Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Świetlica "UŚMIECH" w OPS

W czwartek 18 października 2018r., w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku, odbyły się pierwsze zajęcia świetlicy edukacyjnej „Uśmiech”, w ramach których uczniowie świadczyli pomoc koleżeńską przy odrabianiu zadań domowych innym uczniom, wspólnie się ucząc.
Świetlica rozpoczęła działalność od października 2018 r. i będzie działać do czerwca 2019 r. w ramach projektu dofinansowanego z IKEA Industry, siedziba w Chlastawie.
Dzięki pozyskanym środkom świetlica zostanie wyposażona w tablety multimedialne z oprogramowaniem edukacyjnym, kalkulatory oraz inne przybory do prowadzenia zajęć, w celu poprawy rozwoju intelektualnego dzieci.
Uczestnicy wezmą również udział w prelekcji na temat recyklingu przygotowanej przez pracowników IKEA Industry.
Ponadto przez cały okres działań świetlicy uczestnicy będą zbierać zużyte żarówki, z których powstanie Obraz Recyklingowy.
Koordynatorem zajęć świetlicowych jest Jacek Szymendera, asystent rodziny w OPS.
Zajęcia w świetlicy odbywają się w każdy czwartek w godzinach 15:00 – 16 45.
Chętnych zapraszamy!
 

Psychologia wobec sprawcy przemocy. Praca z osobą stosującą przemoc w rodzinie

W dniu 3 października 2018 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku wraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbąszynku zorganizował szkolenie pt. „Psychologia wobec sprawcy przemocy. Praca z osobą stosującą przemoc w rodzinie”.  Szkolenie zostało przeprowadzone przez Instytut Psychologii Rozwoju „DanRom” dla członków Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego, pedagogów szkolnych, dzielnicowych, przedstawiciela służby zdrowia oraz pracowników socjalnych. Szkolenie miało na celu wyposażenia uczestników w narzędzia do współpracy ze sprawcą przemocy na bazie komunikacji, coachingu, negocjacji i psychologii grupy. Przeprowadzone zostało w formie wykładu z elementami warsztatowymi. Szczególną uwagę poświęcono umiejętności posługiwanie się narzędziem „trójkąt komunikacyjnym” w procesie prowadzenia rozmowy ze sprawcą. Szkolenie objęło również kwestie komunikacji w zespole oraz efektywną współpracę pomiędzy członkami Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego i Grup Roboczych.
 
 

Wyjazd do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze

W dniu 10 sierpnia 2018 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku zorganizował wyjazd integracyjny dla dzieci i opiekunów, korzystających ze wsparcia asystenta rodziny.
Koordynatorem mini projektu był J. Szymendera, a środki na realizację wyjazdu pozyskano z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbąszynku oraz z Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku.
Celem wyjazdu było zwiedzenie Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze, w którym udział wzięło 27 osób, w tym 22 dzieci oraz 5 opiekunów. W Centrum Nauki Keplera dzieci uczestniczyły w doświadczeniach laboratoryjnych oraz w warsztatach poświęconych życiu owadów.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom za wspaniale spędzony czas.
czytaj dalej

ŚWIETLICA EDUKACYJNA „UŚMIECH”

W czerwcu 2018 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku zakończył mini projekt pn.  „ŚWIETLICA EDUKACYJNA „UŚMIECH” w ramach wspierania rodzin współpracujących z asystentem rodziny oraz innych uczniów, który realizowano od  marca do czerwca 2018r. 
         W dniu 21 czerwca, podczas uroczystości wręczania nagród dla uczniów za wybitne osiągnięcia, odbywającej  się w auli Gimnazjum w Zbąszynku, kierownik OPS Danuta Kłos wraz z asystentem rodziny Jackiem Szymendera wręczyli zaświadczenia i upominki dla wolontariuszy, którzy zaangażowali się w działania świetlicowe poprzez udzielanie pomocy w nauce młodszym kolegom i koleżankom.
         Głównym celem działań realizowanych w świetlicy było świadczenie pomocy edukacyjnej uczniom, u których występują trudności edukacyjne, oraz polepszenie ich wyników w nauce.
Świetlica prowadzona była przez Jacka Szymenderę, Asystenta Rodziny w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku.
czytaj dalej

Wyprawka 300 plus

Piknik

W piątkowe popołudnie, dnia 18 maja 2018r., Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku, w ramach obchodów Gminnych Dni Rodziny, przy współpracy z Ikea Industry oraz Zbąszyneckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, zorganizował przy Jeziorku Koźlarskim Piknik Partnerski pn. „Zielono Wokół Nas”. W wydarzeniu brały udział dzieci współpracujące z asystentem rodziny, słuchacze z ZUTW,  reprezentacja firmy Ikea Industry oraz jedna osoba  z zaproszonych gości  - Pan Jan Mazur Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku. Tradycyjnie gości powitała Kierownik OPS Danuta Kłos.  Podczas pikniku uczestnicy wysłuchali prelekcji dotyczącej ochrony środowiska i zarządzania odpadami, czyli ciekawych informacji odnośnie drugiego życia produktów, którą zaprezentowały przedstawicielki Ikea Industry w Chlastawie. Później dzieci z pomocą dorosłych posadziły rośliny ozdobne w specjalnie wykonanych przez IKEA Industry czterech ekologicznych donicach. Na uczestników czekał również ciepły bigos, kiełbasa oraz pyszny placek drożdżowy z okruchami i rabarbarem.  Zwieńczeniem wydarzenia były zorganizowane gry i zabawy, w których aktywnie uczestniczyli młodsi jak i starsi, zdobywając atrakcyjne nagrody. Pogoda wspaniale dopisała, więc i humory były radosne. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za aktywny udział w pikniku i zapraszamy w przyszłym roku.
czytaj dalej

OPS na rowery

Dnia 17 maja 2018r. w ramach XXVI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk – Karkonosze Tour odbyła się zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji kolejna akcja „Zbąszynek na rowery”, w której udział wzięli chętni mieszkańcy Zbąszynka, w tym pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku wraz z rodzinami., którzy przejechali rowerem trasę 5 kilometrową. Kierownik Danuta Kłos dodatkowo wzięła udział w I Memoriałowym Wyścigu Kolarskim im. Janusza Macelucha dla mieszkańców Gminy Zbąszynek na trasie  około 15 kilometrów i zdobyła II miejsce w kategorii kobiet. Każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy klips odblaskowy. Impreza była dla mieszkańców doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu. Biorąc pod uwagę ilość uczestników, pomysł organizacji imprezy „Zbąszynek na rowery”  trzeba uznać jako trafiony w dziesiątkę ! Gratulujemy organizatorom !!!
 
czytaj dalej

Świetlica "UŚMIECH" w OPS

       Dnia 6 marca 2018 w Ośrodku Pomocy Społecznej odbyły się pierwsze zajęcia w świetlicy edukacyjnej „Uśmiech”, w ramach których       uczniowie  świadczyli  pomoc  koleżeńską przy odrabianiu  zadań domowych innym uczniom, wspólnie się ucząc.
Harmonogram działania świetlicy w marcu 2018r.
 
06 marca    wtorek
14 marca     środa
20 marca    wtorek
28 marca    środa
w  godz.   16:00 – 17:30
 
Formularze Zgody rodzica na udział ucznia w świetlicy dostępne są u pedagogów szkolnych oraz w OPS .
Zachęcamy  wszystkich zainteresowanych uczniów  do korzystania z oferty  pomocy w nauce.

Kolorowy Kącik

 
 
W  Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku powstał kącik zabaw dla dzieci, których rodzice załatwiają sprawy urzędowe w Ośrodku.  Kącik został dofinansowany przez firmę IKEA Industry w ramach projektu „Kolorowy Kącik z IKEA Industry”. Miejsce zabaw zostało wyposażone w meble z oferty Ikea oraz ogrodzone zamykanym płocikiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, rodzice będą mogli spokojnie załatwić formalności związane ze złożeniem bądź uzupełnieniem dokumentacji.
W dniu 12 stycznia 2018 roku, przedstawiciele IKEA Industry: Pani Hanna Kramska – Kierownik ds. Komunikacji oraz Pan Jakub Orzłowski – Koordynator Wzorcowni, dokonali uroczystego otwarcia „Kolorowego Kącika”.  
czytaj dalej

Wigilia Bożego Narodzenia w OPS

Dnia 20 grudnia 2017r. odbyła się uroczysta Wigilia dla osób społecznie ubogich z gminy Zbąszynek. Przy wspólnym stole zasiedli pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku oraz zaproszeni goście: Zbigniew Owczarek z Grupy AA „Trio”, Alina Jagaciak z GKRPA oraz Krzysztof Krzywak z Urzędu Miejskiego. Kierownik OPS Danuta Kłos wszystkim obecnym złożyła w imieniu Burmistrza Zbąszynka i Przewodniczącego Rady Miejskiej najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku i podzieliła się ze wszystkimi chlebem. Podczas uroczystości nie zabrakło rozważań ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa, śpiewania kolęd oraz wymiany życzliwości, a całości spotkania towarzyszyła świąteczna, radosna atmosfera.
Wigilia to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka. Życzymy mieszkańcom naszej gminy dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro, by nigdy nie zabrakło ciepła drugiej osoby, a każdy dzień był pełen niezapomnianych chwil. Niech Nowy Rok 2018 upływa w harmonii i dobrym zdrowiu.
       Życzenia składają
       Kierownik i pracownicy
       Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku
czytaj dalej
1 ... 10 11 12 13 14 ... 16 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego