Kalendarium

Kalendarz imprez

Foto

  • 12-12-2022

KONCERT ŚWIĄTECZNY

W niedzielę, 11.12.2022 r. w Parku za budynkiem Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się Koncert Świąteczny. Wydarzenie łączyło w sobie Wigilię Miejską, która przez wiele lat odbywała się na Targowisku Miejskim z  nową formułą Jarmarku Bożonarodzeniowego.  Tuż przed godziną 16:00, mieszkańców Gminy powitał Burmistrz Wiesław Czyczerski i dyrektor ZOK Malwina Kubicka. Mieszkańcy wspólnie odliczyli od 10 w dół, by na głośne „jeden” rozpalić miejską choinkę. Tym akcentem rozpoczęły się występy na scenie.  A na scenie było bardzo świątecznie. Kolejno prezentowali się: Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka, przedszkolaki z Kosieczyna i ze Zbąszynka, Piotr Grobys (grupa Pomysłowy TEAM), wokaliści Studia Piosenki ZOK (Julia Miszta, Maja Sroka, Alicja Halkowicz, Jakub Mazur), Maja Drzymała (SP Kosieczyn), Marta Mewes (SP Zbąszynek), Grupa Poddasze (Związek Drużyn ZHP Zbąszynek), Dąbrowiecka Kapela Koźlarska (Ludowe Ognisko Muzyczne ZOK Zbąszynek). Gwiazdą wieczoru był koncert Kolęd w wykonaniu Magdy Steczkowskiej.
Sporą atrakcją dla dzieci było pojawienie się Świętego Mikołaja. Mikołajowi towarzyszyły anioły. Dzieci szeptały mu na ucho swoje marzenia, a w zamian za to otrzymywały słodkie upominki. Był też czas na pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem.
Charakter Wigilii Miejskiej zachował się dzięki  stoisku, w którym mieszkańcy mogli degustować świąteczne potrawy (czerwony barszcz, krokiety, pierogi i pierniki). Pyszności przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z Dąbrówki Wielkopolskiej i z Kosieczyna. Charakter Jarmarku Bożonarodzeniowego nadały stoiska z kiermaszem ozdób świątecznych. Ozdoby prezentowali:  Grupa Pomysłowy Team (OPS Zbąszynek), CKZiU Zbąszynek oraz Szkoła Podstawowa ze Zbąszynka. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko z zimowymi herbatami, gdzie można było zakupić także Grzańce 0% i czekoladę z bitą śmietaną.
Dla najmłodszych mieszkańców dostępna była Karuzela Wenecka. Warto dodać, że Karuzela udostępniona była od piątku 09.12.
Frekwencja dopisała. Bardzo dziękujemy, za tak duże zainteresowanie naszym wydarzeniem. Gorąco zachęcamy do spędzania czasu w parku po zmroku. Instalacja Świąteczna otwarta będzie do 06 stycznia 2023 .
Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wydarzenia:
Gigasound Technika Estradowa
Wolontariusze CKZiU Zbąszynek
Ochotnicza Straż Pożarna w Zbąszynku
Kawiarnia Kawka Zbąszyń
Urząd Miejski Zbąszynek
Karol Korbanek – usługi elektryczne
Gość w Dom Chlastawa

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

57Galeria zdjęć: KONCERT ŚWIĄTECZNY

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego