Kalendarium

Kalendarz imprez

Zdrowie

Bezpłatne badania USG

PO BADANIACH
Gmina Zbąszynek w ramach działań profilaktyki zdrowotnej przystąpiła do współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda, TOP Medical sp. z o.o. oraz Stowarzyszeniem Łatwo Pomagać w celu realizacji Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych, oraz  „NIE Nowotworom u dzieci – Rodzicu dostrzeż objawy”.
Program realizowany był z wykorzystaniem ambulansu wyposażonego w nowoczesny, wysokiej jakości sprzęt diagnostyczny. Dzięki ultrasonografom można: wykryć niektóre wady wrodzone zanim się ujawnią, wykryć wiele schorzeń, które długo rozwijają się bezobjawowo, rozpoznać konieczność leczenia już we wczesnym stadium choroby.
Fundacja Ronalda McDonalda już od 2005 roku prowadzi Ogólnopolski Program Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych Dzieci. Jego pomysłodawcą jest krajowy konsultant ds. onkologii i hematologii dziecięcej prof. Jerzy Kowalczyk.
Dzieci bada się w specjalnym ambulansie medycznym, który pełni funkcję mobilnej, medycznej stacji. Składającej się z poczekalni - rejestracji i dwóch gabinetów lekarskich wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.
Badaniami objęte są dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Wykonują je doświadczeni radiolodzy, na co dzień pracujący w szpitalach pediatrycznych.
W Zbąszynku czasie badania lekarze dokonali kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny. W badaniach wzięło udział 160 dzieci. Rodzice otrzymali dodatkowe porady, związane z koniecznością wykonania innych specjalistycznych badań i dalszej diagnostyki. Każdy taki przypadek to dowód, że badania profilaktyczne u zdrowych dzieci mają ogromny sens.
Z przeprowadzonych badań sporządzony zostanie ogólny raport końcowy, który przekazany zostanie także lekarzom POZ w Zbąszynku.
13 marca br. odbyło się również spotkanie  z personelem ambulansu oraz osobami zaangażowanymi w cały projekt, na którym Burmistrz Wiesław Czyczerski podziękował za pracę i zaangażowanie, dzięki którym badania mogły odbyć się na terenie naszej Gminy. Dziękujemy wszystkim, którzy zainicjowali i zrealizowali Program. Składamy szczególne podziękowania dla: inicjatorki programu Pani Agnieszki Dzieciątkowskiej, lekarzy radiologów: Marcina Inglota i Mikołąja Pietkiewicza, Opiekuna Ambulansu Pana Mieczysława Mikołajczyka oraz Partnerów finansowych: Firma Rzeźnictwo „Zyguła” Zbąszynek, Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. Poznań, Starostwo Powiatowe w Świebodzinie, GBS Międzyrzecz, Apteka „Moderna” Zbąszynek, ViaVac Wolsztyn.Mamy nadzieję powtórzenia badań za rok.
 
BADANIA
Od godz. 9:00 rozpoczęły się badania USG dzieci w ambulansie fundacji Ronalda McDonalda. Dziesiaj ponad 75 dzieci i jutro także. Wspaniała incjatywa Agnieszki Dzieciątkowskiej ze Stowarzyszenia Łatwo Pomagać i Burmistrza Zbąszynka. Dziękujemy sponsorom i wolontariuszom. W załączeniu publikacje dla rodziców.
 
ZAPISY ZAKOŃCZONE.
 
Już  w dniach 13 i 14 marca 2018 r. Fundacja Ronalda McDonalda we współpracy z Gminą Zbąszynek oraz Stowarzyszeniem Łatwo Pomagać w ramach projektu społecznego - Zdrowy Zbąszynek „Nie nowotworom u dzieci - Rodzicu dostrzeż objawy” zaprasza na kompleksowe badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.  Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne. Szczegóły poniżej w załącznikach. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12Galeria zdjęć: Nie Nowotworom u dzieci

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego