Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Wycieczka do Skansenu

We wtorek 15 maja Seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” pojechali na wycieczkę do Skansenu Budownictwa Ludowego w Wolsztynie.
                Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy powitani przez Pana przewodnika. Następnie odbyliśmy podróż w czasie. Zwiedzaliśmy chatę bogatego karczmarza, gdzie mogliśmy zobaczyć nie tylko piękną karczmę, ale także przyjrzeć się oryginalnym przedmiotom życia codziennego bogatej rodziny. Po za karczmą zobaczyliśmy również jak dawniej wyglądała praca kowala i młynarza. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób radzono sobie bez prądu, gazu i wielu innych dobrodziejstw techniki, które ułatwiały życie na wsi. Spacerując po skansenie widzieliśmy również młyn, kapliczkę św. Jadwigii, powozownię ze starymi, konnymi wozami oraz wiejskie łąki i ogrody. Sam teren skansenu jest miejscem urokliwym. Nie chodzi o historię, ale o wygląd. Ogródeczki przy niektórych chatach z powieszonymi kamionkowymi naczyniami i schnącym na sznurku praniem, dają wrażenie jakby ktoś przed chwilą wyszedł z domu. Zapach starego drewna przypomina nam jednak, że minęło wiele lat od tętniącego życiem czasu.
                 Po obfitej strawie dla ducha nadszedł czas na słodki posiłek i kawę na świeżym powietrzu. Po posiłku udaliśmy się do sklepu z pamiątkami. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie. Zadowoleni i bogatsi o cenne informacje wróciliśmy do Naszego Domu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: Wycieczka do Skansenu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego