Kalendarium

Kalendarz imprez

Zdrowie

Podziękowanie dla lekarzy

24 lutego na XVI Sesji Rady Miejskiej w Zbąszynku odbyło się pożegnanie i  podziękowanie lekarzom medycyny pracy i medycyny rodzinnej za wieloletnią pracę na rzecz zdrowia mieszkańców Gminy Zbąszynek, Pani pediatrze Annie Lis i lekarzowi medycyny pracy, interniście Panu Ryszardowi Lis oraz pediatrze Pani Alinie Cesarz – Maciejewskiej, którzy z dniem 31 grudnia przeszli na emeryturę. Podziękowanie za wieloletnią pracę, troskę i zaangażowanie w niesienie pomocy Pacjentomw sektorze podstawowej opieki zdrowotnej na terenie Gminy Zbąszynek oraz życzenia zdrowia, aktywnego wypoczynku, pomyślności i dużo wzajemnej życzliwości i serdeczności przekazał Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej.  Lekarze otrzymali również kwiaty od dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Zbąszynku, od Kierownik OPS Katarzyny Rucioch, od Koordynatora ds. zdrowia Krzysztofa Krzywaka oraz Rady Seniorów Gminy Zbąszynek. 
Lekarze  z ponad 30 letnim stażem pracy, można powiedzieć na pierwszej linii w ochronie zdrowia.
Państwo przybyli do Zbąszynka w latach 80 XX wieku. Pani doktor Alina Cesarz – Maciejewska z Dąbrowy Górniczej, Państwo Lisowie z Leszna. Pracę z dużym zaangażowaniem rozpoczęli w Obwodzie Lecznictwa Kolejowego w Zielonej Górze Przychodni Kolejowej na ul. Kosieczyńskiej 4.
Przez ponad 10 lat aktywnej pracy rozwinęli dział pediatrii w Przychodni Kolejowej. Zajmowali się także efektywnie skierowaniami dzieci z całego Rejonu do sanatoriów. Opiekowali się leczniczo dziećmi w Przedszkolu Kolejowym oraz doradztwem w różnych przedsięwzięciach obszarze zdrowia. Pan dr Ryszard Lis pełnił także dyżury w Pogotowiu Kolejowym.
Po reorganizacji służby zdrowia 1 lipca 1999 r. rozpoczęli proces tworzenia nowych placówek POZ już w Przychodni przy ul. Długiej 1.
To tutaj w Zbąszynku zdobywali nowe kompetencje i specjalności medyczne. W swojej karierze zawodowej odbyli kilkadziesiąt szkoleń i konferencji medycznych.
W celu uzyskania najlepszych efektów poprawy zdrowia swoich pacjentów ściśle współpracowali ze specjalistami wielu dziedzin medycyny.
Dziękujemy Im za spokój  z jakim, po roku 1999 organizowali pracę placówki podstawowej opieki zdrowotnej w Przychodni przy ul. Długiej.
Dziękujemy za te ponad 30 lat pracy na trudnej niwie, bo ochrona zdrowia jest jednym z frontowych odcinków, gdzie trudno uzyskać zadowolenie oraz powszechną akceptację. Ale Państwo: Anna Lis i Ryszard Lis oraz Alina Cesarz - Maciejewska dzielnie sobie z tym radzili, czego gratulujemy i za co bardzo dziękujemy. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11Galeria zdjęć: Podziękowanie dla lekarzy

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego