Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 17-05-2019

KLUB SENIORA „POGODNA JESIEŃ”

W czwartek, 16 maja w sali kameralnej ZOK odbyło się zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia Klub Seniora „Pogodna Jesień”. W zebraniu uczestniczyła dyrektor ZOK Malwina Kubicka, na ręce której zostały złożone podziękowania i kwiaty za pomoc i wsparcie dla Klubu oraz za zaangażowanie w zajęcia taneczne zespołu „Tęcza”. Spotkanie to, było także okazją do uhonorowania tegorocznych jubilatów, w tym zasłużonego dla naszego miasta, Pana Floriana Wojciechowskiego. Pan Florian w tym roku obchodzi 95 urodziny. Z tej okazji zarząd klubu zamówił tort.
czytaj dalej
 • 15-05-2019

LUBUSKA GALA TANECZNA

W środę, 15 maja w Sali widowiskowej ZOK odbyły się eliminacje powiatowe do Lubuskiej Gali Tanecznej w ramach programu PRO ARTE 2019. Rada Artystyczna w składzie : Magdalena Mądry (przedstawiciel RCAK), Wioletta Muszyńska i Malwina Kubicka oceniało 13 prezentacji tanecznych w czterech kategoriach wiekowych oraz w dwóch kategoriach tanecznych. Na scenie zaprezentowało się ponad 160 tancerzy.
czytaj dalej
 • 13-05-2019

KONCERT PRZY FONTANNIE

W niedzielę, 12 maja, już po raz piąty odbył się koncert „Przy Fontannie”. W tym roku na małej scenie zagrał kwintet Castle Brass, który jest częścią orkiestry Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Kwintet na co dzień występuje w zabytkowych wnętrzach pałaców, zamków, dworków oraz najpiękniejszych salach koncertowych Poznania, Wielkopolski i całego kraju. Wyjątkowo dzisiaj muzycy zagrali w przepięknej zbąszyneckiej scenerii. Koncert zespołu Castle Brass poprzedził występ grupy wokalnej Akademia (ZUTW Zbąszynek). Zbąszyneccy śpiewacy wystąpili z trzema utworami, znakomicie dobranymi do klimatu i lokalizacji koncertu. Tradycyjnie też, wydarzenie było okazją do wręczenia jednorazowego stypendium im. Joachima Veila za zasługi na rzecz życia kulturalnego gminy Zbąszynek. Tegoroczną stypendystką została Aleksandra Strugała. Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski odczytał uzasadnienie, po czym zostało wręczone stypendium. Podczas niedzielnego koncertu frekwencja dopisała. Dziękujemy za obecność!!!!
czytaj dalej
 • 10-05-2019

SPOTKANIE Z JAROSŁAWEM KRETEM

W środę, 08 maja rozpoczęliśmy Ogólnopolski Tydzień Biblioteki. W tym jakże, ważnym dniu towarzyszył nam Pan Jarosław Kret. Jego wizyta w Zbąszynku nie była przypadkowa. Nie była też pierwsza. Na pewno wielu z was nie wie, że Pan Jarosław Kret pisał wielokrotnie o naszym regionie i o naszych tradycjach. Informacje można znaleźć nie tylko w polskim magazynie National Geografic, ale także w jego książkach i programie pt. "Podróże z Kretem". Na środowym spotkaniu Jarosław Kret zabrał nas w podróż po Ziemi Świętej, ukazując wiele ciekawostek, o których nie usłyszymy podczas komercyjnych wycieczek. Wieczór upłynął na śmiesznych anegdotach i wzruszających historiach. Dziękujemy !!!!!
czytaj dalej
 • 06-05-2019

MAJÓWKOWE DISCO

W czwartek, 02 maja w Sali tanecznej ZOK odbyła się dyskoteka majówkowa dla mieszkańców gminy Zbąszynek i gmin sąsiadujących. Imprezę poprowadził DJ Flashy Sound. Frekwencja dopisała, a parkiet wypełniony był do ostatnich taktów muzyki klubowej. 
czytaj dalej
 • 06-05-2019

MAJÓWKA Z DĄBROWSZCZANKĄ

W środę, 01 maja zespół śpiewaczy Dąbrowszczanka wystąpił na XI Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych  o „Złotą nutę Obrzycy”. Przegląd odbył się na scenie plenerowej przed pałacem w miejscowości Trzebiechów. Dąbrowszczanka, z dąbrowieckimi przyśpiewkami, zaprezentowała się w strojach ludowych. Po występie zespół udał się na kolejne wydarzenie jakim była Krumska Majówka w miejscowości Janowiec. Przypomnijmy, że Dąbrowszczanka co roku bierze udział w tej imprezie, jako kultywator najważniejszych tradycji Regionu Kozła.
czytaj dalej
 • 06-05-2019

FACE THE MUSIC

We wtorek, 30 kwietnia wokalistka Studia Piosenki ZOK –Kamila Suwiczak, brała udział w ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej „Face the music”  w miejscowości Brzeg. Kamili , w wyjeździe towarzyszyli: Malwina Kubicka i Przemysław Zalewski. Ekipa ZOK zjawiła się w Brzegu przed południem. W Muzeum Piastów, tuż po godzinie 13:00, rozpoczęły się próby, a po godzinie 15:00 przesłuchania. Kamila rywalizowała z wokalistami z takich miast jak Kraków czy Wrocław. Na scenie licznie prezentowali się studenci szkół teatralnych z piosenką aktorską. Kamila zaprezentowała się przepięknie, jednak decyzją jury nie otrzymała nominacji do koncertu finałowego. W tym roku piosenka aktorska skradła serca zasiadającym w jury aktorom.  Bogatsi o nowe doświadczenia i w dobrych humorach wróciliśmy do Zbąszynka – relacjonowali pracownicy ZOK. 
czytaj dalej

AKCJA KATOLICKA

We wtorek, 30 kwietnia w Sali widowiskowej ZOK odbył się seans filmowy pt. „ „The perfect wave”, którego organizatorem była Zbąszynecka Akcja Katolicka.
 • 29-04-2019

PREMIERA TEATRU 18+

W piątek, 26 kwietnia w Sali widowiskowej odbyła się premiera Teatru 18+. Tym razem aktorzy-amatorzy zaprezentowali się w sztuce pt. „Kto gra w karty , ten ma łeb obdarty” w reżyserii Malwiny Kubickiej. Scenariusz zainspirowany lokalnymi miejscami współtworzyli Malwina Kubicka i Wojciech Podemski.
czytaj dalej
 • 06-05-2019

WYGRAJ SUKCES

W piątek, 26 kwietnia w Wolsztyńskim Domu Kultury odbyły się klasyfikacje wstępne do 24. konkursu piosenki pt. „Wygraj Sukces”. Gminę Zbąszynek reprezentowały Marika Graj, Weronika Grina, Marta Mewes i Kamila Suwiczak. Dziewczyny należą do Studia Piosenki ZOK. Komisja artystyczna postanowiła zakwalifikować do II etapu kwalifikacji regionalnych z pośród 33 osób - 8 wykonawców. Na liście zwycięzców znalazły się Marika Graj, Weronika Grina, i Kamila Suwiczak. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki podczas kolejnych etapów.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 27 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego