Kalendarium

Kalendarz imprez

News box

Wizyta Wojewody Lubuskiego

13 maja Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przebywał z wizytą w Gminie Zbąszynek. W spotkaniu, Wojewodzie towarzyszył Starosta Świebodziński Zbigniew Szumski, wice-Starosta Andrzej Chromiński, radny Rady Powiatu Świebodzińskiego Michał Motowidełko oraz Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski.
Pierwszym punktem wizyty Wojewody było spotkanie z seniorami z Dziennego Domu Senior-Wigor.
Podczas spotkania Wojewoda zwiedził niewyremontowaną jeszcze część budynku, w której niedługo powstaną mieszkania chronione, przeznaczone dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami lub w podeszłym wieku. Przygotowanych będzie 11 mieszkań, inwestycja planowo zakończy się w marcu 2022 r.
W trakcie spotkania Burmistrz Zbąszynka uhonorował Wojewodę Lubuskiego Władysława Dajczaka tytułem "Przyjaciela Gminy Zbąszynek" w podziękowaniu za zaangażowanie i zrozumienie naszych koncepcji rozwojowych.
Drugim punktem wizyty było otwarcie zakończonej inwestycji pod nazwą „Budowa dróg gminnych: ul. Ogrodowa i ul. Zachodnia w Zbąszynku - etap II” dofinansowanej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Na realizację inwestycji Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 744.730 zł. Gmina Zbąszynek, jako jedna z 6 w powiecie świebodzińskim, najbardziej aktywnie aplikowała o środki rządowe – stwierdził Wojewoda dodając, że na dotychczasowe inwestycje realizowane na terenie  Gminy Zbąszynek z budżetu państwa przekazanych zostało łącznie 5.403.366 zł.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego