Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Wizyta podróżnika Pana Andrzeja Pasławskiego

W dniu wczorajszym gościliśmy w Naszym Domu zaprzyjaźnionego podróżnika Pana Andrzeja Pasławskiego, który podzielił się z nami swoimi wrażeniami i emocjami z wyprawy do Lwowa. Było to spotkanie zatytułowane: „Majówka we Lwowie”. Seniorzy słuchali bardzo uważnie. Byli zafascynowani. Niektórzy myślami wrócili do czasów swojego dzieciństwa, ponieważ stamtąd wywodzą się ich korzenie. Inni wspominali Lwów z wycieczek na które jeździli. Pan Andrzej zrobił również niesamowitą przyjemność włączając, wszystkim nam znaną piosenkę zespołu Włóczęgi „Tylko we Lwowie”. Czas minął niezwykle ciekawie. Seniorzy zadawali wiele pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
czytaj dalej

Ogólnopolska Karta Seniora

Informujemy, że każdy senior, który skończył 60 lat może bezpłatnie wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Wystarczy, że przystąpi do Programu Ogólnopolskiej Karty Seniora, wypełniając formularz zgłoszeniowy. Formularz należy samodzielnie pobrać ze strony www.glosseniora.pl , wypełnić i wysłać na adres al. J. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków, dołączając do wysyłki zaadresowaną kopertę i znaczek pocztowy oraz plastikowe zakrętki po butelkach. Zakrętki zostaną przekazane na cele charytatywne. Szczegóły dotyczące Programu oraz zasad korzystania z Ogólnopolskiej Karty Seniora dostępne są na stronie www.glosseniora.pl. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami i skorzystania z oferty.
 

Tłusty czwartek Senior Wigor

W dniu dzisiejszym w Naszym domu było gwarno, słodko i wesoło. To wszystko za sprawą tłustego czwartku. Na ten dzień, w tym roku przypadają również ostatki. Była to świetna okazja, żeby spędzić ten dzień z przyjaciółmi z Dziennego Domu „Senior+” z Kargowej. Nikt w tym dniu nie szczędził sobie łakoci. Było mnóstwo słodkości: pączki, faworki, rogaliki, ptysie. Po poczęstunku wszyscy porwali się do wspólnego tańca i szalonej zabawy. Nie zabrakło również dzielenia się doświadczeniami i przeżyciami związanymi z uczestnictwem w Dziennych Domach. Spotkanie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze. Wszystkim na twarzach dopisywał uśmiech.
czytaj dalej

Walentynki u Seniorów

  14 lutego seniorzy z Dziennego Domu Senior- Wigor świętowali Walentynki. W pięknie udekorowanej na czerwono sali, pełnej  walentynkowych akcentów, każdy z seniorów został obdarowany słodkim poczęstunkiem jakim były kremowe serduszka. Potem były tańce do których przygrywał pan Janusz i śpiewanie piosenek. Na zakończenie spotkania odbył się konkurs  „Tańca na gazecie” humor dopisywał ,a wszyscy bawili się znakomicie. Czas upłynął w miłej  i sympatycznej atmosferze. Mieszkańcy Domu po raz kolejny pokazali ,że mimo upływu lat potrafią się bawić, są szczęśliwi ,pełni energii i wigoru.
czytaj dalej

Dzień Babci i Dziadka u Seniorów

Dziś w Naszym Domu z okazji minionego Dnia Babci i Dziadka było gwarno i wesoło, a to wszystko za sprawą dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Zbąszynku z grupy „Jeżyki”, które razem z Panią Magdą Olender i Panią Aliną Liman przyszły złożyć Seniorom życzenia i zaprezentować swoje umiejętności artystyczne.
Seniorzy z uśmiechem i radością powitali dzieci. Z zaciekawieniem słuchali piosenek i wierszyków o babciach i dziadkach. Nie zabrakło też wspólnych tańcy i zabaw tj. „Mam chusteczkę haftowaną” czy „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Na zakończenie dzieci obdarowały Seniorów własnoręcznie wykonanymi upominkami.
Seniorzy z łezką w oku dziękowali milusińskim za przybycie i podarki. Była to kolejna okazja do integracji międzypokoleniowej.
czytaj dalej

Sukces seniorów ze Zbąszynka

We wtorek 5 lutego 2019 roku w hali sportowej „Zbąszynianka” w Zbąszyniu odbyły się I Igrzyska Sportowe Seniorów. Celem imprezy była popularyzacja aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia, integracja ze środowiskiem seniorów z innych gmin
a także dawanie pozytywnego przykładu dzieciom i młodzieży. W zawodach uczestniczyły drużyny: Promessa z Grodzisk Wlkp., Pogodna Jesień z Buku, Dom Seniora z Opalenicy, Senior – Wigor Skwierzyna, Senior – Wigor Zbąszynek, Senior – Wigor Kargowa, Senior – Wigor Swarzędz, Zespół Śpiewaczy Zbąszyńskich Seniorów – Zbąszyń, Senior – Wigor Witnica, Dzienny Dom Senior – Wigor w Zbąszyniu. W programie było 6 konkurencji, podczas których liczył się czas wykonania zadań, precyzja a przede wszystkim dobra zabawa. Nie brakowało oczywiście dreszczyku emocji i odrobiny zdrowej rywalizacji.  Miło nam poinformować, że drużyna seniorów ze Zbąszynka zajęła drugie miejsce ustępując jedynie drużynie seniorów ze Skwierzyny. Wszyscy uczestnicy igrzysk otrzymali okolicznościowe medale, a zwycięskie drużyny pięknie ręcznie malowane szklane puchary i upominki. Gratulujemy naszym seniorom sukcesu!!!
czytaj dalej

Kolejny niezwykły dzień u seniorów

Styczniowych niespodzianek ciąg dalszy! W dniu dzisiejszym nasz Dom odwiedzili artyści z Zespołu Śpiewaczego „Dąbrowszczanka” z Dąbrówki Wlkp. Goście wybrali na ten dzień ze swojego bogatego repertuaru kolędy oraz pieśni ludowe, które prezentowali na wielu koncertach. Nie zabrakło również znanych pieśni biesiadnych, które  przeniosły naszych seniorów do lat ich młodości.  Wspólne śpiewanie wprawiło wszystkich w świetny  nastrój. Bisom nie było końca. Seniorzy nie kryli swojego zachwytu i wzruszenia.  Dziękujemy za dzisiejsze spotkanie i już zapraszamy na kolejne!!!
czytaj dalej

Niezwykły gość

Bieżący tydzień obfituje w naszym Domu w niezwykłe  wydarzenia i wizyty niezwykłych gości. Była u nas schola parafialna, kapela koźlarska a dzisiaj odwiedził nas lokalny artysta malarz Pan Przemysław Basiński. Pan Przemek opowiedział nam o swojej przygodzie z malarstwem  oraz zaprezentował dzieła, które wyszły spod jego ręki. Piękne obrazy  rozświetliły naszą salę i nacieszyły nasze oczy. Seniorzy z podziwem oglądali prace malarskie i byli pod ogromnym wrażeniem talentu Pana Przemka.  Gratulujemy  Panu Przemkowi pasji i  życzymy wielu  sukcesów artystycznych.  Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia  i liczymy na kolejne spotkanie.
czytaj dalej

Wizyta Kapeli Koźlarskiej z Dąbrówki Wlkp.

W dniu dzisiejszym nasz Dom odwiedzili niezwykli goście. Z koncertem przybyła Kapela Koźlarska z Dąbrówki Wlkp. z opiekunką Panią Ewą Kubicką i rodzicami. Młodzi artyści zaprezentowali seniorom swój muzyczny dorobek. Były piękne kolędy i dąbrowieckie pieśni ludowe.  Seniorzy byli zachwyceni talentem dzieci i młodzieży, chętnie włączali się do śpiewu, a każdy występ nagradzali gromkimi brawami.  Dzień upłynął wszystkim w miłej atmosferze. Dziękujemy kapeli za odwiedziny i zapraszamy na kolejne spotkanie.
czytaj dalej

Dzień Babci i Dziadka

W dniu dzisiejszym świętowaliśmy w naszym Domu Dzień Babci i Dziadka. Były życzenia i  tradycyjne „Sto lat” dla wszystkich seniorów. „Wnuki” wręczyły dziadkom drobny upominek. Po słodkim poczęstunku przyszedł czas na wspólne śpiewy i tańce. Seniorom nie brakowało w tym dniu wigoru.  Wszystkim dopisywał humor a na twarzach gościł uśmiech. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich naszych kochanych babć i dziadków!!! Bez Was świat byłby szary i smutny.
czytaj dalej
1 ... 6 7 8 9 10 ... 25 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego