Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Zbąszynek - " Nie nowotworom u dzieci - Rodzicu dostrzeż objawy"

13 i 14 marca 2018 r. Fundacja Ronalda McDonalda we współpracy ze Stowarzyszeniem Łatwo Pomagać oraz Gminą Zbąszynek przeprowadziła  kompleksowe badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.
Badania miały na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania były realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów Top Medical Lublin. Opiekę nad ambulansem sprawował przedstawiciel Fundacji, a w pracy pomagali wolontariusze Stowarzyszenia. 
Ambulans Fundacji to jedyny tego typu pojazd w Europie. Jest to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Ambulans taki może zaprosić każda osoba prywatna, lub władze miasta w celu przeprowadzenia w konkretnej miejscowości badań profilaktycznych USG.
Wizyta ambulansu w Gminie Zbąszynek została zorganizowana dzięki inicjatywie mieszkanki Zbąszynka Pani Agnieszce Dzieciątkowskiej – wiceprezes Stowarszenia „Łatwo Pomoagać”, we współpracy z Gminą Zbąszynek i  dzięki poparciu Burmistrza Zbąszynka Wiesława Czyczerskiego. Do projektu zostali zaproszeni partnerzy finansowi: Rzeźnictwo „Zyguła” Zbąszynek, Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. Poznań, Starostwo Powiatowe w Świebodzinie i przedstawiciel Zarządu Powiatu, GBS Międzyrzecz, Apteka „Moderna” Zbąszynek, ViaVac Wolsztyn.
Równolegle do badań USG,  w budynku ZOK-u wolontariusze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz  CKUiZ Zbąszynek prowadziło zapisy do Bazy Dawców Komórek Macierzystych. Już pierwszego dnia zapisało się 35 potencjalnych dawców.
13 marca odbyło się również spotkanie  z personelem ambulansu oraz osobami zaangażowanymi w cały projekt, na którym Burmistrz Wiesław Czyczerski podziękował za pracę i zaangażowanie, dzięki którym badania mogły odbyć się na terenie naszej Gminy.
 Dzięki wizycie ambulansu  udało się przebadać około 160 dzieci. Liczny udział w badaniach świadczy o rosnącej świadomości rodziców i trosce o zdrowie w naszym mieście.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: Zbąszynek - " Nie nowotworom u dzieci - Rodzicu dostrzeż objawy"

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego