Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Webinarium "Cyberoszuści atakują- jak nie dać się okraść w Internecie."

W dniu 28.04.2022 roku w Dziennym Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku odbyło się webinarium dla Seniorów pt." Cyberoszuści atakują-jak nie dać się okraść w Internecie". Webinarium skierowane było do seniorów, aby zwiększyć świadomość tej grupy społecznej w związku z zagrożeniami występującymi w Internecie. Celem webinarium było poszerzenie świadomości seniorów w zakresie cyber bezpieczeństwa w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, zwłaszcza oszustw na urządzeniach mobilnych. 
czytaj dalej

19 kwietnia - rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2022 roku przypada 79 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami. Ku pamięci tego wydarzenia, Pani Marta i Pani Agnieszka z Biblioteki Miejskiej w Zbąszynku przygotowały niezwykłe informacje na ten temat oraz wyświetliły  film dla seniorów.
czytaj dalej

Śniadanie wielkanocne

W dniu 12.04.2022 roku w Dziennym Domu "Senior-Wigor" odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne z  Burmistrzem Zbąszynka Wiesławem Czyczerskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Zbąszynku Janem Mazurem, księdzem proboszczem Jerzym Kordiakiem oraz księdzem proboszczem Parafii w Kosieczynie Andrzejem Drutelem.  Spotkanie było okazją do złożenia sobie świątecznych życzeń. Zaproszeni goście życzyli seniorom przede wszystkim zdrowia i pogody ducha, a także wzajemnej życzliwości i zadowolenia z pobytu w naszym Domu. Seniorzy zaprezentowali gościom krótkie przedstawienie o tradycjach wielkanocnych. Po posiłku był czas na śpiew i wspólne rozmowy. Spotkanie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze.
czytaj dalej

Piękna i Bestia - spektakl w ZOK Zbąszynek

W dniu 08.04.2022 roku Seniorzy brali udział w spektaklu w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury, który przygotowała grupa Pomysłowy Team ze Zbąszynka. Utwór pt. "Piękna i Bestia" to historia dziewczyny z prowincji, która marzy o odkrywaniu świata i wyrwaniu się z rutyny codzienności. Na skutek niefortunnych okoliczności zjawia się w magicznym zamczysku, którego panem jest ukryty pod posturą bestii książę. Bella uwalnia uwięzionego w lochach ojca, ale w zamian poświęca swoje życie. Skazana jest na towarzyszenie ożywionym przedmiotom i ich bestialskiemu władcy. Dzień po dniu odkrywa tajemnice pana zamku, który niespodziewanie darzy swoją zakładniczkę głębszym uczuciem... Na widowisko przybyli zaproszeni goście, rodzice, seniorzy i uczniowie szkół oraz przedszkola. Aktorzy otrzymali brawa i gratulacje. Na zakończenie można było obejrzeć reportaż z wernisażu prac plastycznych, który odbył się w zeszłym roku oraz wysłuchać koncertu Mileny Jakubowskiej i Piotra Grobysa.
czytaj dalej

Wystawa wielkanocna

Tradycyjnie przed Wielkanocą, Panie z ośrodka wsparcia przygotowywały na zajęciach manualnych przepięknie zdobione stroiki, koszyczki i ozdoby świąteczne. Z wykonanych prac powstała wystawa wielkanocna. Wielkanocne obrzędy i zwyczaje związane są mocno z wiosną - wszak o tej porze roku obchodzimy święta Zmartwychwstania Pańskiego. Przygotowaniom do świąt wielkanocnych towarzyszy więc zawsze radość z powodu budzenia się natury do życia oraz powrotu słońca. Sianie rzeżuchy, sadzenie żonkilów w doniczkach i wprowadzanie wiosennych akcentów do wystroju mieszkania sprawiają, że czujemy powiew zdrowej świeżości i energii oraz chęć spędzenia świąt w pogodnej, rodzinnej atmosferze.
czytaj dalej

Witaj Wiosno !

W dniu 21 marca 2022 r. Seniorzy  wzięli udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego z nas wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród Seniorów, wzbudziły już same przygotowania. Podopieczni z wielkim zaangażowaniem pomagali w wykonaniu kukły Marzanny. Kiedy wszystko było już gotowe na plac przez ośrodek wsparcia ruszył barwny korowód. Seniorzy i kadra śpiewali piosenki wiosenne, recytowali wiersze, a na zakończenie pochodu powitano wiosnę paląc Marzannę. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Seniorzy stwierdzili zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre. Pierwszy Dzień Wiosny uważamy za udany!
czytaj dalej

Dzień kobiet w ośrodku wsparcia

Brunetki, blondynki ja wszystkie Was dziewczynki całować chcę…Tak śpiewał kiedyś Jan Kiepura. W dniu 08.03.2022 roku Pan Burmistrz, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Pan Krzysztof Krzywak jak zwykle stanęli na wysokości zadania i zaskoczyli Seniorki kwiatami z okazji Dnia Kobiet. Seniorki wraz z Panią Kierownik Ośrodka i opiekunkami nie były dłużne i w podziękowaniu za pamięć odśpiewały życzenia stu lat zdrowia oraz poczęstowały gości słodkim upominkiem ! Nie zabrakło również wspólnego śpiewu i rozmów. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Pań !
czytaj dalej

Zakończenie karnawału

W dniu 01.03.2022 roku w Dziennym Domu "Senior-Wigor" było bardzo wesoło. Ostatki w Domu Seniora były bardzo wyczekiwane. Wspólna zabawa i taniec wraz z personelem bardzo pozytywnie i z dużą radością były odebrane wśród naszych podopiecznych. Humor dopisywał wszystkim co wpłynęło na mile spędzony czas. Uczestnicy z przytupem i śpiewem bawili się, żegnając czas karnawału przed rozpoczynającym się postem. Tradycyjnie nie zabrakło śpiewów oraz skocznej muzyki i słodkiego poczęstunku.
czytaj dalej

Warsztaty oddechowe metodą Butejki

W dniu 17.02.2022 roku mieliśmy przyjemność gościć Panią Iwonę Urbaniec, która omówiła i przedstawiła Seniorom ćwiczenia oddechowe metodą Butejki. Są to specjalne ćwiczenia oddechowe, wskazane dla osób, którym dokucza  astma, alergia, dusznica bolesna, bezsenność, nadciśnienie tętnicze, przewlekłe zmęczenie, stres. Opracował ją w latach 50-tych ubiegłego wieku ukraiński profesor Konstantyn Butejko. Nauka oddychania w ten specyficzny sposób powinna odbywać się pod okiem wykwalifikowanego specjalisty, bo tylko wtedy mamy pewność, że ćwiczenia wykonujemy prawidłowo. Zainteresowanie Seniorów było spore, wszyscy uczestnicy aktywnie brali udział w warsztatach. Poniżej zamieszczamy link z artykułem dla każdego, kto chciałby zapoznać się z ćwiczeniami.
METODA BUTEJKI - ćwiczenia oddechowe:
 
czytaj dalej
1 ... 6 7 8 9 10 ... 45 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego