Kalendarium

Kalendarz imprez

News box

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawany jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. 21 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Zbąszynku 14 par małżeńskich obchodziło ten wyjątkowy Jubileusz. Dekoracji dostojnych jubilatów, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski.
Jubilatom z okazji Złotych Godów wręczono odznaczenia, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty.  Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo: Honorata i  Ryszarda Bobrowscy, Krystyna i Andrzej Gołek, Irena i Marian Gościniak, Bronisława i Zbigniew Grzeszczak, Felicja i Kazimierz Jasińscy,  Stefania i Stanisław Kaczmarek, Izabela i Henryk Korbanek,  Kazimiera i Jerzy Kowalscy,  Halina i Jan Piosik, Teresa i Edmund Rosińscy, Irena i Tadeusz Skośkiewiczowie, Benedykta i Józef Zawadzcy,  Barbara i Franciszek Zdunek, Stanisława i Julian Ziarkiewiczowie. 
Życzenia dla Jubilatów przekazała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Barbara Niemiec-Kromska. Burmistrz Zbąszynka w krótkim przemówieniu wspomniał o  wspólnie spędzonym długim okresie życia, chwilach pomyślności i zadowolenia, ale też i momentach trudnych, gorzkich, wymagających poświęceń i wyrzeczeń. Najważniejsze jednak jest to, że wszyscy zebrani byli ze sobą w dobrych i złych chwilach. I to jest również jeden z powodów, dla których jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego jest w naszym społeczeństwie słusznie traktowany jako doniosłe wydarzenie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

32Galeria zdjęć: Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego