Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI W OPS

Po długiej przerwie w spotkaniach spowodowanej wprowadzonymi ograniczeniami w związku  z panującą epidemią COVID-19 wznowiła swoją działalność grupa wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami funkcjonująca  przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Obecnie grupa składa się z dziewięciu  dorosłych osób „sprawnych inaczej” z Gminy Zbąszynek. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu w Dziennym Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku. Uczestnicy biorą udział w zajęciach muzyczno-parateatralnych oraz plastycznych prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczno – terapeutyczną.
 
W ramach zajęć muzyczno-parateatralnych prowadzonych przez Panią Bożenę Bułczyńską, uczestnicy rozwijają umiejętności współdziałania w grupie, wyrażania swoich uczuć we właściwy sposób oraz wykonują zharmonizowane ruchy ciała zgodnie z tempem i rytmem muzyki. Uczestnicy uczą się nowego układu rytmicznego na bębnach afrykańskich, zapoznają się z grą na boomwhackersach oraz prezentują inscenizacje na bazie wybranych tekstów i muzyki. Obecnie grupa przygotowuje się do  spektaklu „Piękna i Bestia”.
 
W zajęciach plastycznych i manualnych prowadzonych przez Panią Barbarę Naks, uczestnicy rozwijają wyobraźnię, twórcze myślenie oraz zręczność manualną. Osoby z niepełnosprawnościami tworzą prace w różnych technikach plastycznych, tj: malarstwo, rysunek, rzeźba itp., wykonują przedmioty dekoracyjne, elementy biżuterii. Podczas zajęć uczestnicy doskonalą swoje umiejętności związane z czynnościami dnia codziennego tj. szycie, gotowanie itp.
 
Dzięki naszym wspaniałym prowadzącym, osoby z niepełnosprawnościami chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach,  otwierają się na nowe znajomości, wspierają się  wzajemnie oraz kształtują swoje umiejętności społeczne. Podczas jednego ze spotkań grupę odwiedził pszczelarz, który bardzo ciekawie opowiedział o życiu pszczół, o tym jak jest zbudowany ul, a na zakończenie była degustacja różnych gatunków miodów.
Serdecznie zapraszamy inne osoby z niepełnosprawnościami z terenu naszej Gminy do udziału w zajęciach !!!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI W OPS

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego