Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Bieg olimpijski w Racocie

W sobotę 10 września 2016 r. 14-osobowa grupa z Gimnazjum im. Polskich olimpijczyków w Zbąszynku brała udział w XXIII Biegu Olimpijskim w Racocie.Gościem honorowym biegu była złota medalistka z Rio de Janeiro - Anita Włodarczyk. Medalistka dokonała symbolicznego otwarcia poprzez zapalenie znicza olimpijskiego. W Racocie pojawili się także inni polscy olimpijczycy wraz z trenerami: Piotr Mowlik, Tadeusz Kulczycki, Grzegorz Nowak, Sławomir Mocek, Mariusz Kubiak, Marek Chołoj, a także młodzież ze szkół i klubów olimpijczyka z kilku województw. Hasłem imprezy było: „jeżeli stanąłeś na starcie - to już zwyciężyłeś, choćbyś przybiegł ostatni”. Celem tej sportowej imprezy jest popularyzacja biegania wśród dzieci i dorosłych, popularyzacja „Nordic Walking” oraz zapobieganie otyłości wśród dzieci i młodzieży. Dwoje uczniów przebiegło pięciokilometrową trasę, a 12 osobowa grupa dziewcząt wraz z Panią Dyrektor Urszulą Szymknowiak oraz  nauczycielką wf-u Niną Cybulską-Freyer  pokonała taką samą trasę marszem Nordic Walking. Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom z wizerunkiem Anity Włodarczyk. Wytrwali, mogli również zdobyć autograf złotej medalistki z Rio, a  grupa ze  Zbąszynka przywiozła pamiątkowe zdjęcie Anity Włodarczyk z flagą Gimnazjum. Podczas Biegu została przeprowadzona loteria fantowa, z której dochód zostanie przekazany na cele charytatywne. Imprezie w Racocie towarzyszyły dodatkowe atrakcje, takie jak festyn, w czasie którego rozlosowano atrakcyjne nagrody, np. 23 rowery od sponsorów, a wśród szkół puchary, m.in. Marszałka Sejmu RP, Ministra Edukacji Narodowej, Prezesa PKOl, Marszałka Województwa Wielkopolskiego.  Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w biegu.