Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Zawody sportowo – pożarnicze Regionu Kozła

Po ponad 10 letniej przerwie, decyzją Kapituły Regionu Kozła i Zarządu LGD RK, postanowiono wznowić jeden z istotnych elementów integracji regionu – współzawodnictwo straży pożarnych. Ustalono, że w tym roku zawody sportowo – pożarnicze zorganizuje gmina Trzciel, która  przeprowadziła także zawody dla swoich drużyn z terenu  gminy. Imprezę przeprowadzono 30 czerwca na stadionie miejskim w Trzcielu.
W szranki stanęli druhowie strażacy z wszystkich gmin Regionu Kozła. Zawody poprzedził przemarsz przez centrum miasta strażaków oraz wozów bojowych z uruchomionymi syrenami na stadion miejski. Na płycie boiska prowadzący paradę złożył meldunek burmistrzowi Trzciela – Jarosławowi Kaczmarkowi o gotowości do odbycia zawodów. Zawody  przeprowadzono zgodnie z obowiązującym w strażach pożarnych regulaminem, a sędziami byli  strażacy zawodowi z PSP z Międzyrzecza. Na ostateczną klasyfikację  składało się zdobycie punktów w dwóch konkurencjach- biegu sztafetowym oraz   w części bojowej. Zawodnicy  zaczęli swoje zmagania od biegu sztafetowego z przeszkodami, podczas którego musieli m.in. wykonać czynności imitujące obsługę urządzeń pożarniczych, przeskoczyć płotek, przebiec po równoważni i uzyskać jak najlepszy czas . Potem rozegrano tzw. bojówkę. Zawodnicy musieli odpalić motopompy, rozwinąć strażackie węże oraz strącić strumieniami wody pachołki z tworzywa sztucznego i wprawić w ruch obrotowy wiatraczek. Liczył się czas, ale także precyzja, gdyż za każdy błąd sędziowie naliczali zawodnikom punkty karne. Po weryfikacji i zsumowaniu wszystkich punktów ustalono listę kolejności drużyn w zawodach regionalnych. Najlepszymi w tym współzawodnictwie okazali się strażacy z Kargowej. Kolejne miejsca przypadły dla: Babimostu, Siedlca ( gminę reprezentowali strażacy ze Starej Tuchorzy), Zbąszynka, Trzciela i Zbąszynia.
Puchary ufundowane przez  Lokalną Grupę Działania Regionu Kozła   wręczał starosta – Jerzy Fabiś w asyście prezesa LGD – Witolda Silskiego, który przekazał także najlepszej drużynie talon 500 złotowy na zakup wyposażenia  W zawodach OSP z gminy Trzciel wystartowały drużyny z Lutola Suchego, Lutola Mokrego, Brójec, Chociszewa, Siercza i Trzciela.  Imprezę zakończono wspólnym posiłkiem przygotowanym przez organizatorów ze środków przyznanych przez Kapitułę RK. 
Zródło: LGDRK

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Zawody sportowo – pożarnicze Regionu Kozła

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego