Kalendarium

Kalendarz imprez

News box

WYSTĄPIENIE ASF W GOSPODARSTWIE ROLNYM

Pełna treść informacji w załączniku.
 
czytaj dalej

RDK

Szanowni Państwo,

w grudniu 2019 r. Ministerstwo Cyfryzacji, w ramach projektu Rozwój Systemu Rejestrów Państwowych (RSRP), uruchomiło Rejestr Danych Kontaktowych (RDK), który jest kolejnym z rejestrów wchodzących w skład Systemu Rejestrów Państwowych (SRP). Do tej pory, do RDK dołączyło ponad 3 500 000 Polaków. Przekazanie danych do RDK jest dobrowolne i bezpłatne. Ponadto, w każdej chwili można je zmienić lub usunąć.

Głównym celem usług udostępnionych w ramach Rejestru Danych Kontaktowych jest ułatwienie kontaktu urzędników z obywatelami. Dzięki RDK urzędy mogą z wyprzedzeniem informować obywateli np. o kończącym się terminie ważności paszportu lub dowodu osobistego, ale i o rozpatrzeniu złożonych wniosków o świadczenia (np. 500+).

 

77. Rocznica Rzezi Wołyńskiej

11 lipca mija 77 lat od tzw. Krwawej Niedzieli podczas rzezi wołyńskiej. Była to kulminacja masowych zabójstw Polaków dokonywanych przez ukraińskich nacjonalistów. W sumie w latach 1943-45 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej zginęło ok. 100 tys. Polaków. Wydarzenia te przeszły do historii jako Zbrodnia Wołyńska.
Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski wraz z Sekretarzem Gminy Janem Makarewiczem, Przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Mazurem, przedstawicielami Świebodzińskiego Związku Kresowian – Koło Terenowe Kosieczyn, harcerzami, seniorami z Dziennego Domu „Senior-Wigor”, dziećmi ze Szkoły Podstawowej im. Marcina Rożka w Kosieczynie oraz mieszkańcami Zbąszynka oddał hołd ofiarom, składając kwiaty i zapalając znicze  pod pomnikiem  poświęconym pomordowanym mieszkańcom Kresów, przy Placu Dworcowym w Zbąszynku. Modlitwę za poległych odmówił Ksiądz Proboszcz Jerzy Kordiak.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

18Galeria zdjęć: 77. Rocznica Rzezi Wołyńskiej

Diamentowe Gody w Gminie Zbąszynek

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania ale na szczególną uwagę zasługują tak wspaniałe rocznice jak 60 - lecie pożycia małżeńskiego. W tym roku uroczystość Diamentowych Godów obchodzili Państwo Maria i Ireneusz Basińscy, Czesława i Franciszek Bil, Irena i Roman Budnik, Regina i Julian Marciniak, Łucja i Stefan Najda oraz Henryka i Aleksander Stefan.  Jubilatom, którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w spotkaniu upominki i kwiaty wręczono osobiście w miejscu zamieszkania.
W spotkaniu udział wzięli Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Barbara Niemiec – Kromska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur. Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski zwracając się do dostojnych gości, serdecznie pogratulował im wspaniałego stażu małżeńskiego oraz wręczył kwiaty i okolicznościowe upominki. Przewodniczący Rady Jan Mazur życzył Jubilatom dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, życzliwości ludzkiej, przyjaznego otoczenia oraz kolejnych pięknych jubileuszy.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13Galeria zdjęć: Diamentowe Gody 2020

Dofinansowanie na budowę Hali Sportowej

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zbąszynku powstaje nowoczesna hala sportowa. Hala będzie obiektem, na którym odbywać się będą imprezy o zasięgu regionalnym, w związku z tym Burmistrz Zbąszynka zwrócił się do Marszałka Województwa Lubuskiego z prośbą o dofinansowanie realizacji zadania ze środków samorządu Województwa Lubuskiego w ramach wsparcia jednostek samorządu terytorialnego. 8 czerwca Sejmik Województwa Lubuskiego podjął uchwałę w sprawie udzielenia Gminie Zbąszynek pomocy finansowej w formie dotacji celowej w wysokości 700 tys. zł. Uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie zadania pn. „Budowa hali sportowej w Zbąszynku” miało miejsce w Zbąszynku 24 czerwca br. W wydarzeniu udział wzięli: Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski,  Wicemarszałek Łukasz Porycki, członek zarządu Marcin Jabłoński, poseł na Sejm RP Waldemar Sługocki oraz radni Sejmiku Województwa Lubuskiego Edward Fedko i Zbigniew Kołodziej.
Budowa hali zbliża się do końca, już niedługo będzie można rozgrywać zawody w następujących dyscyplinach: piłka ręczna, piłka nożna, koszykówka, piłka siatkowa, tenis, tenis stołowy, badminton, jazda i taniec na rolkach oraz inne zawody o mniejszym wymiarze powierzchni boiska lub maty. Sala może spełniać również rolę sali widowiskowej. W budynku hali będzie można skorzystać również z siłowni, salki fitness oraz kręgielni.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: Dofinansowanie do budowy Hali Sportowej

Uzyskaj e-odpis aktu stanu cywilnego (urodzenia, małżeństwa, zgonu)

Komunikaty w związku z Koronawirusem

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa SARS-CoV-2 i w trosce o zdrowie mieszkańców Gminy Zbąszynek, Burmistrz Zbąszynka wydał komunikaty w oparciu o zalecenia Wojewody Lubuskiego, zawierające informacje dotyczące funkcjonowania instytucji i miejsc publicznych na terenie Gminy Zbąszynek.  Poniżej link do komunikatów Burmistrza Zbąszynka i Wojewody Lubuskiego.
 
czytaj dalej

Koronawirus

Likwidacja zagrożeń i zwalczanie ASF - Apel do rolników

„Segregatory pediatryczne - jestem dzieckiem"

Gmina Zbąszynek zakupiła „Segregatory pediatryczne - jestem dzieckiem", dzięki temu segregatorowi rodzice nie przegapią terminu kolejnych wizyt, będzie można również uporządkować wszystkie wyniki badań oraz zdobyć podstawową wiedzę medyczną jaką rodzice powinni posiadać.
 
Segregator składa się z trzech części:
Niebieskiej – organizacyjnej – znajdziecie w niej miejsce na najpotrzebniejsze dane, terminarz wizyt, tabelę do uzupełniania przebytych chorób oraz koperty na wyniki badań wraz z informacją o ich dostępności, pobieraniu, itp. a  także na karty informacyjne ze szpitala.
 
Zielonej – informacyjnej o dziecku zdrowym – znajdziecie w niej dużo informacji dotyczących pielęgnacji i rozwoju dziecka, począwszy od „instrukcji obsługi noworodka” poprzez karmienie piersią i mieszankami mlecznymi, rozszerzanie diety, dietę dzieci starszych, szczepienia, siatki centylowe, rozwój psychoruchowy, poradnik stomatologiczny, kompletowanie apteczki na wyjazd, po problemy związane z dojrzewaniem płciowym.
 
Czerwonej – informacyjnej o chorobach – znajdziecie w niej informacje dotyczące postępowania w przypadku najczęstszych dolegliwości wieku dziecięcego takich jak kaszel, katar, gorączka, wymioty i biegunka oraz pierwszej pomocy w stanach nagłych.
 
Wszystkie części są spersonalizowane, co stanowi nie tylko o przydatności i atrakcyjności segregatora, ale czyni go też świetną pamiątką dla dziecka, które będzie go miało.
 
Segregatory będą przekazane chętnym rodzicom, dzieci urodzonych od dnia 01.01.2019 r. którzy zgłoszą się do biura promocji Urzędu Miejskiego w Zbąszynku.
Ilość segregatorów jest ograniczona.
 
czytaj dalej
1 2 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego