Kalendarium

Kalendarz imprez

Foto

PIPPI POŃCZOSZANKA

W dniach 01-02 sierpnia br. realizowaliśmy wspólnie z Łośnem i Świebodzinem projekt pn. „Pippi Pończoszanka”. Projekt miał na celu organizację warsztatów teatralnych dla dzieci w trzech grupach wiekowych, które poprowadzili aktorzy z Teatru Pinokio z Łodzi. Podczas warsztatów dzieci uczyły się żonglerki, chodzenia po niewidzialnej linie, jak to jest być piratem i że czasem trzeba kłamać J efektem końcowym zajęć była wspólna nauka piosenek, kolorowa parada i koncert. Warsztaty odbywały się w szkole podstawowej w Dąbrówce Wlkp.
 
Drugiego dnia w Parku w Dąbrówce Wlkp., w namiocie cyrkowym odbył się spektakl teatralny pn. „ Pippi Pończoszanka”. Spektakl w reżyserii Konrada Dworakowskiego łączył w sobie nie tylko grę aktorską, ale także efekty akrobatyczne z muzyką na żywo.  W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 osób, które wcześniej zgłosiły się po specjalne wejściówki. Dodajmy, że uczestnicy warsztatów takie wejściówki otrzymali 01 sierpnia na zajęciach. Na zakończenie odbył się krótki koncert muzyczny zespołu Bura Kura. Dyrektor ZOK Malwina Kubicka wraz z pracownikami podziękowała aktorom, organizatorom i reżyserowi za możliwość wzięcia udziału w projekcie, pogratulowała znakomitych talentów aktorskich i akrobatyczno – muzycznych, żegnając się z nadzieją na kolejne takie inicjatywy.
Zgłoszenie do projektu powstało  z inicjatywy mieszkańców Dąbrówki Wlkp. Marka i Aliny Pych, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację przedsięwzięcia. Znaczącą pomocy w realizacji wydarzenia udzielił Pan Burmistrz Wiesław Czyczerski. Wydarzenie nie mogło by się odbyć gdyby nie zaangażowanie: sołtysa wsi Piotra Kociołka, dyrektor SP Dąbrówka Wlkp. Ewy Kubickiej oraz strażaków z OSP Dąbrówka Wlkp. i mieszkańców wsi.  
 
Więcej informacji nt. przedsięwzięcia i samego projektu znajdą Państwo w zakładce „PROJEKTY”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

120Galeria zdjęć: pippi

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego