Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Wizyta przedszkolaków

Dzisiaj odwiedziły Nas "Wiewiórki", grupa 5-cio latków wraz z opiekunkami z przedszkola "Pod Muchomorkiem" w Zbąszynku. Wspólnie z Seniorami i opiekunkami dzieci bawiły się, rozmawiały i tańczyły "Kaczuchy", "Stary niedźwiedź mocno śpi". Było bardzo wesoło i... pysznie, bo każdy z przedszkolaków otrzymał słodki upominek. Już mamy plany na kolejne spotkania
czytaj dalej

Tydzień Seniora 07-09

Dnia 07.10.2019 rozpoczęło się Zbąszyneckie Święto Seniora. Dla Seniorów z Dziennego Domu "Senior - Wigor" i Gminy Zbąszynek niewątpliwie interesującym wieczornym wydarzeniem był recital wszechstronnej artystki, piosenkarki o charyzmatycznym głosie,utalentowanej i błyskotliwej pisarki i felietonistki, Pani Lidii Stanisławskiej, która wystąpiła na sali Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury. Podczas recitalu wokalistka śpiewała największe przeboje "Gwiazda nad Tobą", " Czułość", "Już nie ma dzikich plaż".  Bawiła publiczność życiowymi historiami i anegdotami. Przez wiele lat towarzyszyła na scenie Hance Bielickiej. Dnia 08.10.2019 w placówce Dziennego Domu "Senior - Wigor" odbyło się spotkanie z Panem Andrzejem Pasławskim, podróżnikiem, który przygotował prelekcję na temat największego i najludniejszego miasta w Turcji- Stambuł oraz jego centrum kulturalnego, handlowego i finansowego. Tego samego dnia wieczorem w Dąbrówce Wlkp. dla Seniorów wystąpili kapela koźlarska  "Kotkowiacy" oraz kabaret "Dziura" i kabaret "Klakoty". W kolejnym dniu na sali Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury, Seniorzy mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w zakresie osteoporozy, badania słuchu oraz skorzystać z konsultacji dietetyka, fizjoterapeuty i ratownika medycznego. Przed nami kolejne dni pełne atrakcji i ciekawych wydarzeń na które serdecznie zapraszamy !
czytaj dalej

Rozpoczęcie Tygodnia Seniora

Dnia 07 października 2019r. rozpoczęło się Zbąszyneckie Święto Seniora. W naszym Domu, Seniorzy zainaugurowali obchody tego święta, przygotowując pyszny poczęstunek. Koordynator, Pani Izabela Ampulska oraz opiekunowie złożyli podopiecznym moc serdecznych życzeń i życzyli pogody ducha. W tym dniu przygotowywano także jesienne dekoracje oraz przeglądano książkę wspomnień z poprzednich lat oraz rozmawiano o codziennych sprawach seniorów.
 
 
Uczestnicy oraz kadra dziennego Domu "Senior Wigor" składa gorące życzenia Wszystkim Seniorom !
Niech ten radosny, wspaniały dzień
na zawsze Wasze troski odsunie w cień.
I niech się śmieje do Was świat,
blaskiem szczęśliwych, długich lat.
czytaj dalej

Wizyta strażaka

We wtorek 01.10.2019 roku gościliśmy strażaka, Pana Andrzeja z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zbąszynka z sekcji poszukiwawczo-ratowniczej, który przybył na spotkanie z Seniorami z wyszkolonymi psami: Herą i Leonem. Na zajęciach omawiał problematykę i sposoby ratowania ludzi zaginionych.
 
czytaj dalej

Dzień Chłopaka DDS-W

Dnia 30 września 2019r w Naszym Domu obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. Na tą okoliczność Panowie otrzymali gorące życzenia od wszystkich Pań!   

Seniorzy z wizytą Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

W piątek 27 września br. seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" udali się do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Świątynia w Rokitnie to najważniejsze z miejsc kultu Matki Bożej w zachodniej Polsce. Parafia istniała tu już w XII wieku, ale jej sława wzrosła w XVII wieku za sprawą Cudownego Obrazu Matki Bożej, który cystersi przenieśli tu z Bledzewa. Na miejscu przywitał nas kustosz, ksiądz Piotr Bortnik, który opowiedział historię powstania świątyni oraz cudownego obrazu Najświętszej Marii Panny. Po prelekcji odbyła się msza św. W tym dniu spędziliśmy także miłe chwile w kawiarni, zwiedziliśmy muzeum oraz zaopatrzyliśmy się w pamiątki w parafialnym sklepie.
czytaj dalej

Seniorzy na Jeziorku Koźlarskim

W środę, 24 września 2019r. seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” spędzali czas na Jeziorku Koźlarskim ciesząc się jeszcze piękną, wiosenną pogodą, która sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna, oczywiście dopasowana była do możliwości oraz stanu zdrowia uczestnika. Seniorzy spacerowali wokół jeziora i po lesie, zbierając grzyby oraz dary jesieni w postaci barwnych liści, mchu i żołędzi.  Atrakcją było karmienie kaczek i łabędzi. Po ciepłym poczęstunku były gry, zabawy, tańce oraz pogadanki.  Zajęcia na świeżym powietrzu to doskonały sposób w profilaktyce wielu chorób, a także na dobre rozpoczęcie, jak i zakończenie dnia.
czytaj dalej

Zajęcia kulinarne i manualne u seniorów

W dniu 19.09.2019r. na zajęciach manualnych uczestnicy wykonywali stroiki i ozdoby. Już teraz z liści, owoców, kasztanów, żołędzi, szyszek itd. można wykonać różności inspirujące i urzekające różnymi odcieniami kolorów Jesieni, różne stroiki, bukiety, figurki, wianki. Seniorzy podjęli też wyzwanie kulinarne, jakim było przygotowanie sałatki owocowej. Wszystko przebiegało bardzo sprawnie, gdyż niejedna z seniorek to wytrawna gospodyni, dla której przygotowanie smacznego i zdrowego posiłku to nic trudnego. Było smacznie, zdrowo i dietetycznie.
czytaj dalej

Piknik seniorów na Jeziorku Koźlarskim

Dnia 13 września 2019r. na Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie odbył się piknik seniorów połączony z inauguracją VIII roku akademickiego Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Organizatorem imprezy była Rada Seniorów Gminy Zbąszynek we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zbąszynku oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zbąszynku. Dla seniorów przygotowano konkurencje sportowe oraz gry  i zabawy ruchowe, które wyzwoliły we wszystkich moc energii i humoru oraz nutę zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło oczywiście wspólnego śpiewu i tańca, do których seniorów nie trzeba szczególnie zachęcać. Przy dźwiękach muzyki uczestnicy pikniku korzystali z poczęstunku przygotowanego przez firmę PHU Emkrzych z Nądni.  Podczas spotkania seniorom dopisała zarówno słoneczna pogoda jak i humory. Impreza upłynęła w miłej i radosnej atmosferze.
czytaj dalej

ŻYJMY ZDROWO

28 sierpnia seniorzy z DDS-W gościli pielegniarke p. Urszulę Lemańską. Spotkanie dotyczyło dbania o higienę osobistą i nawadniania organizmu osób starszych w czasie upałów.
czytaj dalej
1 ... 5 6 7 8 9 ... 28 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego