Kalendarium

Kalendarz imprez

News box

  • 09-11-2017

Uroczyste nadanie imienia Szkole w Kosieczynie

W Kosieczynie odbyła się uroczystość nadania imienia Marcina Rożka Szkole Podstawowej. Przygotowania do tej historycznej dla całej społeczności szkolnej chwili trwały kilka miesięcy. W tym czasie podjęto szereg działań mających na celu zapoznanie uczniów, rodziców oraz wszystkich pracowników Szkoły z wybranym w drodze głosowania Patronem.
8 listopada 2017 roku wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście udali się do Kościoła pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza na uroczystą Mszę św. inaugurującą obchody nadania imienia szkole.  Kulminacyjnym momentem było poświęcenie sztandaru szkoły. 
Główna część oficjalnej uroczystości, prowadzona przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zbąszynku Jana Mazura,  miała miejsce w specjalnie na tę okoliczność udekorowanej sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło powitanie przybyłych gości. Swą obecnością zaszczycili m.in. Lubuski Kurator Oświaty, reprezentujący również Wojewodę Lubuskiego  Ewa Rawa, Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, ks. Dziekan Zdzisław Przybysz, przedstawiciele szkół  i muzeum noszących imię Marcina Rożka, Dyrektorzy szkół zaprzyjaźnionych, samorządowcy, przedstawiciele jednostek organizacyjnych Gminy, fundatorzy sztandaru.
Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur odczytał Akt Nadania Imienia Marcina Rożka Szkole Podstawowej w Kosieczynie. Po wręczeniu aktu Dyrektorowi Sławomirowi Matysikowi  nastąpiła prezentacja Patrona, po czym fundatorzy sztandaru wbili gwoździe w drzewiec. Kolejnym punktem była ceremonia przekazania Sztandaru przez Poczet Rady Rodziców Dyrektorowi Szkoły, a następnie Pocztowi Sztandarowemu reprezentowanemu przez uczniów.  Po prezentacji Sztandaru wszystkim zgromadzonym odbyło się pierwsze ślubowanie reprezentantów uczniów i nauczycieli  na Sztandar Szkoły. Następnie odsłonięto tablicę pamiątkową z imieniem i wizerunkiem patrona, ufundowaną przez Burmistrza Wiesława Czyczerskiego.
W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy przede wszystkim składali gratulacje z okazji  nadania Szkole imienia. Nie zabrakło również występów artystycznych przygotowanych przez uczniów, w związku z obchodnym 11 listopada Dniem Niepodległości. Jedną z atrakcji uroczystości była wystawa prac patrona Marcina Rożka – malarza i rzeźbiarza oraz prac uczniów przedstawiających prace patrona. Na zakończenie Dyrektor Szkoły podziękował wszystkim przybyłym za uświetnienie swą obecnością uroczystości.  

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

47Galeria zdjęć: Uroczyste nadanie imienia Szkole w Kosieczynie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego