Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 21-05-2018

FINAŁ WOJEWÓDZKI - PRO ARTE

MAMY WYRÓŻNIENIA!
W dniach 18-19.05 w Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej odbył się Finał Wojewódzki to Lubuskiego Konkursu Piosenki PRO ARTE 2018 . Naszą gminę, a zarazem powiat reprezentowały:
Scena dziecięca: Martyna Furmaniak i Zuzanna Matusiak
Scena młodzieżowa: Kamila Suwiczak
Kamila oraz Zuzanna zdobyły wyróżnienienia. Poziom, jaki reprezentowali wokaliści był bardzo wysoki. O końcowych wynikach decydowały szczegóły i osobiste preferencje jury jak sama przewodnicząca mówiła. Niemniej jednak Kamila oraz Zuzanna jest w gronie najlepiej śpiewających dziewcząt w województwie.
czytaj dalej
 • 18-05-2018

BAŁTYK KARKONOSZE TOUR

W Czwartek, 17 maja 2018r. po raz kolejny byliśmy gospodarzami Wyścigu Kolarskiego Bałtyk – Karkonosze Tour. Szeroka relacja z imprezy znajduje się na stronie głównej Gminy Zbąszynek i na stronie OSiR-u. ZOK tradycyjnie zabezpieczył imprezę od strony technicznej.
czytaj dalej
 • 16-05-2018

WIELKI TEST – HISTORIA ZBĄSZYNKA

We wtorek, 15 maja br. w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbył się w sali tanecznej Wielki Test o Zbąszynku. W teście wzięło udział 10 zaproszonych drużyn: CKZiU Zbąszynek, Dzienny Dom Senior-Wigor, NP. Pod Muchomorkiem, Ośrodek Pomocy Społecznej, Szkoła Podstawowa Pomnik Rodła w Dąbrówce Wlkp. wraz z Przedszkolem w Dąbrówce Wlkp., Szkoła Podstawowa im. II Armii Wojska Polskiego w Zbąszynku, Szkoła Podstawowa im. Marcina Rożka w Zbąszynku, Urząd Miejski oraz Zbąszynecki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Na teście nie pojawiła się druga połowa z drużyny Radnych Miejskich – w związku z tym drużyna w dwuosobowym składzie nie wzięła udziału w teście.
czytaj dalej
 • 14-05-2018

KONCERT PRZY FONTANNIE

W niedzielę, 13 maja 2018r. odbył się Koncert przy Fontannie. W części oficjalnej Pan Jan Makarewicz (zastępca burmistrza) i Pani Malwina Kubicka (dyrektor ZOK) wręczyli stypendia finansowe dla Najmłodszych Kulturalnych z gminy Zbąszynek.  Dodatkowo w tym dniu odbyły się zajęcia twórcze-plenerowe.
czytaj dalej
 • 14-05-2018

ZAKOŃCZENIE SEZONU

W sobotę, 12 maja br. w Klubie Muzycznym Bongo odbył się 6 wieczór Stand-up kończący sezon.  Publiczność rozbawiali: Janusz Pietruszka z Zielonej Góry i Mieszko Minkiewicz z Białego Stoku. Gospodarzem sceny był Paweł Reszela. Czas na małe podsumowanie. Do tej pory gościliśmy w Bongo już 16 komików. Każdorazowo gospodarzem sceny był Paweł Reszela. Wydarzenia nie mogłyby się odbyć, gdyby nie tak liczna publiczność. Dziękujemy wam, za to że byliście z nami, dziękujemy za zaufanie jakim nas każdorazowo obdarzacie i za to, że wracacie na kolejne wydarzenia. ???? Ten sezon zakończyliśmy iście wybuchowo. Z  Ze stand-up’em wracamy we wrześniu. Do zobaczenia!!!
czytaj dalej
 • 14-05-2018

VADEMECUM REGIONU KOZŁA

W piątek, 11 maja br. w Klubie Muzycznym Bongo odbyło się wyjątkowe spotkanie połączone z promocją książki „Vademecum Regionu Kozła”. W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy i pracownicy Zbąszyneckiej Oświaty, samorządowcy i mieszkańcy gminy Zbąszynek. Spotkanie odbyło się w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Biblioteki.
 
 
czytaj dalej
 • 07-05-2018

KLUBOWA MAJÓWKA

W środę, 02 Maja br. Odbyła się w sali tanecznej ,,Klubowa Majówka". Na scenie wystąpiło aż 6 DJ: Bounce Inc., Mikro, TIM HEART, JanVANDal, Dj Wodzirej Tweety Nagłośnienie i Oświetlenie oraz Elvas. Ponad 6 godzin wspaniałej muzyki Klubowej. Publiczność dopisała. Sala była wypełniona po brzegi. DZIĘKUJEMY!
czytaj dalej
 • 07-05-2018

DĄBROWSZCZANKA KONCERTUJE

W Wtorek, 1 Maja br. zespół śpiewaczy Dąbrowszczanka wziął udział w dwóch wydarzeniach. X Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych o Złotą Nutę Obrzycy w Tuchorzy oraz Krumskiej Majówce w Janowcu. Zespół prezentował dąbrowiecki folklor. Za swoje występy grupa została nagrodzona gromkimi brawami.
czytaj dalej
 • 30-04-2018

ABSOLWENCI CKZiU Zbąszynek

W piątek 27.04 2018r. w sali widowiskowej Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta akademia związana z zakończeniem roku szkolnego Maturzystów CKZiU Zbąszynek. Przepiękna uroczystość i niezwykle nastrojowa oprawa. Gratulujemy organizatorkom a my, jak to my - POMAGAMY.
czytaj dalej
 • 26-04-2018

LUBUSKI FESTIWAL PIOSENKI – ELIMINACJE POWIATOWE

W czwartek, 26 kwietnia 2018 r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe do Lubuskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej PRO ARTE 2018, które otworzyła dyrektor ZOK Malwina Kubicka i Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski. Jury w składzie: Mariusz Woźniak (przedstawiciel RCAK Zielona Góra), Paweł Dudek i Malwina Kubicka, oceniało 13 uczestników w kat. Scena Dziecięca i Scena Młodzieżowa.
Do finału wojewódzkiego jury zakwalifikowało: Martynę Furmaniak, Zuzannę Matusiak i Olgę Szylko (kat. I) oraz Kamilę Suwiczak i Klaudie Szymańską (kat. II). Jury przyznało także wyróżnienia dla: Aleksandry Strugała, Zuzanny Rybczyńskiej i Apolonii Świtała. Po wręczeniu nagród i po zrobieniu pamiątkowych zdjęć, jury przekazało cenne uwagi i wskazówki wszystkim uczestnikom. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki podczas Finału Wojewódzkiego, które odbędą w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Przytocznej:
18 maja (piątek) – scena dziecięca
19 maja (sobota) – scena młodzieżowa  
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 17 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego