Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Spotkanie z mieszkańcami

10 kwietnia br. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyło się kwartalne spotkanie Burmistrza Zbąszynka Wiesława Czyczerskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Mazura z mieszkańcami. Na wstępie Burmistrz Zbąszynka podsumował I kwartał 2018 roku, a przede wszystkim wykonane i planowane inwestycje: realizacja projektu edukacyjnego w CKZiU w Zbąszynku, rozstrzygnięcie przetargu na budowę hali sportowej, realizacja projektu budowy ścieżek rowerowych wspólnie z Gminami Babimost i Kargowa, budowa i przebudowa chodników i dróg w Kosieczynie, Kręcku i Dąbrówce Wlkp., przejęcie zadania od Starostwa Powiatowego związanego remontem ulicy Dworcowej w Dąbrówce Wlkp. i możliwości uzyskania dofinansowania do realizacji tego zadania, nawet po rozpoczęciu realizacji inwestycji, przygotowaniach do przetargu na modernizację oczyszczalni ścieków i termomodernizacji budynku przedszkola w Zbąszynku, modernizacji stacji uzdatniania wody. Burmistrz wspomniał również o przypadkach umieszczania odpadów komunalnych w pojemnikach na śmieci znajdujących się na terenie miasta.
Następnie Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur podsumował prace Rady w I kwartale 2018 roku, na co złożyło się m.in. analiza działalności jednostek organizacyjnych Gminy oraz planowane prace w II kwartale: analiza funkcjonowania służby zdrowia, wykonania budżetu i udzielenie absolutorium Burmistrzowi, porządek publiczny, jednostki OSP, straż  miejska i policja.
W dalszej części spotkania pytania zadawali mieszkańcy, a dotyczyły one: funkcjonowania PSZOK i możliwości wywozu odpadów biodegradowalnych w wiekszej ilości w szczególności w okresie wiosennym i jesiennym, remontu ulicy Zielonogórskiej i pomocy doraźnej w usprawnieniu przejazdu zniszczoną nawierzchnią, zasad parkowania na ulicy Zbąszyńskiej, utylizacji odpadów na ogródkach działkowych i wycinki drzew na ich terenie, szczegółów dotyczących remontu ulicy Małej w Dąbrówce Wlkp., oświetlenia i oznakowania, utwardzenia i likwidacji dziur na ulicy Polnej w Dąbrówce Wlkp., pożaru w zakładzie  przetwórstwa odpadów Wexpool, naprawy studzienki kanalizacyjnej na ulicy Topolowej.
Dziękujemy zainteresowanym mieszkańcom za udział w spotkaniu, na kolejne zapraszamy w lipcu br.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11Galeria zdjęć: Spotkanie z mieszkańcami

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego