Kalendarium

Kalendarz imprez

Zdrowie

Wysłano zaproszenie

Burmistrz Zbąszynka zaprosił Pani Minister Rodziny, Pracy iPolityki Społecznej do odwiedzenia Gminy Zbąszynek. Zaproszenie w załączeniu.

Załączniki

Lepiej się badań niż leczyć

Istnieje możliwość badań profilaktycznych. Oczywiście Twój lekarz rodzinny też może takie badania zlecić co jakiś czas.
 
 

Bezpłatne badania mammograficzne

Wstępnie informuję, że 2,3 i 4 października br. w Zbąszynku przy Przychodni na ul. Długiej 1, odbędą się bezpłatne badania mammograficzne. 
Pilne !!!
Dla Pań zamieszkałych na wsi w Gminie Zbąszynek, które nie mogą w tym dniach dojechać z uwagi na brak transportu, oferujemy możliwość bezpłatnego dowozu na badania. Proszę o telefon 693 989143. 
czytaj dalej

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

Powiat świebodziński realizuje program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Szczegóły na plakacie w załączeniu.

Załączniki

Gminny Program przeciw próchnicy u dzieci.

Burmistrz Zbąszynka skierował w dniu dzisiejszym pismo do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji celem uzyskania opinii nt. wdrożenia opracowanego programu polityki zdrowotnej pt. "Program profilaktyki próchnicy zębów dla dzieci w wieku 11-13 lat na lata 2018 – 2020".
czytaj dalej

Nabór na zajęcia

Szczepienia przeciw HPV

Informacja bieżąca
- Dnia 19 maja 2017 r. w Gminie Zbąszynek, po wyrażeniu zgody przez rodziców odbyły się bezpłatne szczepienia dziewcząt przeciw wirusowi HPV. Realizatorem szczepień jest Szpital Międzyrzecki, który został wybrany do realizacji tego zadania w postępowaniu konkursowym. Druga dawka szczepionki podana zostanie 19 czerwca, natomiast ostatnia w grudniu. Szczepienia przebiegły bardzo sprawnie, za co dziękujemy Realizorowi oraz dyrektrom: Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wlkp., Zbąszynku i Kosieczynie oraz Gimnazjum w Zbąszynku. Dziękujemy rodzicom i ich córkom za udział w pierwszym etapie programie. Program otrzymał dofinansowanie z Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze.
 
Informacja stała
Rada Miejska w Zbąszynku 26 listopada 2015 r. podjęła uchwałę nr XIII/76/2015 w sprawie przyjęcia „Gminnego Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy - szczepienia HPV na lata 2016-2018”. Program zakłada wykonanie bezpłatnych dobrowolnych szczepień ochronnych przeciwko HPV dziewczynek, z rocznika 2004-2006. W ramach realizacji programu, w 2016 r. po wyrażeniu zgody przez rodziców zaszczepiło się 25 dziewczynek.
czytaj dalej

Badamy się

W ramach działań profilaktyki zdrowotnej Gminy Zbąszynek 18 maja br. w Zbąszynku przebadało się bezpłatnie w kierunku osteoporozy 78 osób. Badania sfinansował Burmistrz Zbąszynka.

Informacja roczna - ochrona zdrowia

Na 1000 ludności Gminy Zbąszynek w 2015 r. przypadało 8.55 zgonów. Było to znacznie mniej od wartości średniej dla województwa lubuskiego oraz znacznie mniej od wartości średniej dla kraju.
Więcej informacji w załączniku.
czytaj dalej

Życzenia ŚDZ

Pytanie o sens choroby i bólu jest jednym z najtrudniejszych, dlatego też nie możemy zapominać o tym, jak ważne jest pochylenie się nad człowiekiem cierpiącym, poświęcając mu swoją uwagę i czas. W sytuacji cierpienia nie wystarczy jedynie odpowiednia terapia, ogromnie potrzebne jest ludzkie ciepło i zainteresowanie.
czytaj dalej
1 2 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego