Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 15-08-2018

DNI ZBĄSZYNKA - NIEDZIELA

Ten dzień rozpoczął się od animacji dla dzieci pn. „Piracka przygoda”. Do Zbąszynka zawitali prawdziwi piraci, którzy przeprowadzili na placu wiele tematycznych i niezwykle widowiskowych zabaw. Dodatkowo każdy uczestnik na koniec mógł sobie pomalować buźkę, zrobić tatuaż lub otrzymać balonową szablę. Tradycyjnie, w tym dniu odbył się koncert pn. „Gmina Zbąszynek tańczy i śpiewa”. Tanecznie widownie powitał zespół taneczny Tęcza, a muzycznie Kapela Koźlarska z Dąbrówki Wlkp. W dalszej części przyszedł czas na solistów. Wystąpili: Kamila Suwiczak, Milena Jakubowska, Patrycja Spychała, Agnieszka Koza, Paweł Podpieniak i Aleksandra Koza. Na scenie nie zabrakło także pracowników Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury. Ekipa ZOK przygotowała utwór specjalnie na tą wyjątkową okazję.  
czytaj dalej
 • 15-08-2018

DNI ZBĄSZYNKA - SOBOTA

W dniach 11-12 sierpnia 2018 r. na Targowisku Miejskim w Zbąszynku odbyły się obchody związane z Dniami Zbąszynka. Dwudniową imprezę poprowadził konferansjer Jarek Janiszewski. Była to część kulturalna obchodów (sportowe relacje na stronie www.osir.zbaszynek.pl). Program wystartował punktualnie o godzinie 17:00. Oficjalnego otwarcia obchodów dokonał burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski i Malwina Kubicka Dyrektor ZOK.  W pierwszej części koncertowej, na rockowo zaprezentowali się: Damian Ukeje, Maciej Silski i Michał Grobelny. Sobotnią gwiazdą wieczoru była Cleo. Artystka złapała znakomity kontakt z kilkutysięczną publicznością. Po energetycznym koncercie był czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia. Sobota zakończyła się zabawą taneczną z DJ Tweety i dyskoteką z niezastąpionym Panem Z. (dawniej Elvas)
czytaj dalej
 • 10-08-2018

DNI ZBĄSZYNKA - PRZYGOTOWANIA

W piątek 10.08.2018 r. Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznych Dni Zbąszynka 2018 tradycyjnie na placu pojawiło się Wesołe Miasteczko, Gastronomia, Scena oraz Zaplecze organizacyjne ZOK.
czytaj dalej
 • 31-07-2018

DĄBROWSZCZANKA NA PODIUM

W dniach 28-29 lipca 2018r.  Zespół Śpiewaczy „Dąbrowszczanka”  uczestniczył w XXII Festiwalu  Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna w Kamieniu Pomorskim. Zespół został wybrany  do  dokonania  uroczystego otwarcia festiwalu .Reprezentanci  Ewa Kubicka i Mieczysław Połomka otrzymali Klucz do skarbca  od Burmistrza Kamienia Pomorskiego Stanisława Kuryłło.  Stali się zatem gospodarzami festiwalu. Dąbrowszczanka wzięła udział w konkursie – Kategoria Zespoły Śpiewacze z Instrumentem akustycznym i z towarzyszeniem kapel, zajęła III miejsce.  Po rozdaniu nagród, nastąpiło uroczyste zamknięcie i powierzenie symbolicznego klucza włodarzom miasta.
 
czytaj dalej
 • 30-07-2018

WAKACYJNY PIKNIK

W piątek, 27 lipca br. w parku DK odbył się piknik podsumowujący akcje letnią. Od godziny 17:00 rozpoczęły się animacje z Animatorem Gluba. Dzieci brały udział w rozmaitych konkursach, wyścigach i zabawach ruchowo – tanecznych. W międzyczasie można było na grillu usmażyć sobie kiełbaskę lub ochłodzić się słodkim napojem. W połowie imprezy, pogoda spłatała nam figla i przyniosła duże krople ciepłego, letniego deszczu. Chwilowo przenieśliśmy zabawy na salę taneczną, by za moment powrócić do parku na kolejne wesołe animacje, z których każde dziecko otrzymało od prowadzącego skręconego balona. Na zakończenie, orzeźwiającą atrakcją była piana, jaką przygotowali nasi strażacy z OSP Zbąszynek, za co ogromnie im dziękujemy. Frekwencja dopisała. Dziękujemy wszystkim za udział i wspólną zabawę.
czytaj dalej
 • 26-07-2018

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

W ramach akcji letniej, w środę 25. lipca odbyła się wycieczka do Wrocławia. Celem podróży było wrocławskie ZOO. Wejściówki na wyjazd rozeszły się w zaskakującym tempie, co świadczy tylko o tym jak dużą popularnością cieszy się Wrocław. W wycieczce wzięli udział najmłodsi mieszkańcy naszej gminy wraz z opiekunami.
czytaj dalej
 • 16-07-2018

WARSZTATY KOŹLARSKIE

W dniach 10 – 14 lipca br. muzycy z Ludowego Ogniska Muzycznego z Dąbrówki Wlkp., przebywali w Łagowie Lubuskim na I Warsztatach Koźlarskich. Organizatorem wyjazdu byli opiekunowie ogniska tj. (Jan Prządka, Ewa Kubicka, Bożena Jędrzejczak). Podczas pięciodniowego pobytu, Koźlarze brali udział w zajęciach ze swoim Mistrzem i z Panią Ewą. Był też czas na zwiedzanie, gry i zabawy w plenerze, ognisko i orzeźwiającą kąpiel w jeziorze. Kapela zagrała także kilka koncertów:  w Pensjonacie Sage, przy Zamku Joanitów, na ulicach Łagowa L. oraz w ośrodku Leśnik, gdzie muzycy wystąpili wraz z grupą akordeonistów z Niemiec.
czytaj dalej
 • 16-07-2018

MORDERSTWO POD PRYSZNICEM

W piątek, 13 lipca br. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury powstał Escape Room. Scenariusz przygotowała firma z Zielonej Góry. Uczestnicy w ciągu 60 minut musieli odgadnąć, kim jest morderca. Zadanie nie należało do najłatwiejszych. Na „detektywów” czekało kilkanaście haseł do złamania i odnalezienie kodu do sejfu, który skrywał klucz do wyjścia. W przedsięwzięciu, z uwagi na ograniczenia czasowe, mogły wziąć udział tylko 4 drużyny, 5-osobowe. Tylko jednej drużynę udało się rozwiązać tajemnice morderstwa i to jeszcze przed upływem czasu. Drużyna otrzymała certyfikaty. Zaledwie kilka sekund zabrakło najmłodszym uczestnikom do rozwiązania piątkowej zagadki. Grupa również otrzymała certyfikaty w podziękowaniu za znakomitą grę. Pozostałe drużyny nie zmieściły się w regulaminowym czasie.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne wydarzenia.
czytaj dalej
 • 10-07-2018

WYŚPIEWALI PIERWSZE MIEJSCE

W niedzielę, 08.07.2018r. Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka wziął udział w VI Festiwalu Piosenki w Tarnowie pn. „Śpiewamy na Ludowo”. Grupa mogła udać się na festiwal dzięki wsparciu finansowemu lokalnych sponsorów. W wydarzeniu wzięły udział 23 zespoły, z których niezależne jury wyłoniło zwycięzcę. Jest nam niezmiernie miło przekazać informacje, że to właśnie Dąbrowszczanka została najwyżej oceniona i otrzymała tytuł laureata festiwalu.
czytaj dalej
 • 09-07-2018

WYCIECZKA DO BOGILU

W piątek, 06.07.2018r. zorganizowaliśmy pierwszy wakacyjny wyjazd. Celem wycieczki była kraina zabaw Bogilu w Jabłonnej. Pogoda dopisała, dzieci mogły korzystać z atrakcji w hali oraz tych zlokalizowanych na dworze. Zabawa trwała blisko 5h i nie było chwili na nudę. W drodze powrotnej, zrobiliśmy podsumowanie wycieczki i  wszyscy stwierdziliśmy, że najmniej przyjemności sprawiła nam jazda Bogilu Ekspresem. Najwięcej frajdy przyniosły gigantyczne dmuchańce i gokarty.
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 19 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego