Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

TYDZIEŃ SENIORA W GMINIE ZBĄSZYNEK

 
Tydzień Seniora rozpoczęty galą połączoną z inauguracją V roku akademickiego ZUTW oferował zbąszyneckim seniorom wiele atrakcji. Seniorzy do ostatniego miejsca wypełnili salę taneczną ZOK w czasie tradycyjnej potańcówki i bawili się do późnych godzin.
1o października delegacja ZUTW oraz OPS i Senior-Wigor uczestniczyła w wojewódzkiej inauguracji Lubuskiego Tygodnia Seniora, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Lepsze jutro tworzymy już dzisiaj”.
11 października Burmistrz Zbąszynka zaprosił seniorów z „Senior-Wigor” oraz przedstawicieli klubów i stowarzyszeń aktywnie działających na rzecz seniorów na uroczyste śniadanie. W czasie tego spotkania wymieniano poglądy na temat współpracy z Samorządem, chwalono wysoką jakość działań prowadzonych przez różne organizacje. Nową inicjatywą w pełni zaaprobowaną przez seniorów będzie powołanie w gminie Zbąszynek Obywatelskiej Rady Seniorów. W tej sprawie w najbliższym czasie rozpoczną się konsultacje ze środowiskiem seniorów.
Także 11.10. delegacja ZUTW uczestniczyła w XVIII inauguracji UTW Świebodzin. Na ręce przewodniczącej Zarządu nasi przedstawiciele złożyli serdeczne życzenia z okazji „pełnoletności”, a także brali czynny udział w imprezie. Członkowie naszej delegacji zasilili zespół piosenki turystycznej Andrzeja Zygmaniaka i pomogli odśpiewać piosenkę ludową „Z Dąbrówki do Zbąszynia”. W kuluarach rozmawiali z posłanką na Sejm RP Katarzyną Osos.
12.10.br. „Senior-Wigor” zaprosił drużyny z innych klubów i organizacji na I Turniej Chińczyka. W rywalizacji na planszach gospodarze okazali się „niegościnni” i wygrali. W kategorii indywidualnej pani Joanna Jokiel, a drużynowo reprezentacja „Senior-Wigor”.
Następnego dnia OSiR w Zbąszynku zaprosił seniorów na obiekty sportowe im. Bogdana Niemca na imprezę pod nazwą „Sportowy Senior”. W zajęciach prowadzonych przez instruktorów OSiR wzięło udział bardzo wielu seniorów. Przewodniczący Rady Miasta Jan Mazur życzył uczestnikom zdrowia, pogody ducha i zadowolenia w tym pięknym okresie życia, jakim jest wiek senioralny. W tych zawodach nie liczył się wynik tylko udział, a nagrodą dla wszystkich była ciepła kiełbaska na zakończenie.
W dniu 19.10 odbyła się XXV inauguracja roku na UTW Zielona Góra. Delegacja naszego uniwersytetu została zaproszona na ten srebrny jubileusz i przekazała na ręce pani prezes List Gratulacyjny i wiązankę kwiatów.
Czekamy teraz na efekty konsultacji i powołanie Gminnej Rady Seniorów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: Potańcówka Seniorów

12Galeria zdjęć: Śniadanie z Burmistrzem

5Galeria zdjęć: Inauguracja UTW Świebodzin foto Bolesław Polarczyk

8Galeria zdjęć: I Turniej Chińczyka

12Galeria zdjęć: Sportowy Senior

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego