Informacje

Informacje

KOMUNIKAT!

02-06-2017 Ilustracja do informacji: KOMUNIKAT! czytaj dalej
OD 05 CZERWCA 2017 r (PONIEDZIAŁEK ) ROZPOCZNĄ SIĘ PRACE PRZY PRZEBUDOWIE PARKINGU I BOISKA NA DZIAŁCE POMIEDZY ULICAMI WOJSKA POLSKIEGO – SPORTOWA – DŁUGA W ZBĄSZYNKU. PROSZĘ O NIEPARKOWANIE W OBRĘBIE PARKINGU I...

Zobacz wszystkie komunikaty

Zdrowie

Gminny Program przeciw próchnicy u dzieci.

Burmistrz Zbąszynka skierował w dniu dzisiejszym pismo do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji celem uzyskania opinii nt. wdrożenia opracowanego programu polityki zdrowotnej pt. "Program profilaktyki próchnicy zębów dla dzieci w wieku 11-13 lat na lata 2018 – 2020".
czytaj dalej

Nabór na zajęcia

Szczepienia przeciw HPV

Informacja bieżąca
- Dnia 19 maja 2017 r. w Gminie Zbąszynek, po wyrażeniu zgody przez rodziców odbyły się bezpłatne szczepienia dziewcząt przeciw wirusowi HPV. Realizatorem szczepień jest Szpital Międzyrzecki, który został wybrany do realizacji tego zadania w postępowaniu konkursowym. Druga dawka szczepionki podana zostanie 19 czerwca, natomiast ostatnia w grudniu. Szczepienia przebiegły bardzo sprawnie, za co dziękujemy Realizorowi oraz dyrektrom: Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wlkp., Zbąszynku i Kosieczynie oraz Gimnazjum w Zbąszynku. Dziękujemy rodzicom i ich córkom za udział w pierwszym etapie programie. Program otrzymał dofinansowanie z Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze.
 
Informacja stała
Rada Miejska w Zbąszynku 26 listopada 2015 r. podjęła uchwałę nr XIII/76/2015 w sprawie przyjęcia „Gminnego Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy - szczepienia HPV na lata 2016-2018”. Program zakłada wykonanie bezpłatnych dobrowolnych szczepień ochronnych przeciwko HPV dziewczynek, z rocznika 2004-2006. W ramach realizacji programu, w 2016 r. po wyrażeniu zgody przez rodziców zaszczepiło się 25 dziewczynek.
czytaj dalej

Badamy się

W ramach działań profilaktyki zdrowotnej Gminy Zbąszynek 18 maja br. w Zbąszynku przebadało się bezpłatnie w kierunku osteoporozy 78 osób. Badania sfinansował Burmistrz Zbąszynka.

Informacja roczna - ochrona zdrowia

Na 1000 ludności Gminy Zbąszynek w 2015 r. przypadało 8.55 zgonów. Było to znacznie mniej od wartości średniej dla województwa lubuskiego oraz znacznie mniej od wartości średniej dla kraju.
Więcej informacji w załączniku.
czytaj dalej

Życzenia ŚDZ

Pytanie o sens choroby i bólu jest jednym z najtrudniejszych, dlatego też nie możemy zapominać o tym, jak ważne jest pochylenie się nad człowiekiem cierpiącym, poświęcając mu swoją uwagę i czas. W sytuacji cierpienia nie wystarczy jedynie odpowiednia terapia, ogromnie potrzebne jest ludzkie ciepło i zainteresowanie.
czytaj dalej

Ważne - Informator za życiem

Sprawdź jakie uprawnienia przysługują ci w ramach ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”.
Przygotowany informator pomoże ci przygotować się na narodziny także nieuleczalnie chorego dziecka. Dowiesz się, jakie przysługują ci:
prawa, badania, rodzaje wsparcia (zdrowotnego i socjalnego). Informator w załączeniu.
Więcej:
 

Załączniki

4 kwietnia - mammobus

Wstępnie informuję, że 4 kwietnia br. w Zbąszynku przy Przychodni na ul. Długiej 1, odbędą się bezpłatne badania mammograficzne.
czytaj dalej

Życzenia z niespodzianką

Bezpłatne badania dla ubezpieczonych w KRUS

Burmistrz Zbąszynka zachęca rolników, ich domowników, którzy ukończyli 18 rok życia i są ubezpieczeni w KRUS lub pobieraja emeryturę bądź rentę z KRUS do skorzystania z bezpłatnych badań zdrowotnych.
czytaj dalej
1 2 »

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 

Dołącz do Nas

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego

Kalendarium

Kalendarz imprez