Kalendarium

Kalendarz imprez

Foto

Biesiada Andrzejkowa Zespołów Śpiewaczych

BIESIADA ANDRZEJKOWA
W piątek, 25 listopada br. odbyła się cykliczna Biesiada Andrzejkowa Zespołów Śpiewaczych. Tegorocznym motywem przewodnim była muzyka z polskich seriali. Na zaproszenie odpowiedziały zespoły śpiewacze: Dąbrowszczanka (ZOK Zbąszynek), Osoria (Szok Szczaniec), Perły Sumsiodki (Siedlec), Zbąszyńscy Seniorzy i Wesoła Ferajna (Zbąszyń) oraz grupa wokalna Akademia (ZUTW Zbąszynek).
W biesiadzie uczestniczyli także zaproszeni goście: Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur z małżonką, Przewodniczący Rady Powiatu Alojzy Jokiel z małżonką, kierownik Domu Dziennego Pobytu Senior – Wigor Katarzyna Rucioch, prezes Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Piotr Cegłowski z żoną oraz delegacja byłego zespołu śpiewaczego Harmonia.
Biesiadę otworzył Włodarz Gminy, przelewając wosk przez symboliczny klucz. Do wróżby przyłączyli się uczestnicy biesiady. Dyrektor ZOK chętnie oddawała mikrofon – a pomysłów, co przedstawia rzeźba z wosku było co niemiara.  Najbardziej zaskakujące były wizje lotniska w naszej gminie.
Podczas imprezy zespoły prezentowały utwory dowolne i jeden utwór tematyczny. Występ nie miał charakteru konkursu. Zespoły otrzymały upominki w formie podziękowania za prezentacje sceniczną. Dodatkowym elementem imprezy był konkurs „Jaka to przyśpiewka?”. Zespoły wytypowały swoich przedstawicieli. Do odgadnięcia było 10 utworów. Najlepszy okazał się zespół Perły Sumsiodki, który odgadł 8/10 utworów. Dalsza część imprezy przebiegła w iście biesiadnym stylu. Były tańce, hulańce i wesołe śpiewy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

40Galeria zdjęć: Biesiada Andrzejkowa

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego