Kalendarium

Kalendarz imprez

Foto

II Wigilia Miejska

II WIGILIA MIEJSKA
W sobotę, 17 grudnia br. na Targowisku Miejskim odbyła się już po raz 2. Wigilia Miejska. Tuż po godzinie 9:00 Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski złożył mieszkańcom serdeczne życzenia i tym samym oficjalnie otworzył II Wigilię Miejską.
Świąteczne spotkanie uświetniły występy dzieci i młodzieży z placówek oświatowych naszej gminy. Pomimo minusowej temperatury zatańczyły przedszkolaki z Dąbrówki Wlkp.  i ze Zbąszynka. Wystąpili także najmłodsi artyści ze szkół podstawowych ze Zbąszynka, Dąbrówki Wlkp. i Kosieczyna.
Przepiękne kolędy wyśpiewały uczennice gimnazjum i ZST Zbąszynek (Kamila Suwiczak, Patrycja Spychała, Marta Kucharska, Milena Jakubowska, Agnieszka Koza, Oliwia Bok, Dobrohna Mielcarek, Patrycja Bartkowiak). Swój wkład w program artystyczny włożyli także: Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka i grupa wokalna Akademia (ZUTW). Dzięki Kapeli Koźlarskiej z Dąbrówki Wlkp. usłyszeliśmy kolędy i pastorałki na ludową nutę.
Dodatkową atrakcją podczas imprezy była bezpłatna degustacja świątecznych potraw: pierogów z kapustą i grzybami, krokietów i barszczu. Nie zbrakło także świątecznych wypieków. Pyszności serwowali: KGW Kosieczyn, KGW Dąbrówka Wlkp. oraz firma EMKrzych z Nądni.
Śladem ubiegłego roku podczas Wigilii Miejskiej szkoły i przedszkola prezentowały własnoręcznie wykonane ozdoby i dekoracje świąteczne.
W tym roku zaangażowali się również harcerze ze Związku Drużyn ZHP. Śnieżynki wraz z Mikołajem rozdawały słodkości uczestnikom imprezy, chętnie też pozowały do zdjęć.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

55Galeria zdjęć: II Wigilia Miejska

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego