Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

KONCERT GALOWY

W poniedziałek, 09 października 2017 r. w  sali widowiskowej odbył się koncert inaugurujący Zbąszynecki Tydzień Seniora. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: włodarze gminy Zbąszynek (Zastępca Burmistrza Zbąszynka Jan Makarewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur), włodarze powiatu oraz kierownicy jednostek organizacyjnych, a także  seniorzy i seniorki z gminy Zbąszynek.
Koncert rozpoczął się od inauguracji VI roku akademickiego ZUTW. Do udziału w kolejnych zajęciach zapraszali Maria Jokiel i Piotr Cegłowski (członkowie zarządu). Słuchacze odśpiewali dumnie Gaudeamus. Wokalnie na scenie zaprezentowała się grupa wokalna Akademia, działająca przy ZUTW. W dalszej części koncertu wystąpił zespół śpiewaczy Dąbrowszczanka i zespół taneczny „Tęcza”. Część artystyczną zakończył występ seniorów z Domu Dziennego Senior – Wigor. Tegoroczną gwiazdą wieczoru byli soliści scen poznańskich w osobach: Agnieszka Wawrzyniak i Bartosz Kuczyk. Artyści wystąpili w programie „Zaczarowany świat operetki”, prezentując arie i duety z operetek i musicali. Występ został nagrodzony owacjami na stojąco. Po koncercie, w sali kameralnej odbyły się rozmowy kuluarowe przy przepysznym torcie.
W tym roku w uroczystości nie wzięli udziału najstarsi seniorzy w naszej Gminie. Niemniej jednak w dalszym ciągu tytuł należy do Pana Jana Banacha (31.12 skończy 100 lat) i do Pani Marty Schmidchen (w styczniu skończyła 100 lat). Naszej cudownej parze życzymy dużo zdrowia.
Organizatorami koncertu byli:
Zbąszynecki Ośrodek Kultury
Dzienny Dom Senior - Wigor

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: KONCERT GALOWY

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego