Kalendarium

Kalendarz imprez

News box

Wizyta uczniów CKZiU w Warszawie

W dniach 29- 30 stycznia br. 20  uczniów z trzech klas o profilu wojskowo-pożarniczym z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Zbąszynku odwiedziło Dowództwo Garnizonu Warszawa (DGW). Młodzieży towarzyszył Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski oraz dziesięciu instruktorów ze Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Comando”.
Stowarzyszenie we współpracy z CKZiU realizuje szereg projektów dotyczących młodzieży szkolnej, uczącej się w tzw. klasach mundurowych. Są to m.in.  manewry techniczno-obronne w specjalności ratownictwo medyczne z rozszerzonymi zagadnieniami z zakresu międzynarodowego prawa humanitarnego, mistrzostwa sportowo-obronne stowarzyszeń młodzieżowych o puchar ministra Obrony Narodowej, turniej strzelecki z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz bieg i turniej strzelecki „Dla wyklętych 1963”.
Wyjazd był możliwy dzięki programowi Biura Bezpieczeństwa Narodowego „Edukacja dla bezpieczeństwa”. W ramach programu, uczniowie przyjechali do stolicy by zwiedzić nie tylko Dowództwo Garnizonu Warszawa i Grób Nieznanego Żołnierza, ale również Biuro Bezpieczeństwa Narodowego i dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej.W Dowództwie Garnizonu Warszawa goście spotkali się z gen. bryg. Robertem Głąbem. O zadaniach instytucji i jej przeznaczeniu opowiedział im płk Mariusz Bednarz oraz por. Marcin Walenciej z Oddziału Wychowawczego, a o tradycjach i historii DGW - kustosz Sali Tradycji Adam Stasiński. Uczniowie złożyli też kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza oraz poznali historię mogiły pod arkadami Pałacu Saskiego. Więcej informacji i zdjęć na stronie Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: Wizyta uczniów CKZiU w Warszawie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego