Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

 
 
 
W dniu 9 listopada w Dziennym Domu Senior-Wigor gościliśmy Pana Stefana Pańczochę. 
czytaj dalej

STROIKI NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 
 
 
STROIKI NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
czytaj dalej

KONKURS PLASTYCZNY - ROZSTRZYGNIĘTY.

 
 
 
W ramach obchodów Zbąszyneckiego Tygodnia Seniora ogłoszony został konkurs plastyczny  pod patronatem Burmistrza Zbąszynka:
  1. dla dzieci w wieku do 5 lat;  temat konkursu; „Lepsze jutro tworzymy dla Babci i Dziadka już dzisiaj”
  2. dla Seniorów 60+;  temat konkursu; „Lepsze jutro tworzymy dla Seniorów już dzisiaj”.
czytaj dalej

ZE SPORTEM ZA PAN BRAT

 
 
W dniu 13 października 2016 roku o godz. 16,00 zbąszyneccy seniorzy spotkali się na obiektach sportowych OSiR w Zbąszynku, gdzie zorganizowana została dla nich impreza pn.”Sportowy Senior”. Licznie przybyłych seniorów przywitał gospodarz wydarzenia – kierownik OSiR p. Marcin Minta. Następnie głos zabrał przewodniczący Rady Miejskiej p. Jan Mazur, który życzył wszystkim zdrowia i pogody ducha w tym pięknym okresie życia jakim jest wiek senioralny. 
czytaj dalej

I TURNIEJ CHIŃCZYKA

 
 
 
W dniu 12 października 2016 roku, w ramach obchodów Zbąszyneckiego Tygodnia Seniora, rozegrano I Turniej Chińczyka. W turnieju udział wzięły trzy drużyny zbąszyneckich seniorów reprezentujące  Związek Kresowian, Stowarzyszenie „Pogodna Jesień” oraz Dzienny Dom „Senior-Wigor”. Turniej rozgrywano systemem dwa na dwa, czyli dwóch reprezentantów z jednej drużyny grało z dwoma reprezentantami z drugiej drużyny. 
czytaj dalej

ŚNIADANIE Z BURMISTRZEM W RAMACH OBCHODÓW ZBĄSZYNECKIEGO TYGODNIA SENIORA

W dniu 11 października 2016 roku w Dziennym  Domu  „Senior-Wigor” odbyło się spotkanie liderów organizacji pozarządowych i pomocowych oraz seniorów z Zastępcą Burmistrza Zbąszynka Janem Makarewiczem.  W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele klubów i stowarzyszeń aktywnie działających na rzecz seniorów na terenie naszej Gminy: Walerian Furman, Tadeusz Radom,  Stefan Gołek, Władysław Kozak,   Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Piotr Cegłowski, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Kosieczynie – Maria Dobry i Dąbrówce Wlkp.- Gabriela Mazur, przedstawiciel Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku – Grażyna Wajs-Burakiewicz, kierownik   Dziennego Domu „Senior – Wigor” Katarzyna Rucioch oraz Ksiądz Proboszcz Jerzy Kordiak. Moderatorem spotkania był Krzysztof  Krzywak.
czytaj dalej

DEBATA SPOŁECZNA NT. BEZPIECZEŃSTWA SENIORÓW

 
 
 
W dniu 28 września 2016 roku w Dziennym  Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Świebodzinie nt. „Bezpieczeństwo seniorów w okresie jesienno-zimowym” czyli problemy i zagrożenia dotykające ludzi starszych i samotnych. 
czytaj dalej

Wycieczka do Technikum Leśnego w Rogozińcu

 
 
 
 
W środę 21 września odbyła się wycieczka do Technikum Leśnego w Rogozińcu. Była wspaniała słoneczna pogoda. W szczególności zachwyciła nas duża kultura organizatorów jak i samej młodzieży, która zachwyca swoja wielka inteligencja. 
czytaj dalej

Wystawa zdjęć Szymona Mutwickiego „Afgańskie Dzieci”

 
 
 
14 września zostaliśmy zaproszeni, jako członkowie Domu „Senior-Wigor” na wystawę fotografii wykonanych przez uczestnika misji w Afganistanie Szymona Mutwickiego „Afgańskie Dzieci”. Weteran opowiadał bardzo ciekawie o swoich przeżyciach, jak fotografował afgańskie dzieci, często w różnych sytuacjach nie raz za butelkę wody i coca-cole. Służył, jako kierowca-żołnierz II Lubuskiej Kawalerii Pancernej. 
czytaj dalej

Piknik Seniorów z DDS-W nad Jeziorkiem Koźlarskim

 
 
 
Korzystając z pięknej pogody wrześniowej ponownie wybraliśmy się na piknik nad Jeziorko Koźlarskie. Było to coś pięknego, spacerki dookoła jeziorka, podziwianie wszystkich zwierzątek, które tam przebywają. 
czytaj dalej
1 ... 39 40 41 42 43 44 45 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego