Kalendarium

Kalendarz imprez

News box

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Zbąszynek

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Zbąszynek rozpoczęły się już 9 listopada, w ramach wydarzenia „Szkoły dla Niepodległej”. O godzinie 11.11 we wszystkich placówkach oświatowych w Gminie Zbąszynek nastąpiło uroczyste odśpiewanie 4 zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. W dalszej części dnia w ramach obchodów uczniowie przemaszerowali ulicami Zbąszynka do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, gdzie odbył się piknik wojskowy z grochówką przygotowany przez CKZiU, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zbąszynku oraz 17 Wielkopolską Brygadę Zmechanizowaną z Międzyrzecza, która prezentowała sprzęt wojskowy. W przedsięwzięcie zaangażowane były również jednostki OSP Dąbrówka Wlkp., Zbąszynek oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Dąbrówki Wlkp.
11 listopada br. świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po Mszy Św. odprawionej w kościele parafialnym w intencji Ojczyzny, korowód niepodległościowy  przemaszerował pod pomnik Chrystusa Odkupiciela, trasą ustrojoną biało-czerwonymi girlandami, przygotowanymi przez szkoły i przedszkola z Gminy Zbąszynek. Tuż po godz. 13:30, na Skwerze Niepodległości, od Hymnu Polski rozpoczęły się oficjalne obchody. Uroczystość poprowadził komendant ZHP Zbigniew Buśko. Uczennice Szkoły Podstawowej w Zbąszynku odczytały dwa autorskie wiersze. Przemówienie wygłosił Burmistrz Wiesław Czyczerski. Uroczystość była też okazją, do odsłonięcia pamiątkowej tablicy i odczytania Aktu Erekcyjnego dobudowanych postumentów pomnika, który poświęcił Ks. Proboszcz Jerzy Kordiak. Modlitwę za poległych odmówił Ks. Dziekan Zdzisław Przybysz. Delegacje władz samorządowych, jednostek oświatowych, organizacyjnych, stowarzyszeń, klubów i mieszkańców złożyły pod pomnikiem okolicznościowe wiązanki. Po częściach oficjalnych, mieszkańcy otrzymali okolicznościowe widokówki z pieczęcią.  Spotkanie zakończyło się przy ciepłej grochówce. Wieczorem w ZOK-u odbył się koncert niepodległościowy. Na scenie wystąpiła  Grupa Poddasze (ZHP Zbąszynek)  w przepięknych utworach patriotycznych. 
Z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości w Szkole Podstawowej  w Dąbrówce Wielkopolskiej 13 listopada odbyło się "Karaoke Niepodległościowe", podczas którego uczniowie szkół podstawowych z Gminy Zbąszynek wspólne śpiewali pieśni legionowe i patriotyczne. W wydarzeniu  udział wzięli również zaproszeni gości, m.in. Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

50Galeria zdjęć: Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Zbąszynek

6Galeria zdjęć: "Karaoke Niepodległościowe"

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego