Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Jubileusz Złotych Godów!

27 par małżeńskich z Gminy Zbąszynek świętowało 6 czerwca Jubileusz Złotych Godów, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Tak piękny jubileusz warto świętować, żeby uzmysłowić sobie i innym, że życie jest szansą, którą warto wykorzystać, obowiązkiem, który warto wypełnić, wysiłkiem, który warto podjąć i bogactwem, którym można dzielić się z innymi.
Uroczyste spotkanie odbyło się w restauracji „Pod Semaforem”, gdzie gości witali Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Barbara Niemiec-Kromska.
Honorowymi gośćmi uroczystości byli małżonkowie: Elżbieta i Edward Baranowscy, Wanda i Jerzy Buśko, Danuta i Jerzy Chliszcz, Maria i Janusz Cieślak, Stanisława i Lech Dawidowscy, Irena i Adam Dąbrowscy, Teresa i Bogdan Dolińscy, Zofia i Bernard Grąs, Eugenia i Stanisław Jokiel, Irena i Henryk Kaczmarek, Marianna i Andrzej Kaźmierczak, Gabriela i Zygmunt Lupa, Irena i Franciszek Łęczyccy, Ludwika i Józef Łysakowscy, Danuta i Stanisław Małycha, Maria i Jan Mazur, Halina i Eugeniusz Mielcarek, Urszula i Tadeusz Niewola, Irena i Jan Nowak, Zofia i Lech Panek, Genowefa i Andrzej Prüfer, Mieczysława i Kazimierz Rolla, Cecylia i Leon Spychała, Krystyna i Czesław Szulc, Bernadeta i Czesław Śmiałek, Bogumiła i Edmund Wróblewscy, Stefania i Czesław Ratajczak.
W dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, Burmistrz Zbąszynka wystąpił z wnioskiem do Prezydenta RP o wyróżnienie „Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" par małżeńskich, które mieszkają na terenie naszej Gminy i zawierały małżeństwo w 1969 roku. Dostojni jubilaci otrzymali medale z rąk Burmistrza Wiesława Czyczerskiego.  Każda z wyróżnionych par otrzymała pamiątkowe dokumenty i kwiaty. Nie zabrakło okolicznościowego tortu i szampana. Na koniec parę słów powiedział przedstawiciel emerytowanych nauczycieli Pan Bogdan Doliński, oraz Pan Jan Mazur.
Wyrażając swój podziw i uznanie przedstawiciele władz samorządowych życzyli jak najlepszego zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki najbliższych na wiele następnych lat.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

35Galeria zdjęć: Złote Gody 2019

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego