Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

ASYSTENT MIKOŁAJA

Jak co roku, OPS w Zbąszynku przygotował drobne upominki dla dzieci z rodzin korzystających ze wsparcia asystenta rodziny. W związku z panującą epidemią, niemożliwe było zorganizowanie corocznego spotkania mikołajkowego. Pracownicy OPS odwiedzili podopiecznych w domach, wręczyli dzieciom upominki oraz złożyli życzenia świąteczne, co budziło wiele pozytywnych emocji, a w szczególności wywoływało uśmiech na twarzach dzieci oraz ich rodziców.
czytaj dalej

Mobilny św. Mikołaj

W związku z panującą epidemią, w tym roku św. Mikołaj wysłał swoje Śnieżynki z upominkami i świątecznymi życzeniami do  osób z niepełnosprawnościami, które corocznie brały udział w tradycyjnym „Spotkaniu Mikołajkowym” organizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Śnieżynki odwiedzały podopiecznych w domach, a znakiem rozpoznawczym był dzwonek św. Mikołaja. Spotkania te były zaskoczeniem, budziły wiele pozytywnych emocji oraz wywoływały uśmiech na twarzach podopiecznych.

Poszukiwani wolontariusze!

Dom Pomocy Społecznej w Jordanowie poszukuje wolontariuszy do pracy w DPS-ie, w przypadku pojawienia się zakażeń COVID-19 na terenie placówki. Pomoc dodatkowych osób jest niezmiernie ważna dla zapewnienia ciągłości opieki nad mieszkańcami, szczególnie w przypadku, gdy dotychczasowa kadra zostaje poddana kwarantannie. Dodatkowe informacje udzielane są pod nr tel. 601 849 320.
Pamiętajmy, dobro wraca ????

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - Program "Wspieraj Seniora" w Gminie Zbąszynek

Rząd uruchomił Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów
Pomoc skierowana jest do osób powyżej 70 roku życia. W szczególnych przypadkach wsparcie otrzymają też młodsi seniorzy.
Dzwoniąc pod numer telefonu, osoby starsze mogą poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych czy dostarczeniu artykułów higienicznych.
Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże numer kontaktowy seniora potrzebującego wsparcia do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie. Pracownik ośrodka skontaktuje się z seniorem; zweryfikuje zgłoszenie i ustali wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Wolontariusze dostarczą osobom starszym niezbędne produkty. Koszty zakupów pokryje senior.
 
 
W ramach Programu "Wspieraj Seniora" uruchomiona została dedykowana seniorom infolinia
 
22 505 11 11 - infolinia dla seniorów ‼️‼️

Rozstrzygnięcie konkursu

Konkurs plastyczny „BARWY JESIENI” zorganizowany w ramach Zbąszyneckiego Święta Seniora został rozstrzygnięty!
Komisja konkursowa wyróżniła 3 prace plastyczne, wśród których:  1 miejsce zajął Pan Stanisław Wodecki, 2 miejsce – Pani Tatiana Zalewska, 3 miejsce – Pani Czesława Mikuła.  Wszystkim seniorom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy życząc zdrowia i pogody ducha :)

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Konkurs

INFORMACJA KIEROWNIKA OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W ZBĄSZYNKU

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku informuje, że w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników OPS działalność Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku ul. Kosieczyńska 4 zostaje zawieszona do dnia 15 października 2020 roku.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku ul. Długa 1 działa w nadzorze epidemiologicznym do dnia 15 października 2020 roku tj. ośrodek pracuje w godzinach 7:30 – 15:30, klienci są przyjmowani tak jak do tej pory  wyłącznie w holu Ośrodka do godziny 13:00, pracowników Ośrodka  i klientów obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa maseczką oraz dezynfekcja rąk, pracownicy socjalni i opiekunki nie wykonują pracy w terenie, odwołane zostają planowane dyżury prawnika, psychologa dziecięcego, psychologa dla dorosłych, terapeuty uzależnień oraz członków Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.
Wiele spraw związanych z przyznaniem świadczeń można załatwić listownie, bądź za  pośrednictwem:
a/ poczty elektronicznej, adresem e-mailowym: e-mail;
b/ platformy internetowej e-puap /ops102/skrytka
c/ telefonicznie pod numerem telefonu  68 384 91 02,  68 324 30 54
Proszę o wykorzystanie powyższych możliwości teleinformatycznych.
Jednocześnie informuję, że wszystkie osoby starsze będące pod opieką tutejszego Ośrodka zostały zabezpieczone na czas wprowadzonych ograniczeń. Żadna osoba wymagająca wsparcia nie pozostanie bez pomocy.
 
                                                                                                                                                                                                                           Kierownik OPS
                                                                                                                                                                                                                         Katarzyna Rucioch

KONKURS "Barwy Jesieni"

Serdecznie zapraszamy seniorów do udziału w konkursie plastycznym pt. „BARWY JESIENI” zorganizowanym w ramach „Zbąszyneckiego Święta Seniora”.
Prace plastyczne wraz z kartą zgłoszenia należy składać do dnia 08.10.2020 r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury (ZOK) przy ul. Wojska Polskiego 18.
Szczegóły zawiera Regulamin Konkursu Plastycznego dla Seniorów „BARWY JESIENI”.

Załączniki

Zbąszyneckie Święto Seniora 2020

Burmistrz Zbąszynka, Kierownik OPS w Zbąszynku oraz Rada Seniorów Gminy Zbąszynek, zapraszają mieszkańców w dniach 1-16 października, na atrakcyjne wydarzenia i imprezy zorganizowane z okazji ŚWIĘTA SENIORA.

Załączniki

GRUPA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ W NIESULICACH

W dniu 16.09.2020 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku zorganizował wyjazd grupy osób z niepełnosprawnością do Niesulic. 
czytaj dalej

GRZYBOBRANIE

Zbieranie grzybów to wielowiekowa polska tradycja, a przy tym wspaniała rozrywka i relaksująca forma wypoczynku na łonie natury. Dnia 15 września 2020 roku seniorzy z  Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku postanowili skorzystać z uroków lasu i wybrali się na wielkie, wspólne grzybobranie do Rogozińca. Przy Technikum Leśnym powitał Nas pracownik szkoły i zaprosił na teren szkoły i lasu. Grzybobranie przebiegło w radosnej atmosferze. Z pełnymi koszykami i uśmiechami na twarzach seniorzy powrócili do domu.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: Grzybobranie

1 ... 12 13 14 15 16 ... 24 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego