Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Międzynarodowe Spotkania ze Smakiem 2019

7 września 2019 r. w Kręcku odbył się punkt kulminacyjny projektu pn. „Międzynarodowe Spotkanie ze Smakiem 2019”, który realizowała  Gmina Zbąszynek wspólnie z parterem z Peitz (Niemcy).
 
„Międzynarodowe Spotkanie ze Smakiem 2019“ to spotkanie społeczności wiejskich i miejskich, którego celem było zgłębienie wiedzy na temat zwyczajów i kultury polskiej, poznanie tradycji kulinarnych kuchni polskiej i niemieckiej, integracja mieszkańców miast partnerskich oraz  promocja uczestniczących w projekcie miast: Zbąszynka i Peitz.
W ramach realizacji projektu odbyło się spotkanie grupy roboczej,  podczas którego przedstawiciele delegacji miast partnerskich podsumowali wspólnie zrealizowane projekty oraz zaprezentowali planowane do realizacji w bieżącym roku. Jedną z tegorocznych atrakcji był Kiermasz Potraw Regionalnych przygotowany przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich oraz przedstawicieli Peitz. W ramach Kiermaszu Potraw Regionalnych mieliśmy okazję spróbować tradycyjnych potraw mięsnych, marynowanych klopsików, racuchów, ciast, bułeczek, drożdżówek oraz tradycyjnej pajdy chleba. Dla wszystkich prezentujących pań i panów przygotowano pamiątkowe dyplomy i upominki, w ramach rozstrzygniętego konkursu. Dodatkową atrakcją były koncerty i występy artystów lokalnych, zarówno z Polski jak i z Niemiec.
 
W godzinach popołudniowych miał zostać rozegrany Międzynarodowy Turniej Wsi i Miast z udziałem drużyn reprezentujących wszystkie sołectwa z naszej Gminy oraz miasta partnerskie. Sołectwa i miasta miały rywalizować ze sobą w sześciu konkurencjach: gąbka, sprawne nogi, rzut workiem, wczasy Balbiny, kręgle po strażacku, oraz buszujący w zbożu. Niestety z powodu złych warunków pogodowych Turniej Wsi i Miast musiał zostać odwołany.
Organizatorem Turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zbąszynku.
 
W godzinach wieczornych gospodarze, oraz zaproszeni goście z Peitz bawili się podczas biesiady tanecznej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: Międzynarodowe Spotkanie ze Smakiem 2019

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego