Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Spotkanie z mieszkańcami

10 lipca br. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyło się cokwartalne spotkanie Burmistrza Zbąszynka Wiesława Czyczerskiego z mieszkańcami. W spotkaniu uczestniczyli również Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur oraz Przewodniczący Rady Powiatu Alojzy Jokiel. Tytułem wstępu Burmistrz Zbąszynka podsumował ważniejsze wydarzenia i inwestycje w Gminie Zbąszynek w 2 kwartale 2018 roku: zmiana na stanowisku Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zbąszynku, w związku z przejściem na emeryturę pani Małgorzaty Czaczyk, nowym Dyrektorem Szkoły od 1 września br. będzie pani Anna Szczesiak, brak wykwalifikowanych nauczycieli przedmiotów zawodowych, problemy w służbie zdrowia w związku z osiąganiem przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej wieku emerytalnego, remonty w budynkach szkolnych w okresie wakacyjnym, rozpoczęcie budowy hali sportowej, budowa ścieki rowerowej na odcinku Chlastawa – Kosieczyn, rozstrzygnięcie przetargu na remont ulicy Dworcowej w Dąbrówce Wlkp., przygotowania do przetargu związanego z modernizacją oczyszczalni ścieków, termomodernizacja budynku przedszkola w Zbąszynku.
Burmistrz zaprosił również mieszkańców na obchody 75 rocznicy  Krwawej niedzieli, obchodzonej 11 lipca, które  odbędą się pod pomnikiem „Źródło” przy Placu Dworcowym. W dalszej części spotkania Przewodniczący Rady Miejskiej podsumował prace Rady Miejskiej w 2 kwartale, na co złożyło się m.in. udzielenie absolutorium Burmistrzowi Zbąszynka, bezpieczeństwo publiczne oraz przedstawił plan pracy do kolejnych wyborów samorządowych,  przypadających w listopadzie br.
Na zakończenie spotkania pytania zadawali mieszkańcy, a dotyczyły one m.in. problemów z oświetleniem na odcinku ulicy Topolowej  przy ogródkach działkowych, znaczenia dla mieszkańców wpisania układu urbanistycznego miasta Zbąszynek do rejestru zabytków. Burmistrz podziękował wszystkim przybyłym na spotkanie i zaprosił na kolejne po zakończeniu 3 kwartału.     

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Spotkanie z mieszkańcami

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego