Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

  • 16-05-2018

WIELKI TEST – HISTORIA ZBĄSZYNKA

We wtorek, 15 maja br. w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbył się w sali tanecznej Wielki Test o Zbąszynku. W teście wzięło udział 10 zaproszonych drużyn: CKZiU Zbąszynek, Dzienny Dom Senior-Wigor, NP. Pod Muchomorkiem, Ośrodek Pomocy Społecznej, Szkoła Podstawowa Pomnik Rodła w Dąbrówce Wlkp. wraz z Przedszkolem w Dąbrówce Wlkp., Szkoła Podstawowa im. II Armii Wojska Polskiego w Zbąszynku, Szkoła Podstawowa im. Marcina Rożka w Zbąszynku, Urząd Miejski oraz Zbąszynecki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Na teście nie pojawiła się druga połowa z drużyny Radnych Miejskich – w związku z tym drużyna w dwuosobowym składzie nie wzięła udziału w teście.
Tuż przed rozpoczęciem, nastąpiła prezentacja drużyn. Każdy uczestnik otrzymał amulet na szczęście. Amulety wykonali uczestnicy zajęć twórczych. Dyrektor ZOK, Malwina Kubicka przedstawiła zasady konkursu. W rundzie I drużyny odpowiadały na pytania otwarte (3 pytania na jedną drużynę), w rundzie II na ekranie wyświetlane były zdjęcia, które należało opisać. W rundzie III pytania były z możliwością wyboru poprawnej odpowiedzi. Każda z drużyn mogła zdobyć w trzech rundach max 9 punktów. W ten, o to sposób do Wielkiego Finału weszła drużyna z SP Dąbrówka Wlkp. (9pkt.) O drugie miejsce w finale walczyły drużyny: CKZiU, DD Senior – Wigor, OPS Zbąszynek, SP Kosieczyn, Urząd Miejski i ZUTW Zbąszynek. W dogrywce, która polegała na odpowiadaniu na pytania z karty – drużyna z OPS Zbąszynek udzieliła najwięcej poprawnych odpowiedzi. W wielkim finale uczestnicy odpowiadali na 10 pytań. Po dwóch porażkach SP Dąbrówka Wlkp. zwycięzcą I Wielkiego Testu o Zbąszynku została drużyna z Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Drugie miejsce zajęła SP Dąbrówka Wlkp., a trzecie SP Kosieczyn.
Dodatkowo, w trakcie testu padały także pytania do publiczności. Za prawidłowe odpowiedzi Joanna Spychała (kierownik dz. Biblioteki) wręczała drobne upominki. Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały certyfikaty a zwycięskie drużyny nagrody rzeczowe. GRATULUJEMY!
Organizacja testu była dla pracowników ZOK ogromnym przedsięwzięciem. Przygotowano blisko 150 pytań i ponad 100 plansz multimedialnych. Gra świateł i dobrane dźwięki symulowały studio telewizyjne. Czy nam się udało? – oceńcie sami.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16Galeria zdjęć: WIELKI TEST HISTORII ZBĄSZYNKA

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego