Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 14-01-2019

27 FINAŁ WOŚP W ZBĄSZYNKU

W niedzielę, 13 stycznia 2019 r. Gmina Zbąszynek już po raz 20-sty zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie, siedziba sztabu mieściła się w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury, a współorganizatorem wydarzenia było OSP Zbąszynek.
Tuż po godzinie 9:00 odbyła się odprawa wolontariuszy. W tym roku kwestowały 24 osoby. W południe, strażacy serwowali przepyszną grochówkę, którą kosztować można było do końca dnia - tegorocznego finału. Dochód jaki zebrali strażacy, w całości przekazano do Sztabu WOŚP. Swój wkład w orkiestrę mieli również członkowie Koła Łowieckiego Knieja i Kurkowego Bractwa Strzeleckiego (Zbąszynek).
czytaj dalej
 • 09-01-2019

BALIK PRZEDSZKOLAKÓW

W środę 09 Stycznia 2019r. w sali tanecznej odbył się Bal Przebierańców, zorganizowany przez Niepubliczne Przedszkole Pod Muchomorkiem w Zbąszynku. Na parkiecie bawiły się postacie z bajek, wróżki, czarodzieje, policjanci i rozmaite zwierzaczki.
czytaj dalej
 • 09-01-2019

WIECZÓR KOLĘD

We wtorek, 08 stycznia w sali widowiskowej odbył się Wieczór Kolęd, którego organizatorem po rocznej przerwie była Pani Irena Trypucka – nauczycielka Szkoły  Podstawowej w Zbąszynku. W koncercie ponownie zaprezentowali się Znani i Lubiani z Gminy Zbąszynek. My też tam byliśmy i śpiewaliśmy.
Szczegółowe informacje z koncertu na stronie organizatora.
czytaj dalej
 • 07-01-2019

KONCERT NOWOROCZNY

W niedzielę, 06 stycznia 2019 r. w sali widowiskowej ZOK odbył się pierwszy, po długoletniej przerwie Koncert Noworoczny. Gości powitała dyrektor ZOK Malwina Kubicka wraz z Burmistrzem Wiesławem Czyczerski. Włodarz miasta złożył wszystkim noworoczne życzenia. Następnie M. Kubicka zaprosiła wszystkich na koncert Kwartetu Nova z Bydgoszczy. Podczas koncertu publiczność wsłuchiwała się w muzykę filmową i klasyczną okraszoną pięknym śpiewem, solistki Jolanty Wagner.
Kwartet Nova:
skrzypce – Wojciech Górecki
skrzypce – Irena Filuś
altówka – Mateusz Bocheński
wiolonczela – Adam Szurka
Pani Jolanta Wagner na co dzień związana jest z Operą Nova w Bydgoszczy. Współpracuje także z  Operą Narodową w Warszawie, Operą Śląską, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą  Krakowską.
czytaj dalej
 • 17-12-2018

NIEDOTAŃCZONE ŻONY…

W sobotę, 15 grudnia 2018 r. Teatr 18+, po namowach mieszkańców naszego regionu ponownie wystawił sztukę pt. „Niedotańczone żony, czyli czwarte wesele i pogrzeb”. Frekwencja dopisała. W wydarzeniu wzięło udział blisko 100 osób, co nas bardzo cieszy.  Dziękujemy, za wszystkie brawa i ciepłe słowa. Dodajmy, że była to już ostatnia odsłona tej sztuki. Aktorzy z nowym rokiem rozpoczną pracę nad kolejnym teatralnym projektem.
czytaj dalej
 • 10-12-2018

IV WIGILIA MIEJSKA

W sobotę, 08 grudnia br. już po raz 4. na Targowisku Miejskim zorganizowaliśmy Wigilię Miejską dla mieszkańców naszej gminy. Tuż po godz. 8:30 życzenia złożył Burmistrz Wiesław Czyczerski. W części artystycznej zaprezentowały się: wokalistki Studia Piosenki ZOK, a zarazem uczennice CKZiU w Zbąszynku (Kamila Suwiczak i Weronika Grina), przedszkolaki z Dąbrówki Wlkp., Rogozińca i Zbąszynka oraz uczniowie szkół podstawowych (Kosieczyn, Zbąszynek, Dąbrówka Wlkp,). Dodatkowo imprezę uświetnił występ zespołu śpiewaczego Dąbrowszczanka, grupy wokalnej Akademia oraz Kapela Koźlarska z Dąbrówki Wlkp. Dla wszystkich dzieci wystąpiła grupa animacyjna z pokazem cyrkowym. Były także odwiedziny Świętego Mikołaja i rozmaite zabawy muzyczno - ruchowe. Dzieci otrzymały w prezencie balony, watę cukrową i popcorn. Dla mieszkańców Burmistrz ufundował krokiety, barszcz (KGW Kosieczyn) i ciasto (KGW Dąbrówka Wlkp.) oraz cukierki. ZOK ufundował pierogi (firma EMKrzych z Nądni). PODZIĘKOWANIA - dla SZUK Zbąszynek za pomoc logistyczną, - uczniom, rodzicom i pracownikom placówek oświatowych za przygotowanie kiermaszu świątecznego, - mediom za promocje wydarzenia, - mieszkańcom za uczestniczenie w IV Wigilii Miejskiej. - opiekunom targowiska, za cierpliwość.
czytaj dalej
 • 06-12-2018

MIKOŁAJKOWA AKADEMIA PIŁKARSKA

W czwartek, 06 grudnia br. w Sali widowiskowej odbyła się Mikołajkowa Akademia Piłkarska, która miała na celu podsumowanie 4 lat pracy Zbąszyneckiej Akademii Piłkarskiej wraz rozdaniem mikołajkowych upominków dla wszystkich zrzeszonych w klubie. ZOK zabezpieczył imprezę od strony technicznej. Szczegółowa relacja WWW na stronie organizatora.
czytaj dalej
 • 04-12-2018

MIKOŁAJKI Z OPS

We wtorek, 04 grudnia br. w Domu Kultury odbyło się spotkanie mikołajkowe dla dzieci z asystentury oraz dla osób niepełnosprawnych z Gminy Zbąszynek. Organizatorem spotkania był Ośrodek Pomocy Społecznej. Podczas spotkania dzieci wymieniły się upominkami. Wieczór upłynął na integracji i wspólnej zabawie z Harcerzami ze Związku Drużyn ZHP Zbąszynek. ZOK zabezpieczył imprezę od strony technicznej.
czytaj dalej
 • 03-12-2018

WERNISAŻ MALARSTWA PRZEMYSŁAWA BASIŃSKIEGO

W poniedziałek, 03 grudnia 2018 r. w Zbąszyneckim Atelier (Galeria Sztuki) odbył się już po raz drugi wernisaż malarstwa – tym razem autorem obrazów jest Pan Przemysław Basiński (mieszkaniec Zbąszynka).
Wśród zaproszonych gości obecni byli: - burmistrz Wiesław Czyczerski z małżonką, malarka Aniela Jenczak, dyrektorzy szkół, liczna grupa mieszkańców Zbąszynka oraz rodzina i przyjaciele artysty.  Wernisaż otworzyła dyrektor ZOK Malwina Kubicka, witając wszystkich uczestników.  Burmistrz, w kilku słowach wyraził uznanie – życząc niegasnącego zapału do rozwijania swoich pasji. Przemysław Basiński oficjalnie otworzył swoją wystawę i zaprosił gości do jej zwiedzania. Spotkanie upłynęło na spotkaniach kuluarowych i pamiątkowych wpisach do Księgi Galerii.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzin w godzinach otwarcia DK.
czytaj dalej
 • 03-12-2018

TEATR 18+ WYJAZDOWO

W niedzielę, 02 grudnia br. Teatr 18+ odwiedził Gminny Ośrodek Kultury w Wojcieszycach ze sztuką „Niedotańczone żony, czyli czwarte wesele i pogrzeb”. Poniżej cytujemy relacje jaka ukazała się na FB organizatora:
Historia pięciu koleżanek, które po latach spotykają się na pogrzebie męża jednej z nich, powoduje serię damsko-męskich intryg i wydarzeń, przedstawionych z dużą dozą humoru i dystansem do tematu.... tak w jednym zdaniu można opisać spektakl "Niedotańczone żony - czyli czwarte wesele i pogrzeb" reżyserii Malwiny Kubickiej. GOK-owska publiczność w 100% dała się wciągnąć w opowieść zaproponowaną przez aktorów Teatru 18+ ze Zbąszynka. Poszczególne sceny były przyjmowane, na zmianę żywiołowymi oklaskami oraz salwami śmiechu. Dość odważne dialogi połączone z ciekawymi wątkami i szczerą grą aktorską dały zgromadzonym widzom wiele "dobrej zabawy". Bardzo dziękujemy artystom jak i naszym gościom za dzisiejszy, miły wieczór spędzony w Wojcieszycach w ramach cyklu "Gok Cafe".”
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 23 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego