Kalendarium

Kalendarz imprez

News box

Zbąszynek na 6!

15 i 16 października 2018 r. w Warszawie odbyła się konferencja naukowa pt. "Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego". Organizatorami konferencji byli: Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska".
Obrady pierwszego dnia konferencji odbyły się w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, w których udział wziął Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski. Tematem przewodnim konferencji, podobnie jak w latach poprzednich były społeczne, prawne, gospodarcze i zarządcze aspekty zrównoważonego rozwoju.Pierwszy dzień konferencji poświęcony był m.in. prezentacji rankingu zrównoważonego rozwoju jednostek samorządu terytorialnego i wyróżnieniu najlepiej rozwijających się jednostek samorządu (gmin wiejskich, miejsko-wiejskich, miejskich oraz miast na prawach powiatu).
Miło nam poinformować że Gmina Zbąszynek zajęła 6 miejsce (rok 2016 – 8 miejsce, 2017 – 7 miejsce) w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego  w kategorii Gminy Miejsko-Wiejskie. Gmina Zbąszynek jako jedyna z województwa lubuskiego znalazła się w 10 Rankingu.
Dodatkowo Gmina Zbąszynek zajęła 3 miejsce w Rankingu Samorządów Najdynamiczniej Zwiększających Liczbę Osób Pracujących  w latach 2003-2017 w kategorii Gmina Miejsko-Wiejska.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Zbąszynek na 6!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego