Kalendarium

Kalendarz imprez

Foto

  • 12-08-2019

DNI ZBĄSZYNKA 2019

DNI ZBĄSZYNKA 2019
W dniach 10-11 sierpnia 2019 r. na Targowisku Miejskim w Zbąszynku odbyły się obchody związane z Dniami Zbąszynka. Dwudniową imprezę poprowadził konferansjer Jarosław Pikula. Była to część kulturalna obchodów (sportowe relacje na stronie www.osir.zbaszynek.pl).
SOBOTA:
Program wystartował punktualnie o godzinie 17:00. Oficjalnego otwarcia obchodów dokonał burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski i Malwina Kubicka Dyrektor ZOK.  W pierwszej części koncertowej, na scenie  zaprezentowali się: Blacha, Transgresja i Jafia. Sobotnią gwiazdą wieczoru była Sarsa. Artystka złapała znakomity kontakt z kilkutysięczną publicznością. Po energetycznym koncercie był czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia. Sobota zakończyła się zabawą taneczną z DJ Flashy Sound i dyskoteką z niezastąpionym Elvasem.
NIEDZIELA:
Ten dzień rozpoczął się od animacji dla dzieci pn. „Kosmiczna przygoda”.  Animatorzy przygotowali kilka tematycznych zabaw i konkursów. Większym zainteresowaniem cieszyły się już działania poza sceną, gdzie dzieci miały malowane buźki i brokatowe tatuaże. Chętni mogli pooglądać świat w wirtualnych goglach. Tradycyjnie, w tym dniu odbył się koncert pn. „Gmina Zbąszynek tańczy i śpiewa”. Tanecznie widownie powitał zespół taneczny Tęcza, a muzycznie: Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka,  Kapela Koźlarska z Dąbrówki Wlkp. Oraz Grupa Poddasze ZHP Zbąszynek. W dalszej części przyszedł czas na solistów. Wystąpili: Kamila Suwiczak, Milena Jakubowska, Piotr Grobys, Marika Graj i Marta Mewes.
Tuż przed godziną 18:00 wręczono puchary dla najlepszych wędkarzy, karciarzy. Puchary wręczył burmistrz Wiesław Czyczerski. W tej części wręczono także tytuły:  ZASŁUŻONEGO DLA GMINY ZBĄSZYNEK oraz HONOROWEGO OBYWATELA GMINY ZBĄSZYNEK (szczegółowa relacja z wręczenia na stronie www.zbaszynek.pl)  W części koncertowej zaprezentował się Jacek Silski z duetem tancerek. Wokalista prezentował śląskie szlagiery. Niedziela zakończyła się Mini Galą Disco Polo. Tłumy pod sceną zgromadził Coctail Boys, Skaner i gwiazda wieczoru MIG. Impreza zakończyła się pokazem sztucznych ogni. Wszystkich zgromadzonych na placu pożegnał burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski i  Dyrektor ZOK Malwina Kubicka
Impreza odbyła się dzięki sponsorom:
- Ikea Industry
- Koleje Wielkopolskie
- Rzeźnictwo Zyguła
- Axxion Industries
- Artix Sp. z o.o.
- LS Plus Recycling
- Wexpool
- Przewozy Regionalne Pol Regio
- Bar Pod Semaforem
- Bestem
 
Dziękujemy za ogromną pomoc i otwartość na nasze prośby i zapotrzebowanie:
- Urząd Miejski Zbąszynek
- Usługi Komunalne Michał Budych
- Ochotnicza Straż Pożarna  Zbąszynek
- Samorządowy Zakład Usług Komunalnych
- Koło Gospodyń Wiejskich w Kosieczynie
- Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zbąszynku
- Elvas
- DJ Flashy Sound

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

158Galeria zdjęć: DNI ZBĄSZYNKA 2019

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego