Kalendarium

Kalendarz imprez

Zdrowie

Lipidogram i PSA

Burmistrz Zbąszynka w ramach Tygodnia Seniora zaprasza mieszkańców w wieku 60 + na BEZPŁATNE badania krwi.
czytaj dalej

Badania profilaktyczne

Gmina Zbąszynek zaprasza na badania profilaktyczne: USG PIERSI, DERMATOLOG – OCENA ZAMION, EKG, ECHO SERCA.
czytaj dalej

Opieka zdrowotna nad uczniami

Szanowni Rodzice Uczniów Szkół Podstawowych Gminy Zbąszynek, na jednym z serwisów społecznościowych pojawił się apel z prośbą o podpisywanie się pod oświadczeniem dot. rezygnacji z zapisów ustawy z dnia 12 kwietna 2019 r.o opiece zdrowotnej nad uczniami. 
czytaj dalej

POZ w Zbąszynku

Szczepienia przeciw grypie

Życzenia

Dziś, 12 maja, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych, czyli osób, bez których szpitale i przychodnie nie mogłyby normalnie funkcjonować. W obecnej sytuacji, jaką mamy na całym świecie pielęgniarki często są na „pierwszej linii frontu” w walce z koronawirusem. Tym bardziej należy przypomnieć o ich wielkim zaangażowaniu w opiece i pomocy osobom chorym.
 
czytaj dalej

Koronawirus

 • Bezpieczeństwo w Przychodni
PAMIĘTAJMY, że z uwagi na brak możliwości szybkiej wymiany powietrza /brak okien w korytarzu poczekalni/ przed laboratorium w Przychodni na Długiej mogą przebywać 2-3 osoby. Pozostałe osoby oczekują na badania na dworze. Do Przychodni przychodzą ludzie chorzy, więc tym bardziej nie warto grupować się i zadbać w ten sposób o swoje i innych bezpieczeństwo zdrowotne.
 • WHO zaleca
Najnowsze badania przeprowadzone na zlecenie WHO nie pozostawiają żadnych wątpliwości: NAJSKUTECZNIEJ CHRONIĄ NAS noszenie maseczek oraz utrzymywanie dystansu społecznego.Badania zostały opublikowane w najnowszym wydaniu prestiżowego czasopisma medycznego "The Lancet". OTO TRZY KLUCZOWE WNIOSKI, do których doszli naukowcy:
1. Należy utrzymywać dystans fizyczny – zmniejsza to ryzyko zakażenia o 80 proc.
2. Warto nosić maseczki– zmniejsza to ryzyko zakażenia o 85 proc.
3. Chroń oczy - zmniejsza to ryzyko zakażenia o 78 proc.
 • Zalecenia GIS
Przypominamy, że w Przychodni na ul. Długiej i Kosieczyńskiej nadal obowiązują zalecenia GIS: ZAKRYWANIE UST I NOSA /maseczki/, DEZYNFEKCJA RĄK i ODSTĘP między pacjentami. Jak zapomniałeś/aś/ maseczki to poproś panie w rejestracji - mają zapasowe, bezpłatne. Przy okazji: zalecenia te należy stosować w każdym obiekcie użyteczności publicznej - bez wyjątku. 
Z niepokojem zauważamy, że coraz więcej osób rezygnuje z masek, robiąc zakupy w sklepach, podczas publicznych zgromadzeń (także tych przedwyborczych), w miejscach kultu religijnego. Dystans też przestał już istnieć. Nie każdy korzysta ze środków dezynfekcyjnych, czy rękawiczek! To wielki błąd!" - podkreśliła w oświadczeniu prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, Bożena Janicka.
Zaapelowała o ostrożność i rozsądek, bo koronawirus nie zniknął. "To groźny przeciwnik.
 • Otwarcie Przychodni
Burmistrz Zbąszynka komunikatem nr 15 z dnia 1 czerwca br. odwołał ograniczenia wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz w związku z podjęciem działań ochronnych w walce z koronawirusem, wydane na mocy komunikatu nr 7 i 11 dotyczące zamknięcia drzwi do Przychodni w Zbąszynku przy ul. Długiej 1, (rejestracja i recepty tylko przez telefon). Nadal jednak preferowaną formą jest rejestracja telefoniczna. Komunikat wchodzi w życie od 4 czerwca. Nadal obowiązywać będą zalecenia Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego - maseczki, mycie rąk i odległość 2 metrów. Dla lekarzy specjalne zalecenia higieniczne po wizycie każdego pacjenta. Prosimy pacjentów o przestrzeganie wewnętrznych ustaleń co do liczby osób przebywających przed gabinetem - max. 4 osoby. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i troskę o zdrowie i życie. Nadal warto się rejestrować i zamawiać recepty przez telefon. https://bip.zbaszynek.pl/syst…/obj/13392_KOMUNIKAT_Nr_15.pdf
 • Wyjaśnienie
W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wywołanej przez koronawirusa choroby COVID – 19, po uzgodnieniu z podmiotami medycznymi prowadzącymi działalność leczniczą w obiekcie gminnym Przychodni w Zbąszynku przy ul. Długiej 1, informujemy, że drzwi do budynku zostały zamknięte. Przy drzwiach stoi pracownik Urzędu Miejskiego, który wpuszcza do budynku tylko osoby ZAREJESTROWANE TELEFONICZNIE, lub w innych przypadkach po konsultacji z gabinetem lekarskim POZ. Leki wydawane są także przez telefon - e-recepta. Podłogi, klamki, toalety, ławeczki pacjentów są na bieżąco odkażane. Po wejściu do Przychodni, należy bezwzględnie przestrzegać zalecanych zasad higieny. Przepraszamy za utrudnienia.
 • Przychodnia ul. Długa 1
Z uwagi na zagrożenie epidemią koronawirusa Burmistrz Zbąszynka po porozumieniu się z podmiotami medycznymi w Przychodni w Zbąszynku przy ul. Długiej , informują, że od 16 marca br. PRZYCHODNIA zostaje ZAMKNIĘTA. REJESTRACJA DO LEKARZY ODBYWA SIĘ TELEFONICZNIE. OSOBY WCZEŚNIEJ ZAREJESTROWANE MUSZĄ PONOWNIE DOKONAĆ POTWIERDZENIA TELEFONICZNEGO. Pacjentom udzielane będą teleporady w godzinach pracy lekarza. W sytuacji niezbędnej pacjent będzie umówiony na konkretną godzinę. Recepty także wydawana jest przez telefon, w formie e-recepty. Przepraszamy za utrudnienia.

Centrum Rehabilitacyjne EWA MED w Zbąszynku przy ul. Kosieczyńskiej także zostało zamknięte.
 
LABORATORIUM CZYNNE: poniedziałek, środa, piatek w godz. 8:00 - 9:15. Ze skierowaniem i prywatne.
 
Wykaz telefonów
Apex – Waldemar Wolski - 068 347 93 46
Mirosława Łuciów- Stawicka - 068 347 93 57
TOPMED - 68 320 77 13
Małgorzata Rezmer - 692 685 638
Barbara Górawska - 068 347 93 58, 068 384 93 36
Poradnia Ginekologiczno-Położnicza – 797 324 487
Laboratorium – 607 513 133
 • Informacja dla podmiotów medycznych
Informacje w sprawie usług w zakresie odbioru i unieszkodliwiania odpadów medycznych można uzyskać pod numerami telefonów 022 3692817, 022 3692692 oraz 797 876 619. Pismo informacyjne w załączeniu.
 • Udostępniamy materiał przekazany od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świebodzinie skierowany do rodziców i opiekunów. 

Załączniki

Podziękowanie dla lekarzy

24 lutego na XVI Sesji Rady Miejskiej w Zbąszynku odbyło się pożegnanie i  podziękowanie lekarzom medycyny pracy i medycyny rodzinnej za wieloletnią pracę na rzecz zdrowia mieszkańców Gminy Zbąszynek, Pani pediatrze Annie Lis i lekarzowi medycyny pracy, interniście Panu Ryszardowi Lis oraz pediatrze Pani Alinie Cesarz – Maciejewskiej, którzy z dniem 31 grudnia przeszli na emeryturę. Podziękowanie za wieloletnią pracę, troskę i zaangażowanie w niesienie pomocy Pacjentomw sektorze podstawowej opieki zdrowotnej na terenie Gminy Zbąszynek oraz życzenia zdrowia, aktywnego wypoczynku, pomyślności i dużo wzajemnej życzliwości i serdeczności przekazał Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej.  Lekarze otrzymali również kwiaty od dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Zbąszynku, od Kierownik OPS Katarzyny Rucioch, od Koordynatora ds. zdrowia Krzysztofa Krzywaka oraz Rady Seniorów Gminy Zbąszynek. 
czytaj dalej

POZ TOPMED Zbąszynek

Światowy Dzień Chorego Ogólnopolski Dzień Opiekuna

Choroba, zwłaszcza gdy jest przewlekła, dotyka nie tylko pacjenta – mierzy się z nią cała rodzina. Najczęściej opiekunem zostaje najbliższa osoba chorego: dziecko, rodzic, współmałżonek lub rodzeństwo.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego