentowali Gminę Zbąszynek na 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, najważniejszym rangą Ogólnopolskim Festiwalu dla muzyków ludowych.  W festiwalu udział wzięło 800 wykonawców z 15 województw, a w kategorii Duży - Mały rywalizowało 21 grupy wykonawców ze swoimi mistrzami.  Nasi muzycy ludowi zostali bardzo wysoko ocenieni prze Jury Festiwalu, które przyznało nagrody m.in w kategorii "Duży - Mały":
* I miejsce i nagrodę wygrali Jan S. Prządka z wychowankami z Dąbrówki Wlkp. w składzie: Piotr Bimek - kozioł weselny, Julita Jędrzejczak  - skrzypce, Kornelia Kleszka -klarnet Es.
* III miejsce wyśpiewał Wojciech Wittke z wnukiem Hubertem.
Muzycy ludowi dodatkowo wzięli udział w organizowanych przez organizatora festiwalu prezentacjach i koncertach występując na scenach i ulicach Kazimierza Dolnego n/Wisłą, a w niedzielę  zagrali na mszy św. w Kościele Farnym w intencji wszystkich muzyków ludowych.
[foto i tekst: Jan Prządka]
 
czytaj dalej
 • 03-07-2018

DĄBROWSZCZANKA W BOJADŁACH

W sobotę, 30.06.2018r. w Bojadłach odbyła się już po raz 6. Biesiada Zespołów Śpiewaczych. Dąbrowszczanka zaprezentowała się w utworach biesiadnych. W muzycznym spotkaniu wzięło udział 13 zespołów z woj. lubuskiego. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Bojadłach
[foto: Andrzej Apoliniarski, zespół Karogowiacy]
czytaj dalej
 • 03-07-2018

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLAKÓW

W piątek, 22.06 odbyło się w Domu Kultury pożegnanie najstarszych przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem, którzy od września rozpoczną naukę w szkole. Życzymy wszystkim cudownych wakacji!!!
czytaj dalej
 • 02-07-2018

BAL GIMNAZJALNY

W Poniedziałek 18 czerwca  br. odbył się Bal Gimnazjalistów, w sali tanecznej. Tuż po godz. 17:00 wybrzmiały dźwięki poloneza.  Słowo wstępne z życzeniami na kolejne lata edukacji powiedział Pan Burmistrz Wiesław Czyczerski oraz Pani Dyrektor Małgorzata Czaczyk. W dalszej części uczniowie bawili się z DJ.  Szczegóły na stronie organizatora. ZOK wspierał od strony merytorycznej i technicznej.
czytaj dalej
 • 25-06-2018

MODELARZE W SZCZECINIE

W środę, 20 czerwca 2018r. Kółko Modelarskie wybrało się na wycieczkę do Szczecina. Celem wyjazdu były odwiedziny w Muzeum Techniki i Komunikacji wraz z udziałem w doświadczeniach fizycznych oraz dwugodzinny spacer Podziemną Trasą Turystyczną pod Dworcem PKP.  Trasa „II Wojna Światowa” ukazywała historię miasta podczas II wojny światowej, w pierwszych latach po przyłączeniu do Polski oraz dzieje szczecińskich fortyfikacji. Wystawa na części trasy nawiązywała do filmów o tzw. Wielkiej Ucieczce oraz faktów w nich przedstawionych. Trasa „Zimna Wojna - życie w PRL-u” prowadziła częścią schronu przebudowaną na schron przeciwatomowy. W ramach wystaw prezentowane były eksponaty związane ze szczecińskim systemem schronów oraz obroną cywilną, a także z życiem w mieście w latach PRL-u.
W dalszej części wycieczki modelarze wybrali się na Lody Rzemieślnicze. Pobyt w Szczecinie zakończył się godzinnym rejsem po Odrze, stateczkiem Penny Queen.
czytaj dalej
 • 21-06-2018

SEKCJE ZOK KOŃCZĄ ROK

We wtorek, 19 czerwca 2018r. w sali widowiskowej odbyło się zakończenie roku wszystkich dziecięcych sekcji działających w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury. W holu swoją wystawę przygotowali Modelarze oraz uczestnicy zajęć twórczych. Na scenie prezentowali się artystycznie: gitarzyści, wokaliści i tancerze. Po każdym występie Malwina Kubicka (dyrektor ZOK) wspólnie z instruktorem wręczali dzieciom certyfikaty i drobne upominki. Spotkanie to było także okazją do podziękowania instruktorom za sezon 2017/2018.
Zachęcamy wszystkich, by składali pisemne deklaracje na sezon 2018/2019. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w zajęciach.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 19 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego