Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Złote Gody w Gminie Zbąszynek

Piętnaście par małżeńskich z Gminy Zbąszynek świętowało 30 maja br. Jubileusz Złotych Godów, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Tak piękny jubileusz warto świętować, żeby uzmysłowić sobie i innym, że życie jest szansą, którą warto wykorzystać, obowiązkiem, który warto wypełnić, wysiłkiem, który warto podjąć i bogactwem, którym można dzielić się z innymi.
Uroczyste spotkanie odbyło się w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury, gdzie gości witali Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Barbara Niemiec-Kromska, Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski i Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur.
Honorowymi gośćmi uroczystości byli małżonkowie: Seweryna i Jan Baumgart, Elżbieta i Franciszek Bładyko, Krystyna i Mieczysław Cholewa, Irena i Zenon Chytry,  Gabriela i Jerzy Grzeszkowiak, Teresa i Tadeusz Iżykowscy, Aniela i Józef Konopa,  Danuta i Bogdan Maciejewscy, Elżbieta i Łucjan Mutwiccy,  Wanda i Henryk Przepiórka, Emilia i Ludwik Szczepaniak,  Kazimiera i Czesław Wachocz, Helena i Franciszek Wachowscy,  Kazimiera i Stanisław Wodeccy oraz  Krystyna i Wojciech Wolscy.
W dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, Burmistrz Zbąszynka wystąpił z wnioskiem do Prezydenta RP o wyróżnienie „Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" par małżeńskich, które mieszkają na terenie naszej Gminy i zawierały małżeństwo w 1967 roku. Dostojni jubilaci otrzymali medale z rąk Burmistrza Wiesława Czyczerskiego.  Każda z wyróżnionych par otrzymała pamiątkowe dokumenty i kwiaty. Nie zabrakło okolicznościowego tortu i szampana, a   Pan Henryk Przepiórka uświetnił uroczystość grą na harmonijce. Zagrał piosenki wszystkim znane i lubiane, a Jubilaci chętnie włączyli się do śpiewu.
Wyrażając swój podziw i uznanie przedstawiciele władz samorządowych życzyli jak najlepszego zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki najbliższych na wiele następnych lat.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Złote Gody w Gminie Zbąszynek

Koncert przy fontannie

28 maja 2017r. wzorem lat ubiegłych odbył się Koncert przy Fontannie. W części oficjalnej wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za udział w konkursie STREET ART.MALOWANIE KREDĄ oraz  podsumowano projekty realizowane przez ZOK w ramach „Społecznego zaangażowania Ikea Industry Zbąszynek” w latach 2015-2017. Była to również okazja do nagrodzenia uczennic ZST, które wykonały nasadzenia w parku przy Domu Kultury.
Część oficjalną zakończył Burmistrz Wiesław Czyczerski, który wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Mazurem wręczyli stypendia finansowe dla Najmłodszych Kulturalnych z Gminy Zbąszynek.  Stypendia odebrali: Kamila Suwiczak (zasługi wokalne), Julia Łącka i Jakub Łącki (zasługi teatralno – taneczne). Podczas tej części artystycznie zaprezentowała się Kamila Suwiczak i Grupa Wokalna Akademia, a zaraz po tym  rozpoczął się koncert zespołu Blues Makers, w składzie Włodzimierz Sypniewski (gitara i wokal) i Michał Rybacki (skrzypce). Zespół wzorując się na twórczości Leonarda Cohena zaprezentował nastrojowe ballady.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie ZOK-u.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Koncert przy Fontannie

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2017

27 maja br. w Zbąszynku odbyły się  Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.  Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym w Zbąszynku z udziałem pocztów sztandarowych. Część oficjalna uroczystości odbyła się na targowisku miejskim. Tegoroczne obchody odbyły się pod patronatem Starosty Świebodzińskiego Zbigniewa Szumskiego i Burmistrza Zbąszynka Wiesława Czyczerskiego. Wśród obecnych na obchodach  gości byli m.in. Lubuski Komendant Wojewódzki PSP  st. bryg. Sławomir Klusek, Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP  druh Edward Fedko, Przewodniczący Rady Powiatu Świebodzińskiego  Alojzy Jokiel, Starosta Świebodziński Zbigniew Szumski, Komendant Powiatowy Policji  mł. insp. Krzysztof Sztejka, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego  Władysław Rudowicz, Powiatowy Inspektor Sanitarny Arleta Miśkiewicz, Burmistrz Zbąszynka  Wiesław Czyczerski, Wójt Gminy Lubrza  Ryszard Skonieczek, Wójt Gminy Szczaniec  Krzysztof Neryng, Emerytowany Komendant Powiatowy PSP w Świebodzinie st. bryg. w st. spocz. Zygmunt Rogowski, Dyrektor IKEA Industry Zbąszynek Wojciech Waligóra.
Oficjalną część obchodów rozpoczął Komendant Powiatowy PSP bryg. Janusz Drozda podsumowując rok pracy strażaków zawodowych i strażaków ochotników. Podziękował również za zaangażowanie w działania ratowniczo-gaśnicze.Następnie odbyło się  wręczenie awansów na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia i uhonorowania za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej.
Odczytano również okolicznościowe listy gratulacyjne przesłane przez  Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych Mariusza Błaszczaka oraz Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej generała bryg. Leszka Suskiego.
Po oficjalnych uroczystościach odbył się piknik strażacki, w którym udział wzięli goście i mieszkańcy Gminy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

57Galeria zdjęć: Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

Ranking Gmin Zrównoważonego Rozwoju w ujęciu regionalnym rozstrzygnięty!

26 maja br. podczas IV Lubuskiego Forum Samorządowego, które odbyło się  w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, wręczono nagrody laureatom – gminom wiejskim, miejsko – wiejskim oraz miejskim w Rankingu Gmin Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego województwa lubuskiego za rok 2016. Nagrody wręczali Marszałek Województwa Lubuskiego  Elżbieta Anna Polak oraz prof. nzw dr hab. Eugeniusz Sobczaka z Politechniki Warszawskiej. Gmina Zbąszynek zajęła 1 miejsce w kategorii gmin miejsko - wiejskich  w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego oraz 1 miejsce w Rankingu Samorządów województwa lubuskiego osiągających największy wzrost  liczby osób pracujacych na 1000 mieszkańców w latach 2003-2015 w kategorii gmin miejsko-wiejskich.
Więcej informacji i zdjęć na stronie  Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego.
 

Załączniki

Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Uratuj Życie”

24 maja br. w Zbąszynku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji  odbył się Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Uratuj Życie”, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe  oraz PSSE w Świebodzinie.
W tegorocznej IX edycji konkursu  udział wzięły 5-osobowe reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Świebodzińskiego oraz Publiczne Gimnazjum w Radoszynie oraz nr 1 i nr 3 w Świebodzinie.  
Celem konkursu było poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kształtowanie świadomości i postaw uczniów sprzyjających bezpieczeństwu własnemu i osób postronnych.
Uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną. Konkursowe zmagania szkoły ukończyły na następujących miejscach:
1. Gimnazjum nr 3 w Świebodzinie
2. Gimnazjum nr 1 w Świebodzinie
3. Liceum Ogólnokształcące w Świebodzinie
4. Powiatowy Zespół Szkół Technicznych i Zawodowych
5. Gimnazjum w Radoszynie
6. Zespół Szkół Technicznych w Zbąszynku
Po ogłoszeniu wyników Starosta Świebodziński Zbigniew Szumski , wspólnie z Burmistrzem Zbąszynka  Wiesławem Czyczerskim oraz Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Świebodzinie  - Arletą Miśkiewicz - pogratulowali wszystkim uczestnikom i opiekunom wspaniałej rywalizacji i doskonałej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
Dodatkowo strażacy ochotnicy z OSP Zbąszynek oraz JRG Świebodzin przeprowadzili symulację wypadku i ratowania poszkodowanych. Pomocy przy organizacji konkursu udzieliły również służby policyjne, medyczne oraz jednostki szkoleniowe.
Więcej informacji i zdjęć na stronie OSiR i Starostwa Powiatowego.

95. Rocznica Związku Polaków w Niemczech

20 maja br. w Dąbrówce Wlkp. odbyły się uroczystości w 95. rocznicę utworzenia Związku Polaków w Niemczech. W obchodach udział wziął Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, a prowadzącymi uroczystość byli Dyrektor SP w  Dąbrówce Wlkp. Ewa Kubicka oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur. Inauguracją obchodów było złożenie kwiatów pod pomnikiem  poległych w czasie wojny na cmentarzu parafialnym w Dąbrówce Wlkp. Uroczyste obchody rozpoczęto od wystąpień uczniów i zaproszonych gości  przypominających historię i znaczenie znaku Rodła  dla wsi Dąbrówka Wlkp.  Część oficjalną uświetniły występy zespołu śpiewaczego Dąbrowszczanka, Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca im. Tomasza Spychały (grupa dziecięca) oraz Kapeli Koźlarskiej działającej przy Szkole Podstawowej.  Gościnnie zaprezentował się zespół „Rodlanie” z Zakrzewa, który od ponad 10 lat współpracuje ze Szkołą  w Dąbrówce Wlkp. w obszarze Rodła.
W trakcie uroczystości wręczono okolicznościowe medale dla mieszkańców i działaczy wsi. Mieszkańcy oraz zaproszeni goście wzięli udział we Mszy Św., a następnie złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicą poświeconą pomordowanym w obozach koncentracyjnych.  Salwą z armaty oddano hołd poległym. Wspólne świętowanie przy torcie rozpoczęło odbywającą się tego dnia w Dąbrówce Wlkp. Noc Muzeów, w trakcie której na scenie zaprezentowali się uczniowie i przedszkolaki z Dąbrówki Wlkp., wokalistki ze Studia Piosenki ze Zbąszynka, Grupa Wokalna Akademia oraz Kapela Wuja Felka z Templewa. Cały czas otwarta była również Izba Pamięci oraz wystawa poświęcona historii Dąbrówki oraz Szkoły. Na zakończenie obchodów Nocy Muzeów wystąpił kabaret „Klakoty”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

33Galeria zdjęć: 95.Rocznica Związku Polaków w Niemczech

Zbąszynek na rowery 2017

Już po raz kolejny w ramach wyścigu kolarskiego odbyła się akcja rowerowa dla mieszkańców „Zbąszynek na rowery” oraz  „I Zbąszynecki Dzień bez samochodu”. W tym dniu każda osoba, która przyjechała swoim jednośladem pod bramę ustawioną przed Urzędem Miejskim otrzymała okolicznościową naklejkę. Ponad 1000 wydanych naklejek świadczy o bardzo dużym zainteresowaniu akcją. W godzinach popołudniowych odbył się przejazd rekreacyjny dla mieszkańców, którzy otrzymali koszulkę z nowej kolekcji Sportowy Zbąszynek & Gmina na właściwym torze. Przejazd rozpoczęły przedszkolaki, które pokonały trasę od Domu Kultury do Placu Dworcowego i spowrotem. Następnie blisko 550 osób stanęło na starcie przejazdu rekreacyjnego, który odbył się na trasie wyścigu. Na koniec w amatorskim sprincie czasowym zmierzyli się mieszkańcy Gminy Zbąszynek oraz goście. Najlepszy czas uzyskał Marek Bonecki, drugie miejsce zajął Filip Pendrak, a  trzecie Piotr Przybył.
Dziękujemy za liczny udział mieszkańców i zgodnie z deklaracją Burmistrza Wiesława Czyczerskiego zapraszamy na kolejny wyścig za rok. Dziękujemy również wszystkim jednostkom zaangażowanym organizację wyścigu. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

66Galeria zdjęć: Zbąszynek na rowery

XXV Międzynarodowy Wyścig Kolarski Bałtyk - Karkonosze Tour w Zbąszynku

19  maja br. przez Gminę Zbąszynek przejeżdżał wyścig kolarski, organizowany w ramach XXV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk – Karkonosze Tour. Kolarze w ramach III etapu na trasie Zbąszynek - Zbąszynek przejechali 116,1 km. W wyścigu wzięło udział wielu utytułowanych polskich i zagranicznych kolarzy - 17 ekip z 10 krajów.
Najszybszy na mecie był Maximilian Beyer z Niemiec wyprzedzając Grzegorza Stępniaka z Polski i Andriy Luluk z Ukrainy.  Dekoracja najlepszych kolarzy odbyła się zaraz po wyścigu. Puchar zwycięzcy etapu wręczył Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, a poszczególnym zwycięzcom premii lotnych sponsorzy.
Tegoroczny Międzynarodowy Wyścig Kolarski Bałtyk -  Karkonosze Tour odbywał się w dniach 16-21 maja 2017 roku. Wyścig składa się z prologu i VI etapów. Rywalizacja rozpoczęła się 16 maja 2017 roku prologiem w Kołobrzegu, a cały wyścig zakończył się w Karpaczu. Bałtyk-Karkonosze Tour to międzynarodowy, etapowy wyścig kolarski, zaliczany do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour. Jest to druga impreza kolarska w Polsce po Tour de Pologne.
Historia organizacji wyścigu „Bałtyk Karkonosze Tour” sięga 1993 roku. Jej inicjatorami byli działacze Towarzystwa Cyklistów „Sudety” w Wałbrzychu: Janusz Maceluch, Kazimierz Pisarek i Andrzej Nowakowski. Pierwszy wyścig rozegrany został w dniach 29.06-4.07.1993 roku jako „Karkonosze Tour” . W 1996 roku wyścig został ujęty w Kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI w kat 2,5 i od tego czasu wyścig zaliczany jest do największych imprez kolarskich w swojej kategorii w Europie Środkowej.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie OSiR.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

38Galeria zdjęć: XXV Międzynarodowy Wyścig Kolarski

17 Gala Regionu Kozła

12 maja br. w Domu Kultury w Kargowej odbyła się doroczna Gala Regionu Kozła. Uroczysta Gala rozpoczęła się od przekazania władzy nowemu staroście Regionu Kozła. Po 2 latach pełnienia funkcji starosty Burmistrz Trzciela Jarosław Kaczmarek przekazał ją Burmistrzowi Kargowej Jerzemu Fabisiowi. Wicestarostą został Jacek Kolesiński (Wójt Siedlca) i to on za dwa lata przejmie funkcję starosty.
W trakcie Gali odbyło się wręczenie Nagród Regionu Kozła oraz po raz pierwszy wręczenie odznaczeń Zasłużonym dla Regionu Kozła.     
Nagrody RK (kategoria indywidualna) otrzymała Łucja Górna z Chrośnicy (gm. Zbąszyń) i Jadwiga Hirt z Grójca Wielkiego (gm. Siedlec). Nagrodę RK (kat. zbiorową) przyznano zespołowi Wesele Przyprostyńskie (gm. Zbąszyń). Tegoroczną nagrodę RK Honorową (dla osoby spoza Regionu) otrzymała Monika Ewa Michalik (gm. Trzciel), a nagrodę  RK (dla firm) Karczma Taberska Jolanty i Marka Taberskich z Janowca (gm. Babimost). Odznaczenia „Zasłużony dla Regionu Kozła” przyznano Panu Marianowi Dobakowi ze Zbąszynka i Andrzejowi Apolinarskiemu z Kargowej. W części artystycznej wystąpi zespół Trio Taklamakan.
Więcej informacji i zdjęć na stronie LGDRK.
Poniżej przedstawimy sylwetkę Pana Mariana Dobaka.
Pan Marian Dobak jest wieloletnim mieszkańcem Zbąszynka, działaczem społecznym, mocno związanym z budowaniem powojennej rzeczywistości. Urodził się 30 lipca 1933 r. w miejscowości Szypłów (powiat Jarocin, woj. Wielkopolskie). Z rodzicami przeprowadził się do Szczańca. Tam skończył szkołę podstawową, a następnie szkołę średnią (klasy 8-10) w Świebodzinie, gdzie zdał maturę oraz w Nowej Soli, gdzie zdał maturę pedagogiczną. W latach 50’ przeprowadził się z rodzicami do Zbąszynka. Ukończył Szkołę Wyższą na kierunku Pedagogika Kulturalno – Oświatowa (tytuł magistra), robił też dużo kursów doskonalących. Był jednym z pierwszych absolwentów Szkoły Muzycznej I stopnia w Zbąszyniu (akordeon i skrzypce). Grał w kwartecie akordeonowym, grał też w orkiestrze symfonicznej. Po maturze w latach 1953-1958 pracował jako nauczyciel nauki śpiewu w Szkole Podstawowej w Szczańcu, a następnie w Szkole Podstawowej w Zbąszynku (w latach 1958 – 1970). 1 lutego 1970 roku został kierownikiem Domu Kultury w Zbąszynku.
DZIAŁALNOŚĆ:
W latach 60’ do 80 ‘ – prowadził ognisko muzyczne – gra na akordeonie, nauka śpiewu, kształcenie słuchu, gdzie wykształcił ponad 200 muzyków.
W latach 70’ do 1989r. ’ – prowadził grupę wokalną „Wesołe Nutki”. Wyuczył kilka pokoleń. Grupa zdobywała nagrody i wyróżnienia ogólnopolskie.
Od 1973r. do dzisiaj… - prowadzi spotkania Brydżowe dla dorosłych. Największe osiągnięcie to Liga Okręgowa.
15 maja 1979r. – został wyróżniony odznaką ZASŁUŻONY DZIAŁACZ KULTURY przez Ministerstwo Kultury i Sztuki Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
05 września 1984r. – odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski  - Uchwałą Rady Państwa.  Za jego kadencji w Domu Kultury odbywały się zajęcia: plastyczne, recytatorskie, teatralne, taneczne, działała Orkiestra Dęta (Kolejowa) i Kapela Koźlarska.
31 lipca 1993r. zakończył pracę w DK, w związku z przejściem na emeryturę.
Od 1989r.do dzisiaj prowadzi chór Millenium, działający przy Kościele Parafialnym w Zbąszynku. Od początku swojej działalności Chór uświetniał głównie liturgię sakralną i różne uroczystości o charakterze religijnym, również poza granicami Gminy. Dzięki ciężkiej i efektywnej pracy dyrygenta Pana Mariana Dobaka i chórzystów dzisiejszy repertuar chóru to muzyka religijna pochodząca z różnych okresów dziejowych.
Zarządzeniem Burmistrza Zbąszynka z dn. 9 listopada 2010 roku Pan Marian Dobak, za szczególne zasługi na rzecz rozwoju i promocji Gminy Zbąszynek został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Gminy Zbąszynek”. Również za całokształt pracy zawodowej i społecznej otrzymał Tytuł Człowieka Roku 2012 w kategorii „Kultura w Gminie Zbąszynek” przyznawanego przez Fundację „Spieszmy Się”.
Prywatnie mąż, ojciec Anny i Krzysztofa, dziadek 6 wnucząt,  jeden z wnuków idzie muzycznie w ślady dziadka. Ukończył na ten moment Szkołę Muzyczną I stopnia.
W trakcie swojej działalności zawodowej i artystycznej otrzymał wiele nagród i wyróżnień, jednak wrodzona skromność nie pozwala mu się tym chwalić.
Zawsze cieszył się zaufaniem i poparciem społecznym, do dziś podawany jako wzór do naśladowania dla młodszych pokoleń. Podczas swojej wieloletniej aktywności społecznej budował i promował dobre imię Gminy Zbąszynek oraz Regionu Kozła.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: 17 Gala Regionu Kozła

Powołanie Rady Seniorów Gminy Zbąszynek

Wspólne działania organizacji pozarządowych z terenu Gminy Zbąszynek, skupiających w swych szeregach seniorów i działających na rzecz poprawy jakości życia osób w wieku 60+, wzmocnienie integracji międzypokoleniowej oraz kształtowanie w społeczeństwie pozytywnego obrazu seniorów, to postanowienia Partnerstwa Społecznego podpisanego 15 maja br. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury w Zbąszynku. Dziesięciu Partnerów z Gminy w obecności Burmistrza Zbąszynka Wiesława Czyczerskiego podpisało Akt Założycielski Rady Seniorów Gminy Zbąszynek.
W trakcie spotkania Burmistrz Zbąszynka omówił najważniejsze cele polityki społecznej samorządu, do których należy polityka senioralna i główne działania realizowane i planowane na rzecz poprawy funkcjonowania osób starszych w naszej Gminie.  Burmistrz wyraził pełną gotowość współpracy z powołaną właśnie Radą i uczestniczenie w spotkaniach.
W skład Rady Seniorów Gminy Zbąszynek weszli: Kazimiera Wolska i Iwona Lichtarowicz - Dzienny Dom „Senior-Wigor” w Zbąszynku, Mirosław Małecki i Andrzej Kujawski  - Terenowa Organizacja Emerytów i Rencistów Kolejowych, Tadeusz Radom - Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Walerian Furman i Czesław Piechowiak - Stowarzyszenie Klub Seniora „Pogodna Jesień”, Jan Mikuła i Władysław Kozak - Świebodziński Związek Kresowian Koło Terenowe Kosieczyn, Stefania Ratajczak i Stefan Gołek - Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Zbąszynek, Piotr Cegłowski i Gabriela Grzeszkowiak - Zbąszynecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Włodzimierz Kłos i Andrzej Janas - Zespół Śpiewaczy „Dąbrowszczanka”, Gabriela Mazur i Agnieszka Budych – Koło Gospodyń Wiejskich, Dąbrówka Wlkp, Maria Dobry i Monika Hanysz - Koło Gospodyń Wiejskich, Kosieczyn.
Podczas spotkania Rada Seniorów wyłoniła ze swego składu siedmioosobowy Zarząd, w skład którego weszli: Andrzej Kujawski, Czesław Piechowiak, Andrzej Janas, Stefania Ratajczak, Jan Mikuła, Piotr Cegłowski, Maria Dobry. Przewodniczącym Rady Seniorów   został wybrany jednogłośnie Jan Mikuła, a zastępcą Maria Dobry. Na zakończenie spotkania przedstawione i pozytywnie zaopiniowane zostały  główne założenia opracowanego Programu Wsparcia i Aktywności Osób Starszych w Gminie Zbąszynek na lata 2017-2020.
Organizatorami spotkania założycielskiego byli Krzysztof Krzywak i Katarzyna Rucioch.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Rada Seniorów Gminy Zbąszynek

1 ... 52 53 54 55 56 ... 70 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego