Kalendarium

Kalendarz imprez

News box

Piknik Militarny

13 sierpnia, w trakcie Dni Zbąszynka, park przed Urzędem Miejskim w Zbąszynku stał się areną niezwykłego wydarzenia – Pikniku Militarnego, który zgromadził liczne jednostki wojskowe oraz społeczność lokalną w duchu wspólnej zabawy i edukacji. Piknik przekroczył oczekiwania, zapewniając zarówno wiedzę jak i rozrywkę dla odwiedzających.
W oficjalnym rozpoczęciu udział wzięli Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski.
Piknik zgromadził trzy jednostki: 17 Wielkopolską Brygadę Zmechanizowaną, 11 Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej, 4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy oraz Wojska Obrony Terytorialnej. To spotkanie różnorodnych jednostek wojskowych podkreśliło siłę i różnorodność polskiego wojska, które działa na rzecz bezpieczeństwa kraju.
Piknikowi towarzyszyła imponująca ekspozycja technologii wojskowych. Wśród prezentowanych pojazdów znalazły się m.in. czołg Leopard, imponujący RAK - moździerz samobieżny kalibru 120 mm, a także niezawodny SPZR Poprad – samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy. Do tego dołączyły kołowy transporter opancerzony Rosomak oraz potężna WR-40 Langusta – samobieżna wieloprowadnicowa wyrzutnia rakietowa. Dla wielu uczestników była to rzadka okazja, by z bliska przyjrzeć się potężnej technologii, która wspiera naszą obronność.
Jednak Piknik Militarny to nie tylko prezentacja sprzętu – to także wspólne przeżywanie i zabawa dla całych rodzin. Dla miłośników historii wojskowości i najmłodszych była przygotowana ekspozycja osprzętu oraz broni, pozwalająca zgłębić tajniki wyposażenia żołnierzy. Dla odważnych dzieciaków zorganizowano konkurs z wykorzystaniem wykrywacza min, w którym znalezienie zakopanych puszek ze słodyczami było nie lada wyzwaniem. Dla najmłodszych była też strzelnica laserowa, która z pewnością dostarczyła wiele emocji.
W trakcie Pikniku można było skosztować pysznej grochówki wojskowej. To nawiązanie do ducha wojskowej wspólnoty, w której posiłek to nie tylko pożywienie, ale także czas spędzony razem, dzieląc się doświadczeniami i historiami.
Dla tych, którzy marzą o służbie wojskowej, piknik stanowił idealną okazję do bliższego poznania codziennego życia żołnierza. Wiele jednostek zachęcało odwiedzających do zaciągnięcia się do wojska i spróbowania swoich sił.
Podsumowując, Piknik Militarny w Zbąszynku był niezapomnianym wydarzeniem, które połączyło społeczność lokalną z jednostkami wojskowymi w duchu wspólnoty, edukacji i rozrywki. Prezentacja technologii, aktywności dla dzieci i możliwość poznania blisko życia wojskowego sprawiły, że to wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

21Galeria zdjęć: Piknik militarny 2023

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego