Kalendarium

Kalendarz imprez

Foto

  • 23-05-2023

GRA MIEJSKA Z OKAZJI 100 LECIA MIASTA ZBĄSZYNEK

W piątek, 19 maja 2023 r. na terenie Zbąszynka odbyła się Gra Miejska z okazji obchodów 100-lecia miasta Zbąszynek. Do udziału w grze zgłosiło się 20 drużyn, z czego 15 pojawiło się na linii startu. Każda drużyna w pierwszej kolejności zgłaszała się w punkcie rejestracyjnym (Park ZOK), gdzie odbierała pakiety startowe. Wszystkie drużyny otrzymały kubki i gadżety z logo ZHP oraz breloki z logo 100 -lecia, kupon na kiełbaskę z ogniska i wodę. Punktualnie o godzinie 16:00, wszystkie drużyny powitała gospodarz i partner wydarzenia: Malwina Kubicka (dyrektor ZOK) oraz organizatorzy: Przemysław Kubicki (komendant Związku Drużyn ZHP Zbąszynek) i Wojciech Woźniak (koordynator gry). Przedstawiciele drużyn otrzymali kartę gry i mapę z wyznaczonymi punktami na terenie miasta.
Uczestnicy gry musieli udać się do 9 punktów, na których czekały zadania sprawnościowe. Ostatnim 10 punktem był Park Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury.
Harcerze przygotowali następujące zadania: przewijanie nakrętek na prętach na czas (Skwer Kotkowiaka), łowienie rybek (park przy Dworcu PKP), rozpalanie ogniska krzesiwem (szkoła CKZiU), przenoszenie piłeczek ping-pong na łyżeczkach (skwer na ul. Zbąszyńskiej), wbijanie gwoździ na czas (I Dom dla Nauczycieli przy ul. Długiej), rzut mokrym mydłem ( Plac Wolności), Strzelanie z wiatrówki (obiekty OSIR), rzut szyszkami do celu ( teren Urzędu Miejskiego), narty rodzinne (Plac przed Małym Kościółkiem).
Ostatnie zadanie czekało w Parku ZOK. Na drzewach zostało rozwieszonych 10 archiwalnych zdjęć, które należało dopasować do opisów. Po zdaniu wszystkich kart, komisja w składzie: Malwina Kubicka, Joanna Mewes, Tomasz Skrzypczak) udała się na obrady. W tym czasie na scenie w parku odbył się koncert szantowy grupy Poddasze oraz ognisko. Komisja zliczyła wszystkie punkty i czasy.
Tuż przed godziną 20:00 zostały ogłoszone wyniki.
I miejsce zajęła drużyna Pchły. Drużyna otrzymała dyplom i namiot rodzinny.
II miejsce drużyna: to my, drużyna otrzymała dyplom i głośnik bezprzewodowy.
III miejsce drużyna: Szpiedzy z Kręcka, drużyna otrzymała dyplom i 4x hamaki.
Nagrody wręczał: Wiesław Czyczerski (Burmistrz Zbąszynka) oraz Przemysław Kubicki i Wojciech Woźniak.
 
Organizator: Związek Drużyn ZHP Zbąszynek
Współorganizator: Zbąszynecki Ośrodek Kultury
Gra miejsca została zrealizowana w ramach środków: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

44Galeria zdjęć: GRA MIEJSKA

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego